Historie Online Chatů

Foto Miroslav Schovanec, mistr Pražské mincovny Miroslav Schovanec, mistr Pražské mincovny
Sedmatřicetiletý Miroslav Schovanec patří k mladší generaci českých výtvarníků specializujících se na numizmatiku. Talent v něm objevil akademický malíř Zbyněk Kubánek, k němuž Miroslav v posledním roce základní školy docházel na soukromé hodiny kreslení. Profesní dráhu začínal jako rytec v České mincovně, kde později pracoval také jako designer a operátor CNC strojů sloužících pro frézování razidel. Přesto, že s medailí začínal později, má už na svém kontě řadu povedených realizací. Patří mezi ně například tituly Karel May, Richard Wagner, Vojtěch Sucharda a další. Nedávno na sebe upozornil unikátní pamětní medailí věnovanou Zdeňku Milerovi a jeho kreslenému Krtkovi, kterou z ryzího zlata a čistého stříbra vyrazila Pražská mincovna. Jako rytec se také podílel na dokončení pamětní medaile k 50. výročí první nahrávky Václava Neckáře u Supraphonu, kterou navrhl Jaromír Švejdík. Zajímavostí je, slavný zpěvák sám vyryl část reliéfu do modelu této mimořádné ražby, a to právě pod odborným dohledem Miroslava Schovance.Pražská mincovna
Logo Pražská mincovna Pražská mincovna vstoupila na numismatickou scénu v druhé polovině roku 2011, přesto už si díky originálním a vysoce kvalitním ražbám dokázala vydobýt uznání doma i v zahraničí. Pod jejími produkty jsou podepsaní nejvýznamnější čeští medailéři, jejichž um je zárukou vysoké umělecké hodnoty. Pražská mincovna se ve svých ražbách tematicky vrací především k osobnostem a událostem dávné i moderní české historie. V jejím sortimentu však nechybí ani dárkové ražby k různým slavnostním příležitostem. www.prazska-mincovna.cz

Téma chatu: Ražba z ryzího zlata jako špičkové umělecké dílo
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Petr Podolka, CFA Petr Podolka, CFA
ING Investment Management (C.R.), a.s.
Chief Investment Officer (CIO)

Narozen v roce 1971, vystudoval Vysokou školu Ekonomickou v Praze, obor mezinárodní obchod. Na finančních trzích se pohybuje od roku 1995. Je držitelem makléřské licence udělené Komisí pro cenné papíry a celosvětově uznávaného titulu pro finanční analytiky CFA (Chartered Financial Analyst).Po dokončení studií nastoupil v roce 1995 na pozici Settlement Officer v české Citibank. Od roku 1997 pracoval v oddělení Treasury společnosti Česká rafinérská. Ve společnosti ING Investment Management (C.R.), a.s. působí od roku 1998. Specializuje se na investice s pevným výnosem, řadu let byl manažerem dvou fondů – ING Český fond peněžního trhu a ING Český fond obligací. Od roku 2012 působí jako ředitel investic (CIO) a člen představenstva ING Investment Management (C.R.).ING Investment Management (C.R.), a.s.
INGIM logo ING Investment Management (C.R.), a.s. je předním správcem finančních prostředků, který působí v České republice již od roku 1997 a je jednou z dceřiných společností ING Group. Své služby poskytuje klientům, jako jsou například pojišťovny, penzijní fondy, firmy nebo neziskové organizace a prostřednictvím podílových fondů také retailovým investorům.
V rámci svých investičních aktivit se česká kancelář ING Investment Management specializuje na akciový, dluhopisový a peněžní trh v České republice a na Slovensku a ve spolupráci s lokálními kancelářemi ING Investment Management v Polsku a Maďarsku i na další akciové trhy ve střední Evropě.

Téma chatu: Evropě hrozí zavedení QE, jaký to může mít dopad na kapitálový trh
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Ing. Petr Dusil Ing. Petr Dusil
Produktový manažer, specializace konvergentní služby a multimédia
Vystudoval obor radiové komunikace na Elektrotechnické fakultě ČVUT Praha. 12 let působil ve společnosti Unient Communications (nyní Spinoco), která implementovala technologii virtuálních pobočkových ústředen pro operátory jako jedna z prvních v Evropě. Ve společnosti působil na různých technických a marketingových pozicích z toho 5 let jako její technický ředitel. více


Foto Ing. Jan Aksamít Ing. Jan Aksamít
Produktový specialista, datové služby
Vystudoval obor Telekomunikační technika na Elektrotechnické fakultě ČVUT Praha. 14 let působí v českých telekomunikacích. Před Vodafone pracoval 5 let ve společnosti 2N Telekomunikace, českého výrobce telekomunikační techniky, kde působil na rozličných technických a marketingových pozicích spojených s vývojem produktů. více


Vodafone Czech Republic
Vodafone logo Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice v současnosti poskytuje služby pro více než tři miliony zákazníků. Od roku 2007 poskytuje pod názvem Vodafone OneNet komplexní telekomunikační služby (hlasové i datové služby v pevné a mobilní síti) firemním zákazníkům jak ze soukromého, tak veřejného sektoru. Od konce roku 2013 pokrývá Českou republiku rychlým mobilním internetem čtvrté generace pod názvem Turbo Internet. Více informací na www.vodafone.cz

Téma chatu: Telekomunikace ve firmě jinak
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Ing. Jaroslav Brzoň
HBC finance logoIng. Jaroslav Brzoň
Je zakladatelem společnosti Best Buy Investments, a.s., působící v České a Slovenské republice na poli profesionálního investičního poradenství a tvorby investičního portfolia dle individuálních požadavků klienta. Ve společnosti se specializuje na vývoj nových investičních strategií, založených na moderních investičních instrumentech, jako jsou opce či investiční certifikáty. Své bohaté zkušenosti získal nejen působením v mnoha společnostech nabízejících investiční služby, mezi které patří Brokerjet České Spořitelny či banka Citibank, ale také vlastním obchodováním na zahraničních burzách. Pravidelně publikuje v odborných periodikách a hovoří plynně anglicky a německy.

Téma chatu: Investiční soutež: Jak hledat podhodnocené investiční certifikáty
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Petr Boruch
HBC finance logoPetr Boruch
Petr Boruch působil 3 roky v jedné z největších poradenských firem - Partners, jako poradce a následně jako manager. Poté 2 roky v menší poradenské firmě - Tab financial. Nyní působí jako hypoteční analytik, manager a jednatel ve firmě HBC finance.

HBC finance s.r.o. se specializuje na hypoteční úvěry s cílem maximální transparentnosti všech poplatků. Klientům také navíc počítáme RPSN (reálnou sazbu hypoték), která vždy navyšuje inzerovaný úrok banky. I když jsme nová firma, tak zkušenosti našich hypotečních specialistů jsou od 5 do 10 let praxe v oboru.

Téma chatu: Zůstanou hypotéky levné i v roce 2014?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Radim Dohnal
Saxo Bank logoRadim Dohnal
Radim Dohnal pracuje v Saxo Bank jako konzultant pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Na finančních trzích se pohybuje již od roku 2001. Působil v několika životních pojišťovnách, Úřadu státního dozoru v pojišťovnictví a organizátorovi trhu s cennými papíry, společnosti RM-SYSTÉM.
Již od první vlny kuponové privatizace obchoduje sám postupně na akciových trzích domácích, zahraničních a také měnových trzích. Jeho úlohou v Saxo Bank je vyhledávání nových obchodních příležitostí, a to zejména pro korporátní a institucionální klienty.

Téma chatu: Měnové války aneb centrální banky spolu nebo proti sobě?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Jan Žák
Logo Zlaťáky.cz Jan Žák

Od roku 2008 působí na pozici obchodního ředitele společnosti Zlaťáky.cz, která je jedním z největších prodejců na trhu s drahými kovy a numismatikou v České republice. Na svém kontě má řadu publikací v odborných ekonomických časopisech. Investice a numismatika byla jeho vášeň již od mladých let. Po studiích se začal aktivně věnovat podnikání a investicím. Ke sběratelství a numismatice získal vztah díky dědečkovi, který byl vášnivým sběratelem mincí a umění!
Zlaťáky.cz, jedna z nejvýznamnějších společností na trhu, nabízí nejlepší ceny investičního zlata a stříbra od renomovaných světových výrobců Argor Heraeus SA, PAMP, Perth Mint, Münze Österreich. Disponujeme též nejširší nabídkou numismatiky v rámci Evropy! Důvěřujte tradici – jsme s Vámi už 8 let. Více informací na www.zlataky.cz.

Téma chatu: Investiční zlato vs. numismatika
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Igor Müller
Logo ING Investment Management (C.R.), a.s. Igor Müller

Portfolio manažer, Investiční analytik
Igor působí profesionálně na finančních trzích od roku 2003. V ING IM pracuje od roku 2013 a je zodpovědný za analýzu společností, do kterých investují akciové podílové fondy. Především se zaměřuje na region střední a východní Evropy, tedy český, polský, maďarský ale také na rumunský či slovenský trh. Igor je členem investičního týmu ING CEE Equity a splupracuje na řízení akciových fondů ING Český akciový fond, ING Rumunský akciový fond a ING Converging Europe.
ING Investment Management (C.R.), a.s. je předním správcem finančních prostředků, který působí v České republice již od roku 1997 a je jednou z dceřiných společností ING Group. Česká kancelář ING Investment Management řídí aktiva ve výši 102,5 miliard korun ke konci roku 2012. Své služby poskytuje klientům, jako jsou například pojišťovny, penzijní fondy, firmy nebo neziskové organizace a prostřednictvím podílových fondů také retailovým investorům.
V rámci svých investičních aktivit se česká kancelář ING Investment Management specializuje na akciový, dluhopisový a peněžní trh v České republice a na Slovensku a ve spolupráci s lokálními kancelářemi ING Investment Management v Polsku a Maďarsku i na další akciové trhy ve střední Evropě.

Téma chatu: Kam investovat v roce 2014
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - JUDr. Lukáš Jansa
Logo SWbazar JUDr. Lukáš Jansa

Právník specializující se na softwarové právo, který je spoluautorem odborné publikace "Softwarové právo" vydané v roce 2011 vydavatelstvím Computer Press. Publikoval více než 120 odborných článků z oblasti práva IT v odborných časopisech (zejména v IT systems) a na stránkách www.pravoit.cz, působil jako externí vyučující obchodního práva na právnické fakultě UP v Olomouci, inicioval vznik předmětu "Právo informačních technologií" na právnické fakultě UP v Olomouci, přednáší na konferencích a odborných seminářích problematiku licencí, tvorby a implementace softwaru a Cloud Computingu.
V roce 2012 vydal Evropský soudní dvůr rozhodnutí, kterým umožnil prodej "použitého" SW (licencí). Současně prohlásil, že ustanovení licenčních podmínek, které zakazují prodej licencí, je neplatné.
SWbazar.cz umožňuje prodej již nepoužívaných licencí, a to jak pro podnikatele, tak pro domácnosti a uživatele počítačových her. Jedná se zejména o licence na operační systémy (MS Windows, Linux), kancelářský SW (např. MS office), Antivirové programy a firewally (např. Avast, Eset, Symantec, AVG), databáze (např. Microsoft, Oracle, Sybase), podnikové systémy ERP, CRM a jiné (např. Abra, Helios, Microsoft, Oracle, SAP), účetní programy (např. Pohoda, Money), CAD systémy a grafické programy (např. Adobe, Corel, Pinnacle), OEM verze programů s hardwarem, počítačové hry a výukové programy.
SWbazar chce firmám umožnit získat finanční prostředky z prodeje nepotřebných licencí, které by pak firmy mohly využít na nákup nových licencí od výrobců softwaru. Snahou SWbazaru je také legalizovat licenční prostředí a snížit míru softwarového pirátství tím, že uživatelé budou mít možnost si za podstatně nižší ceny koupit staré legální licence.

Téma chatu: Nový internetový projekt v ČR "SWbazar.cz" – bazar s použitými licencemi.
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Lucie Drásalová
Logo Partners Lucie Drásalová

Lucie Drásalová, hypoteční a úvěrová analytička Partners, vám vysvětlí, proč je výhodné vzít si hypotéku a neplatit nájem. Bude se věnovat nyní velmi aktuálním nízkým úrokovým sazbám a dotkne se i tématu, proč je vlastní nemovitost nejlepší investicí na stáří. Hlavním tématem online chatu budou tentokrát nemovitosti, hypotéky a investice do nemovitostí jako formy zajištění na stáří.

Lucie Drásalová (*1979) má za sebou bohatou poradenskou praxi, začínala nejprve ve společnosti OVB, kde pracovala pět let a od roku 2007 působí ve společnosti Partners, nyní jako hlavní analytička a školitelka Partners pro oblast úvěrů. Podílí se na fungování Partners bankovní služby, speciálně v oblasti hypoték. Pravidelně připravuje sloupky Hyponews do Partners News. Je také členkou poroty soutěže Zlatá koruna.
Partners se v roce 2009 stali největší finančně-poradenskou firmou v České republice a v roce 2012 překročil provizní obrat společnosti 1,45 miliardy korun. Zásluhu na úspěchu poradenství Partners má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělání finančních poradců Partners. Odborníci a analytici Partners v čele s Pavlem Kohoutem, Alešem Tůmou a Davidem Kučerou publikují v předních českých médiích i na finančním webu Finmag.cz a portálu Peníze.cz. Partners zkrátka znamená: "Finanční poradenství jinak". Vice na www.partners.cz.

Téma chatu: Proč je výhodné vzít si hypotéku a neplatit nájem?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Zdeněk Nový
Logo T-Mobile Zdeněk Nový

Práce v ICT přes 10 let, jak na technologických pozicích v bankovním sektoru a konzultačních službách, tak na pozicích řízení byznys rozvoje nových ICT služeb u telekomunikačních operátorů.
Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. K 31. březnu 2013 společnost obsluhovala téměř 5,6 milionu mobilních zákazníků a zůstává tak jedničkou na českém mobilním trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem: vedle mobilních a fixních telekomunikačních služeb nabízí ICT služby a satelitní T-Mobile Televizi. Operátor se dlouhodobě zaměřuje na kvalitu svých služeb: nezávislé testy opakovaně potvrzují, že je leaderem v kvalitě jak v oblasti 2G a 3G (UMTS FDD) dat, tak i v případě hlasových služeb v síti GSM. Od svého založení společnost klade důraz také na vynikající péči o své zákazníky a korektní chování k obchodním partnerům, zaměstnancům a životnímu prostředí. T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání.

Téma chatu: Role operátora v ICT odvětví
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Tomáš Novotný
Logo Money Expo Prague 2012 Tomáš Novotný
MoneyExpo vstupuje teprve do svého 3. ročníku, ale přesto se investiční a trading summit stal nejvýznamnější finanční událostí ve střední Evropě. A stále posunuje své teritoriální obzory společně s rozšiřujícím se zaměřením na akciové trhy v jednotlivých zemích střední Evropy. Ptejte se člena představenstva FPG a PR manažera MoneyExpo, co vše se na summitu můžete dovědět.

Téma chatu: Vše, co chcete vědět o MoneyExpo, největší finanční události ve střední Evropě
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Jiří Linhart
RILEX TRADERS logoJiří Linhart, výkonný ředitel RILEX TRADERS, a.s.

Již od roku 2009 působí Jiří Linhart jako výkonný ředitel české společnosti RILEX TRADERS, a.s., která se specializuje především na poskytování krátkodobých finančních úvěrů proti zástavě nemovitostí, vyplácení exekucí na nemovitostech, faktoring a zajišťování úvěrů pro developerské i jiné podnikatelské projekty.

Od svého nástupu na post výkonného ředitele dopomohl společnosti RILEX TRADERS, a.s. k několikanásobnému navýšení její bonity a ekonomické přidané hodnoty. Jen za poslední rok narostly výnosy společnosti o více než 100% a umožnily začít plánovat expanzi i na zahraniční trhy

Téma chatu: Korporátní dluhopisy nabízejí zajímavý pravidelný výnos
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Igor Polanský
Partners logoIgor Polanský, finanční analytik Partners

Igor Polanský (*1979) pracuje v Partners jako finanční analytik od roku 2012. V roce 2007 (reedice v roce 2012) vydal publikaci s názvem "Finanční encyklopedie aneb správná volba pro vaše finance", která se věnuje základům bankovnictví, pojišťovnictví, zajištění bydlení, zabezpečení na stáří a především investicím.

Patří mezi analytiky společnosti Partners, věnuje se především investicím, podílovým fondům a dalším investičním produktům. Je také autorem obsáhlé Analýzy důchodového systému.

Igor Polanský vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, Ekonomicko-správní fakultu, obor finanční podnikání. Před nástupem k Partners působil téměř tři roky jako redaktor odborného časopisu Fond Shop, od roku 2010 na pozici zástupce šéfredaktora.

Od roku 2007 vystupuje v médiích. Je autorem mnoha článků o investicích a investičním poradenství na finančních serverech, článků a komentářů pro Právo, Hospodářské noviny, MF Dnes, Ekonom, Euro, Finančního poradce a další média.

Téma chatu: Penzijní reforma a možnosti zajištění se na stáří
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Richard Siuda
Conseq logoRichard Siuda, člen představenstva a ředitel prodeje

Vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze s vedlejší specializací Peněžní ekonomie a bankovnictví. Na počátku posledního roku studií byl v roce 2001 přijat do společnosti Conseq Investment Management na pozici portfolio administrátor. Měl na starost administraci fondů Conseq Invest a související komunikaci s irskými poskytovateli služeb (depozitář, audit atd.), a dále oceňování portfolií individuálních klientů, analýzu výkonnosti těchto portfolií a přípravu reportingu. Po dvou letech přestoupil ve společnosti na pozici manažera prodeje zodpovědného zejména za školení investičních poradců a servis obchodním partnerům a klientům. Na počátku roku 2006 byl jmenován do pozice ředitele pro prodej investičních produktů prostřednictvím externích distribučních sítí a na podzim téhož roku zvolen členem představenstva. V roce 2012 byl zvolen také členem představenstva nově vzniklé Conseq penzijní společnosti, jež nyní nabízí doplňkové penzijní spoření ve III. pilíři důchodové reformy.

Téma chatu: Výhody nových penzijních fondů (v rámci III. pilíře)
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Jan Rohrbacher
BBI logoJan Rohrbacher
 • Dlouholetý opční obchodník, hlavní specializace na US trhy.
 • Autor řady odborných článků a studií, zabývající se zejména problematikou opcí a opčního obchodování.
 • V současné době působí na pozici Head of Research ve společnosti Best Buy Investments, kde se věnuje vytváření investičních strategií primárně s využitím opcí a analýze aktuálních investičních příležitostí na trhu
 • V minulosti působil jako AccountManager ve společnosti XTB s primárním zaměřením na rozvoj opcí a opčního obchodování, podporu a edukaci klientů a rozvoj nových služeb a produktů.
 • Vystudoval VŠE, obor Mezinárodní obchod a Arizona State University – se zaměřením na finanční deriváty a arbitrážní strategie.
 • Hovoří anglicky, německy a částečně italsky.


Od roku 2007 BBI vyhledává na trzích ty nejlepší investiční příležitosti z oblasti moderních investičních nástrojů, jako jsou investiční certifikáty, burzovně obchodované fondy, korporátní a konvertibilní dluhopisy a další. Sestavuje strategie od ryze konzervativních až po velmi dynamické. Společnost BBI řídí profesionálové s mnohaletými zkušenostmi nejen z oblasti privátního a investičního bankovnictví, ale především z vlastní zkušeností s investováním na finančních trzích.

Téma chatu: Opční výnosové strategie
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Jonáš Mlýnek
LYNX logoJonáš Mlýnek
Jonáš Mlýnek působí jako manažer obchodního a marketingového oddělení společnosti Lynx. Již od studia na Vysoké škole ekonomické v Praze se zabývá světovými akciovými trhy. Specializuje se zejména na region jihovýchodní Asie a na vlivy politických a makroekonomických událostí na zahraniční trhy. Absolvoval stáže v USA a v HK na Chinese University of Hong Kong.

Společnost Lynx bojuje v České republice proti vysokým poplatkům ostatních českých brokerů a dává všem investorům možnost obchodovat akcie, opce, futures, Forex, ETF a CFD na více než 100 trzích v 18 zemích světa za extrémně nízké tarify..

Téma chatu: Obchodujte jako profesionál s Lynx
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Patrik Nacher
Bankovnípoplatky.com Patrik Nacher
Absolvent vysoké školy Bankovní institut, obor bankovní manažer (2006). V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a pak US. V tomto období se také podílel na volebních kampaních do PS, Senátu a do krajských zastupitelstev. Mezi roky 2002 a 2004 byl poradcem místopředsedy vlády Petra Mareše. V letech 2004 až 2006 pak mediálním poradcem ministra obrany Karla Kühnla. Od roku 2005 se angažuje pro Národní radu osob se zdravotním postižením, aktuálně je mediálním poradcem této organizace. Je majitelem společnosti Digitaiment, která se zabývá mediálním a PR poradenstvím a provozuje několik internetových stránek, z nichž nejznámější se zabývá bankovními poplatky v ČR - www.bankovnipoplatky.com.

Téma chatu: Penzijni reforma se (ne)povedla
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Jan Rohrbacher
BBI logoJan Rohrbacher
 • Dlouholetý opční obchodník, hlavní specializace na US trhy.
 • Autor řady odborných článků a studií, zabývající se zejména problematikou opcí a opčního obchodování.
 • V současné době působí na pozici Head of Research ve společnosti Best Buy Investments, kde se věnuje vytváření investičních strategií primárně s využitím opcí a analýze aktuálních investičních příležitostí na trhu
 • V minulosti působil jako AccountManager ve společnosti XTB s primárním zaměřením na rozvoj opcí a opčního obchodování, podporu a edukaci klientů a rozvoj nových služeb a produktů.
 • Vystudoval VŠE, obor Mezinárodní obchod a Arizona State University – se zaměřením na finanční deriváty a arbitrážní strategie.
 • Hovoří anglicky, německy a částečně italsky.


Od roku 2007 BBI vyhledává na trzích ty nejlepší investiční příležitosti z oblasti moderních investičních nástrojů, jako jsou investiční certifikáty, burzovně obchodované fondy, korporátní a konvertibilní dluhopisy a další. Sestavuje strategie od ryze konzervativních až po velmi dynamické.Společnost BBI řídí profesionálové s mnohaletými zkušenostmi nejen z oblasti privátního a investičního bankovnictví, ale především z vlastní zkušeností s investováním na finančních trzích.

Téma chatu: Opční strategie
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Ing. Tomáš Volf
Citfin logo Ing. Tomáš Volf
Dealing manager finanční skupiny Citfin. Má bohaté zkušenosti z devizového trhu, často je citován v médiích a jeho analýzy si žádá mnoho klientů i novinářů. Již při studiích na Bankovním institutu se zaměřením na finance se začal zabývat problematikou FOREXu. Ve společnosti Citfin působí déle než šest let a v současné době vede dealingové oddělení. Ve svém volném čase se věnuje míčovým sportům a četbě fantasy literatury.

Téma chatu: Poradna pro exportéry a importéry, téma: Firemní finance
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Michal Valentík
ČP Invest logo Michal Valentík
Hlavní investiční stratég ČP INVEST. Má bohaté zkušenosti z kapitálového trhu jako senior makléř a také jako proprietary trader, působil dále v zahraničí, a to především jako specialista v oddělení fúzí a akvizic. Nyní je hlavním investičním stratégem investiční společnosti ČP INVEST. Vystudoval VŠE v Praze se specializací na finance a ekonomické teorie. Absolvoval stáže na Hongkong University of Science and Technology a Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg. Ve svých článcích a analýzách se zabývá především aktuálním vývojem na kapitálových trzích, investováním a ekonomickými teoriemi. Ve volném čase se věnuje horolezectví.

Téma chatu: Dlouhodobě zajímavé investice? Silný potenciál korporátních dluhopisů ...
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Michala Moravcová
Bossa Michala Moravcová
působí jako analytička finančních trhů ve společnosti BOSSA. Společnost BOSSA je stabilním obchodníkem s cennými papíry, který se v evropském hospodářském prostoru pohybuje již 17 let. Byla dokonce několikrát označena časopisem Forbes jako Broker roku. Michala Moravcová se momentálně specializuje na vliv makroekonomických a politických událostí doma i v zahraničí na finanční, zejména na měnové trhy. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Finance. Věnuje se ekonomickému vzdělávaní veřejnosti a publikaci ekonomických článků. Předtím pracovala na trading desku ve společnosti WOOD and Company, ve které aktivně obchodovala akcie zejména středoevropských společností.

Téma chatu: Forex – investování z pohodlí domova
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Herbert Krpeš
HighSky Herbert Krpeš
Je od prosince roku 2011 vedoucím obchodního oddělení českého obchodníka s cennými papíry, společnosti HighSky Brokers, a.s. která umožňuje svým klientům obchodovat na finančních trzích pomocí nové obchodní platformy MetaTrader 5. Specializuje se zejména na akciové, komoditní a měnové trhy, ve kterých se pohybuje od roku 2005. Pravidelně přednáší o problematikách finančních trhů a obchodování spojeném zejména s technickou analýzou. Vystudoval Pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze a před příchodem do společnosti HighSky Brokers působil po dobu 5 let ve společnosti Patria Direct jako senior makléř obchodování s cennými papíry.

Téma chatu: Možnosti online obchodování
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Ing. Emil Dočkal
Logo Money Expo Prague 2012 Ing. Emil Dočkal
Existují dva póly investování, na jižním se nachází trading, na severním investování. Je to však stále jedna a ta samá mince. Trading se vyznačuje levnějšími nákupy a výhodnějšími prodeji. Investování představuje systematický proces vkládání peněz do dlouhodobějších investičních projektů – akcií, dluhopisů, komodit, ale i konkrétního podnikání. Vaše dotazy o tradingu a investování zodpoví Ing. Emil Dočkal, finančník a investor, investiční poradce, správce soukromých aktiv, majitel finančně a investičně poradenské společnosti DOWER-D a nově i předseda představenstva a generální ředitel společnosti Financial Progress Group a.s., která pořádá summit MoneyExpo.

Téma chatu: Trading vs. investování - dvě strany jedné mince
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Roman Ondroušek
Logo Wuestenrot Roman Ondroušek
Finanční skupina Wüstenrot zahájila 13. února 2012 přímý prodej životního pojištění prostřednictvím svého nového webu www.wustenrot24.cz. Jako první na trhu nabízí sjednání plnohodnotného životního pojištění online. Vaše dotazy o životním pojištění obecně a o sjednávání pojištění po internetu zodpoví Roman Ondroušek, který od roku 2008 působí ve Wüstenrotu jako produktový manažer pojištění osob. Před příchodem do Wüstenrotu pracoval téměř 6 let v pojišťovně Generali na pozici underwritera produktů pojištění osob v oddělení péče o makléře.

Téma chatu: Životní pojištění a sjednávání pojistných produktů přes internet
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Jaroslav Brychta
Logo xtb Jaroslav Brychta
Pracuje od roku 2007 ve společnosti X-Trade Brokers, kde dnes vykonává pozici hlavního analytika. Specializuje se zejména na měnový trh, na kterém se pohybuje již sedmým rokem. Vystudoval obor hospodářská politika na Slezské univerzitě, pravidelně přednáší o problematice měnového trhu a přispívá do odborných médií. Názorově vychází z rakouské ekonomické školy a myslí si, že za současné ekonomické problémy jsou odpovědny zejména centrální banky a stát.

Téma chatu: dluhová krize a její východiska, měnová politika, situace na měnovém, akciovém a komoditním trhu
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto
BBI logoIng. Jaroslav Brzoň
Je zakladatelem společnosti Best Buy Investments, a.s., působící v České a Slovenské republice na poli profesionálního investičního poradenství a tvorby investičního portfolia dle individuálních požadavků klienta. Ve společnosti se specializuje na vývoj nových investičních strategií, založených na moderních investičních instrumentech, jako jsou opce či investiční certifikáty. Své bohaté zkušenosti získal nejen působením v mnoha společnostech nabízejících investiční služby, mezi které patří Brokerjet České Spořitelny či banka Citibank, ale také vlastním obchodováním na zahraničních burzách. Pravidelně publikuje v odborných periodikách a hovoří plynně anglicky a německy.

Téma chatu: Moderní investiční instrumenty a investiční strategie BBI
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Lucie Weysserová
logo Lucie Weysserová
Paní Lucie Weysserová pracuje ve finanční sféře již 14 let. V LBBW Bank pracuje od roku 2007 v oddělení vývoje produktů jako produktová manažerka hypotečních úvěrů. Hypotékám se věnovala i v GE Money Bank, kde vedla tým podpory prodeje hypoték. Pracovala také pro Živnostenskou banku (dnešní UniCredit Bank), e-Banku a Komerční banku. Kromě hypotečních úvěrů se paní Lucie věnovala také podnikatelským či spotřebitelským úvěrům, analytické činnosti či pracovala také jako firemní bankovní poradce. Ve volných chvílích se věnuje četbě, zdravému životnímu stylu, zajímá se o čajovou kulturu.

Téma chatu: Kupujete dům nebo byt, budete stavět nebo rekonstruovat? Chcete vědět, jak váš projekt vhodně financovat? Splácíte již hypotéku a bude vám končit fixace? Myslíte si, že banky zpřísnily podmínky pro poskytování hypoték? Poradíme vám jak vybírat z nabídek bank, na co si při výběru dávat pozor a na co se v bance ptát.
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Karol Piovarcsy
Saxo Bank Jaký vývoj na trzích se očekává v roce 2010?
Karol Piovarcsy je od května letošního roku ředitelem Saxo Bank Praha. Se svým týmem má na starosti klienty Saxo Bank v České republice, na Slovensku a v Polsku. Před tím působil jako manažer pro střední a východní Evropu v londýnském ústředí Saxo Bank. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě. Aktivně obchoduje cizí měny, komodity a akcie již sedm let.

Téma chatu: Rok 2009 na finančních trzích byl jak jízda na horské dráze. Dění ovlivňovala jak ekonomická krize, tak i například prasečí chřipka. Jaké jsou predikce pro rok 2010 a do čeho by se vyplatilo investovat?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Jiří Šedivý
Asociace českých stavebních spořitelen - logo Jiří Šedivý
je tajemníkem Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS), kde působí od roku 2005. V rámci své pracovní náplně má na starosti také spolupráci s novináři a veřejností. Hlavním cílem AČSS je vytvářet příznivé podmínky pro financování bytových potřeb účastníků stavebního spoření.
Jiří Šedivý předtím pracoval v internetovém serveru Peníze.cz jako redaktor s hlavním zaměřením na témata bydlení a jeho financování. Vystudoval obor Hospodářská politika na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze.

Chat probíhá ve spolupráci s www.usporim.cz

Téma chatu: Stavební spoření v době krize
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Radim Dohnal
Saxo Bank logoRadim Dohnal
Radim Dohnal pracuje v Saxo Bank jako konzultant pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Na finančních trzích se pohybuje již od roku 2001. Působil v několika životních pojišťovnách, Úřadu státního dozoru v pojišťovnictví a organizátorovi trhu s cennými papíry, společnosti RM-SYSTÉM.
Již od první vlny kuponové privatizace obchoduje sám postupně na akciových trzích domácích, zahraničních a také měnových trzích. Jeho úlohou v Saxo Bank je vyhledávání nových obchodních příležitostí, a to zejména pro korporátní a institucionální klienty.

Téma chatu: FOREX
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Robert Tomeš
Robert Tomeš
Výkonný ředitel a zakladatel makléřské společnosti Clever CZ. Dříve pracoval jako obchodní ředitel v makléřské společnosti Simply. Dlouhodobě se věnuje problematice finančních produktů určených pro retail. Nyní dokončuje vysokoškolské vzdělání na Vysoké škole ekonomie a managementu. Mezi jeho koníčky patří analyzování akciových trhů a golf.

Téma chatu: Hypoteční trh
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Ondřej Šmakal
Ondřej Šmakal
Ondřej Šmakal pracuje v oboru marketingu a marketingových komunikací pro finanční a nefinanční sektor od roku 2002. Do roku 2009 působil v holdingu ČSOB na pozicích projektového a kampaňového řízení přímého prodeje neživotního pojištění a penzijního připojištění.

Chat probíhá ve spolupráci s www.usporim.cz

Téma chatu: Penzijní připojištění
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Petr Hlaváč
Petr Hlaváč
V současnosti působí jako analytik ve společnosti X-Trade Brokers. Dříve pracoval jako risk analytik v GE Money Bank a jako redaktor portálu Měšec.cz. Vystudoval obor finance na Vysoké škole ekonomické v Praze, nyní zde studuje v doktorském studijním programu.

Téma chatu: Dolar jako rezervní měna
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Jiří Salač
Jiří Salač
Jiří Salač vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy a poté pokračoval ve studiu v Německu, kde získal titul LL.M. Od roku 2003 působí v mezinárodní advokátní kanceláři DLA Piper Prague LLP, od roku 2006 pak jako advokát. Jiří se zaměřuje především na oblast obchodního a pracovního práva, dále pak na stavební právo a právo nemovitostí.

Téma chatu: Platební neschopnost a restrukturalizace
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Pavel Cyrani
Pavel Cyrani
ředitel útvaru controlling a plánování ČEZ
Pavel Cyrani je od května 2006 ředitelem útvaru plánování a controlling energetické společnosti ČEZ. Před příchodem do ČEZ pracoval 7 let jako projektový manažer ve společnosti McKinsey & Company, kde se zabýval zejména projekty v oblasti energetiky a finančních institucí. Pavel Cyrani vystudoval obor mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, je rovněž absolventem MBA oboru finance na Kellogg School of Management v Evanstone (USA).

Téma chatu: ČEZ - hospodářské výsledky a valná hromada
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto David Marek
David Marek
Hlavní ekonom, vedoucí oddělení analýz a člen představenstva Patria Finance. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde získal i doktorát. Absolvoval například studijní stáž na University of Limerick v Irsku. V letech 1997 a 1998 byl odborným pracovníkem v Institutu ekonomie České národní banky. Poté přešel na odbor měnové politiky ČNB. V letech 1999 až 2000 pracoval v oddělení analýz finančních trhů České spořitelny. Od roku 2000 působí v Patrii Finance. Je členem České společnosti ekonomické.

Téma chatu: Protikrizová opatření
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Anthony James Denny
Anthony James Denny
Generální ředitel skupiny AAA AUTO
Skupina AAA AUTO působí na trhu již 16 let a ze svého původního sídla v České republice expandovala postupně do dalších zemí. Podle studie společnosti Ernst & Young se skupina AAA AUTO v roce 2007 dostala do první desítky největších distributorů automobilů v Evropě. V září 2007 vstoupila nizozemská mateřská společnost AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papíru v Praze a Budapešti. V únoru společnost oznámila další fungování v Rumunsku prostřednictvím joint-venture s lokálním partnerem a koncem března informovala o dočasném zastavení obchodních aktivit v Maďarsku. V současné době koordinuje síť 30 poboček v České republice a na Slovensku. Podle předběžných finančních výsledků společnost AAA AUTO Group N.V. v roce 2008 dosáhla celkového obratu 364,3 milionu eur při 60.557 prodaných vozech v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku.

Téma chatu: Finanční výsledky společnosti AAA AUTO za rok 2008 a 1Q 2009
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Ondřej Mysliveček
Ondřej Mysliveček
Ing. Ondřej Mysliveček vystudoval FEL ČVUT obor Ekonomika a řízení podniku a absolvoval půlroční International Management Programme na Hogeschool Gent v Belgii se zaměřením na marketing a aspekty HRM. V současné době pracuje jako produktový manažer ve společnosti LMC s.r.o., kde má na starosti služby pro registrované uživatele pracovních portálů Jobs.cz, Prace.cz a Topjobs.sk.

Téma chatu: Hledání práce, platy a benefity
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Martin Fuchs
Martin Fuchs
Martin Fuchs (37) je ředitelem investičních produktů HSBC Bank plc v České republice více než 7 let. Od ukončení studií na Slezské univerzitě se věnuje především investicím. V rámci své profesionální kariéry působil jako předseda představenstva Asociace pro kapitálový trh, Compliance Commerz Asset Management a kromě toho byl také burzovním komisařem pražské Burzy cenných papírů. Mezi jeho koníčky patří cyklistika a golf.

Téma chatu: Investování v době krize
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Zdeněk Soudný
Zdeněk Soudný
Tiskový mluvčí

1 město, 1 tisíc dobrovolníků, 2 sportoviště, 12 dní, 20 sad medailí, 62 výprav, 660 sportovců, 200 tisíc diváků. FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 je největší sportovní akce v historii ČR, která se bude odehrávat od 18. února do 1. března 2009 ve sportovních areálech Vesec a Ještěd v Liberci. Mezi klasické lyžařské disciplíny patří běh na lyžích, skoky na lyžích a severská kombinace. Na 45. kongresu FIS v portugalském městě Vilamoura v květnu 2006 bylo rozhodnuto, že právě v Liberci bude premiéra skokanské soutěže žen na normálním můstku (HS 100).
Slavnostní uzahajovací ceremoniál, který proběhne v liberecké Tipsport aréně dostal jméno Bílá noc. Hlavní hvězdou zahájení bude rocková skupina Deep Purple. První medaile se rozdají o den později, kdy bude korunována mistryně světa v běhu na 10 km klasickou technikou a také mistr světa v hromadném závodě na 10 km v severské kombinaci. Poslední medaile bude na šampionátu udělena v neděli 1. března (běh 50 km mužů volnou technikou).
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Vlastimil Nigrin
Vlastimil Nigrin
Vlastimil Nigrin je od června 2008 náměstkem generálního ředitele Hypoteční banky pro věci obchodní. Dříve pracoval jako ředitel úseku externího prodeje České spořitelny. Rovněž působil jako člen dozorčí rady Stavební spořitelny ČS. Před působením v České spořitelně se coby Senior Project Manager v Home Credit Finance Bank v Moskvě podílel na přípravě nového obchodního modelu. V letech 2002 – 2004 zastával funkci provozního ředitele a člena představenstva v eBance. Vlastimil Nigrin vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Graduate School of Banking v americké Louisianě a absolvoval řadu manažerských kurzů.

Téma chatu: Jak se vyvíjel hypoteční trh loni a co můžeme očekávat letos?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Martin Kovar
Martin Kovář
má za sebou bohatou zkušenost v oblasti spolupráce s klienty. Doposud vedl nebo se podílel na řadě klientsky orientovaných projektů v ICT, státní správě, ale i v nadačním sektoru. Absolvoval magisterské a postgraduální studium na Univerzitě Karlově. Učil na gymnáziu, poté pracoval v manažerských, statutárních a konzultantských pozicích ve státní správě, v privátním a neziskovém sektoru a ve finančnictví. (Např. MPSV ČR, Český Telecom, Eurotel, MOLSA, Nadace O2, ČEZ - Nadace Duhové energie, Nadace CH77.)

Téma chatu: Bankovnictví
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Marek Hatlapatka
Marek Hatlapatka
působí již čtvrtým rokem ve společnosti CYRRUS, která je největším mimopražským obchodníkem s cennými papíry v ČR. Zde nastoupil jako analytik akciových trhů, od roku 2008 je vedoucím analytického oddělení firmy. Specializuje se na bankovní a energetický sektor a vývoj zahraničních akciových trhů.

Téma chatu: Finanční krize
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Jan Bureš
Jan Bureš
Jan Bureš je hlavním ekonomem Poštovní spořitelny a členem KBC global research desk. Dříve pracoval jako analytik na Českém statistickém úřadě a vedl ekonomický výzkum v Institutu pro evropskou politiku Europeum.

Téma chatu: Krize na finančních trzích
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Jakub Turek , šéfredaktor serveru Horydoly.cz
Jakub Turek , šéfredaktor serveru Horydoly.cz
Začal svou novinářskou praxi v roce 1993 jako editor soukromého teletextu Žurnál na tv stanici OK3, později na ČT2. Tam působil až do roku 1995. Poté nastoupil jako reportér do spotřebitelské přílohy listu Mf Dnes, TEST DNES, kde psal až do roku 2002. Od roku 2004 pak pracoval jako zástupce šéfredaktora týdeníku Profit. Zlomovým se pro něj stal rok 2003, kdy s bratrem Ondřejem založil server Horydoly.cz

Téma chatu: Lyžařská sezóna 2008/2009
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Aleš Mazgaj
Aleš Mazgaj
Po studiích v Německu na Technické universitě Carla Schorlemmera spoluzaložil v roce 1990 v ČR na „zelené louce“ farmaceutickou společnost Pharmos a.s. Ta dnes patří mezi 100 nejvýznamnějších českých společností. Poté strávil šest let v Jihoafrické republice, kde zastupoval české společnosti (Nová Huť, Vítkovice, Česká pojišťovna, Stavostroj atd.) a úzce spolupracoval se společnosti Price Waterhouse v řadě investičních projektů (pivovarnictví – Vivo Brewery, South African Breweries, výstavba a těžba povrchových dolů). Posledních 6 let se zabýval investicemi do ČR ve spolupráci s Kingfisher Consulting Group v oblasti průmyslu a developerských projektů.

Téma chatu: Realitní byznys v Česku
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Marek Žáček
Odpovídá Marek Žáček
působí druhým rokem jako account manager a vedoucí oddělení internetového marketingu v brněnské společnosti SOVA NET, která se zabývá outsourcingem internetových projektů. Zkušenosti v oboru informačních technologií a internetu nabyl již během studií na Fakultě informatiky VUT v Brně a na předchozích pracovních pozicích, kdy působil jako SEO konzultant. Mezi Markovy klíčové dovednosti patří schopnost rychle a účinně rozvíjet projekty klientů a neustálá snaha o vzdělávání a rozvíjení vlastního i firemního know-how.

Téma chatu: Internetový byznys
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Tomáš Motl
Odpovídá Tomáš Motl
Vystudoval Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Obor: Společenské vědy a český jazyk. V realitním světe se pohybuje od roku 2002, kdy zvítězil v konkurzu a získal místo realitního makléře v realitní kanceláři Centa, která patřila k tehdejším realitním lídrům. Od roku 2003 do současnosti působí v realitní kanceláři MEXX Reality, nyní na pozici realitního makléře v oddělení prodeje bytů.

Téma chatu: Realitní krize
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Hana Ansorgová
Hana Ansorgová
se věnuje marketingu a komunikaci od roku 2003, kdy postupně pracovala jako tisková mluvčí a vedoucí útvaru PR pro stavební společnosti PSJ holding a Hochtief. Od roku 2007 pracuje jako manažerka komunikace a tisková mluvčí společnosti ASEKOL, kolektivního systému pro zpětný odběr a recyklaci elektrozařízení. ASEKOL zastupuje výrobce a dovozce spotřební elektroniky a výpočetní techniky a plní za ně zákonnou povinnost postarat se o vysloužilá elektrozařízení. Vybudoval tedy sběrnou a recyklační síť a v neposlední řadě se podílí na zvýšení informovanosti spotřebitelů o zpětném odběru. Hlavním úkolem Hany Ansorgové je tedy komunikační a marketingová podpora rozvojových projektů a vzdělávací a osvětové kampaně pro spotřebitele.

Téma chatu: Ekologie a recyklace
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Tomáš Matuška
Tomáš Matuška
se pohybuje na kapitálovém trhu od roku 1998, kdy začal pracovat jako konzultant americké společnosti Madison Capital, poté strávil 4 roky na pozici head of sales ve firmě Rush and Partners a od roku 2005 pracuje jako makléř obchodníka s cennými papíry BH Securities a.s. Hlavní pracovní náplní je obchodování akcií zařazených do segmentu SPAD. Jeho volný čas vyplňuje především sport, překladatelství z angličtiny a sběratelství historických pohlednic.

Téma chatu: Akciové trhy
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Zuzana Baudyšová
Zuzana Baudyšová
Absolvovala VŠE a přes 20 let pracovala ve Státní bance Československé, poté působila v ČNB a krátce u zahraniční firmy. V roce 1993 zakládá Nadaci Naše dítě na pomoc dětem v krizových životních situacích a k zlepšení celkového stavu ochrany dětí v ČR. O rok později zakládá Občanské sdružení Linka bezpečí. V září spolu s odbornými pracovníky a externími konsultanty zahajuje nepřetržitou činnost celostátní, bezplatné pomoci dětem - Linka bezpečí. V roce 1995 byla jmenována čestnou členkou největší britské organizace na ochranu dětí NSPCC. Od roku 1993 je také ředitelkou Nadace Naše dítě, členkou Sekce pro práva dětí Rady vlády ČR pro lidská práva a členkou představenstva Evropské komise pro pohřešované děti a komerčně zneužívané děti se sídlem v Bruselu a členkou představenstva bruselské nevládní organizace Euronet. V roce 1997 obdržela ocenění Lady Pro´97. V roce 2001 sestavila a vydala Slabikář dětských práv pro děti ZŠ a iniciovala otevření telefonické konsultační linky pro rodiče - Rodičovské linky a Linky vzkaz domů pro děti na útěku a Linky právní pomoci.

Téma chatu: Ochrana dětí
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Václav Krása
Václav Krása
Václav Krása je absolventem Střední ekonomické školy v Janských lázních a Berouně, má také maturitní zkoušku na Metropolitní univerzitě v Praze v oboru sociálně právní ochrana. Jeho profesní životopis začíná pozicí vedení veškeré účetní agendy v Domově důchodců v Tvoršovicích, od roku 1992 až do roku 2002 byl poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Byl zvolen za ODS a v roce 1998 za US. V roce 2008 působil na Úřadu vlády ČR jako poradce místopředsedy vlády. Od roku 2002 pak působí v Národní radě zdravotně postižených ČR na pozici předsedy.

Téma chatu: Politika a zdravotně postižení
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Jaroslav Tupý
Jaroslav Tupý (55)
je absolventem Vysoké školy chemicko technologické v Praze. V letech 1990 – 2004 se pohyboval v soukromé sféře ve vedoucích pozicích, od roku 1996 je aktivní na finančních a komoditních trzích. Od května 2007 je vedoucím oddělení Customer Support ve společnosti X – Trade Brokers.

Téma chatu: Mají dneska význam investiční soutěže?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Radek Schonfeld
Radek Schönfeld - Head of Key Account Segment
Zodpovídá za Vytváření strategie pro daný segment, podílí se na tvorbě individuálních nabídek pro VIP klienty a vývoji neúvěrových produktů pro podnikatele, má na starosti podporu prodeje při plnění plánu a spolupráci s ostatními odd. GEMN a s externími partnery.


Foto Petr Kalina
Martin Meloun - Senior Manager Treasury
Téma chatu: Zajištění kurzových rizik
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Petr Kalina
Petr Kalina
pracuje v RSJ Invest na pozici Portfolio Manager. V této funkci je zodpovědný za fond RSJ NewMarkets, který se zaměřuje na vyhledávání investičních příležitostí do menších firem na rozvíjejících se trzích. Regionálně se fond zaměřuje na východní Evropu, a to zejména Rusko a ostatní post-sovětské země. Před příchodem do RSJ pracoval Petr Kalina téměř 5 let v PPF, kde zastával seniorní analytické pozice ve společnostech PPF Asset Management a PPF Investments. Předtím pracoval jako Portfolio Manager akciových portfolií podílových fondů spravovaných investiční společností Newton. Makléřskou zkoušku absolvoval v roce 1995, od té doby se pohybuje na kapitálových trzích. Vystudoval finance a právo na VŠE v Praze.

Téma chatu: Kapitálové trhy a investiční příležitosti
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Patrik Nacher
Patrik Nacher
Absolvent vysoké školy Bankovní institut, obor bankovní manažer (2006). V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a pak US. V tomto období se také podílel na volebních kampaních do PS, Senátu a do krajských zastupitelstev. Mezi roky 2002 a 2004 byl poradcem místopředsedy vlády Petra Mareše. V letech 2004 až 2006 pak mediálním poradcem ministra obrany Karla Kühnla. Od roku 2005 se angažuje pro Národní radu osob se zdravotním postižením, aktuálně je mediálním poradcem této organizace. Je majitelem společnosti Digitaiment, která se zabývá mediálním a PR poradenstvím a provozuje několik internetových stránek, z nichž nejznámější se zabývá bankovními poplatky v ČR - www.bankovnipoplatky.com. Je spolumajitelem prvního kamenného obchodu pro levoruké v ČR..

Téma chatu: Bankovnictví
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Jana Havelkova
Jana Havelková
začala svou profesní kariéru v roce 2003 jako makléřka společnosti Fio na pobočce v Plzni. Od roku 2006 pak přestoupila na dealing v centrále v Praze. Vykonává makléřskou činnost pro klienty, implementuje a obchoduje s futures.

Téma chatu: Nákupy komodit
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Stepan Pirko
Štěpán Pírko
hlavní portfolio manager, člen představenstva společnosti Colosseum, a.s.
Je vedoucím oddělení Asset Management společnosti Colosseum, a.s. Finančními trhy se zabývá od roku 1993 (akcie) a derivátovými trhy od roku 1997. Od roku 1998 denně provádí analýzy pro společnost Colosseum, a.s. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance. Je držitelem mezinárodní makléřské licence Series 3 pro obchodování s deriváty udělované americkou National Futures Association (NFA) a licence ČNB. Od roku 1998 pravidelně publikuje komentáře a odborné články v médiích. Přednáší na seminářích pro veřejnost, klienty a zaměstnance společnosti.

Téma chatu: Komoditní trhy
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Martin Pecka
Martin Pecka začal svou kariéru v roce 1993 v Investiční a poštovní bance, kde působil až do roku 1998, nakonec jako vedoucí oddělení Asset Management. Poté nastoupil do P.I.F. - 1. Privatizační investiční fond jako obchodní ředitel. V roce 2001 nastoupil jako portfolio manažer do společnosti PPF burzovní společnost. V kariérním postupu pak pokračoval postupem do společnosti ČP Invest. V roce 2007 přešel do firmy PPF Asset Management, kde působí na pozici portfolio manažera až do dneška. Společnost se před nedávnem přejmenovala na Generali PPF Asset Management.

Téma chatu: Investice do fondů, cena ropy
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Pavel Kohout
Pavel Kohout Pohybuje se na českém kapitálovém trhu od roku 1993. Pracoval jako analytik pro PPF inv. spol., Komero, ING Investment Management a znovu PPF. Od roku 2007 je ředitelem pro strategii společnosti Partners. Pravidelně publikuje své názory, v poslední době se věnoval například přijetí eura, americké hypoteční krizi a očekávanému vývoji na českém realitním trhu.

Téma chatu: Realitní trhy, bankovní sektor
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Potměšil Karel
Karel Potměšil Vystudoval Ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava, obor Finance. Ve společnosti CYRRUS pracuje od října 2006 jako analytik akciových trhů, v rámci rozdělení společností obchodovaných na akciových trzích se zaměřením na development a farmaceutické firmy (v Praze tedy především společnosti ECM, Orco, Zentiva).

Téma chatu: Akciové trhy, hypoteční krize
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Vitamvasova Lucie
Lucie Vitamvásová začala svou kariéru jako analytik dluhopisů rozvojových trhů v Jyske Bank v Dánsku, kde působila od srpna roku 2006 až do března 2008. Na to byla uvedena na pozici analytika finančních trhů ve společnosti X-Trade Brokers, Česká republika.

Téma chatu: Finanční trhy, komodity
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Emil Dočkal je majitelem firmy DOWER-D, která vznikla v roce 1992 a postupně se profilovala především v oblasti investičního a finančního poradenství. V roce 1996 se DOWER-D začal specializovat na oblast kapitálových trhů a investování.

Téma chatu: Kapitálové trhy
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Server Kurzy.cz nepřebírá odpovědnost za obsah dotazů. Vyhrazuje si ovšem právo dotazy dle vlastního uvážení mazat či upravovat, a to zejména v případě dotazů, které se netýkají tématu on-line diskuse (chatu), které útočí, vyhrožují nebo uráží svým vyzněním osoby, které na ně mají odpovídat, nebo jakékoliv jiné osoby, nebo které podněcují k násilí či nenávisti ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i dotazy obsahující obscenity či vulgarismy.Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů