Online Chat titulní stránka

Aktuální chat

Foto Mgr. Lukáš Zeman Mgr. Lukáš Zeman
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor Informatika - Softwarové systémy. Od roku 2000 se věnuje programování webových aplikací, přičemž do roku 2010 jako internetový vývojář na volné noze, a od roku 2010 jako hlavní programátor, ředitel a majitel společností goodlookyng solutions s.r.o.. Od roku 2012 je majitelem a ředitelem společnosti Zlaťák.cz s.r.o., která se zabývá prodejem drahých kovů na webech www.zlatak.cz a www.investicnizlato.cz.


Téma chatu: Vše o nákupu investičních drahých kovů a spoření do zlata
Konec rozhovoru, osobnost již neodpovídá. Přečtěte si otázky a odpovědi.

Historie chatů

Foto Miroslav Schovanec, mistr Pražské mincovny Miroslav Schovanec, mistr Pražské mincovny
Sedmatřicetiletý Miroslav Schovanec patří k mladší generaci českých výtvarníků specializujících se na numizmatiku. Talent v něm objevil akademický malíř Zbyněk Kubánek, k němuž Miroslav v posledním roce základní školy docházel na soukromé hodiny kreslení. Profesní dráhu začínal jako rytec v České mincovně, kde později pracoval také jako designer a operátor CNC strojů sloužících pro frézování razidel. Přesto, že s medailí začínal později, má už na svém kontě řadu povedených realizací. Patří mezi ně například tituly Karel May, Richard Wagner, Vojtěch Sucharda a další. Nedávno na sebe upozornil unikátní pamětní medailí věnovanou Zdeňku Milerovi a jeho kreslenému Krtkovi, kterou z ryzího zlata a čistého stříbra vyrazila Pražská mincovna. Jako rytec se také podílel na dokončení pamětní medaile k 50. výročí první nahrávky Václava Neckáře u Supraphonu, kterou navrhl Jaromír Švejdík. Zajímavostí je, slavný zpěvák sám vyryl část reliéfu do modelu této mimořádné ražby, a to právě pod odborným dohledem Miroslava Schovance.Pražská mincovna
Logo Pražská mincovna Pražská mincovna vstoupila na numismatickou scénu v druhé polovině roku 2011, přesto už si díky originálním a vysoce kvalitním ražbám dokázala vydobýt uznání doma i v zahraničí. Pod jejími produkty jsou podepsaní nejvýznamnější čeští medailéři, jejichž um je zárukou vysoké umělecké hodnoty. Pražská mincovna se ve svých ražbách tematicky vrací především k osobnostem a událostem dávné i moderní české historie. V jejím sortimentu však nechybí ani dárkové ražby k různým slavnostním příležitostem. www.prazska-mincovna.cz

Téma chatu: Ražba z ryzího zlata jako špičkové umělecké dílo
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Petr Podolka, CFA Petr Podolka, CFA
ING Investment Management (C.R.), a.s.
Chief Investment Officer (CIO)

Narozen v roce 1971, vystudoval Vysokou školu Ekonomickou v Praze, obor mezinárodní obchod. Na finančních trzích se pohybuje od roku 1995. Je držitelem makléřské licence udělené Komisí pro cenné papíry a celosvětově uznávaného titulu pro finanční analytiky CFA (Chartered Financial Analyst).Po dokončení studií nastoupil v roce 1995 na pozici Settlement Officer v české Citibank. Od roku 1997 pracoval v oddělení Treasury společnosti Česká rafinérská. Ve společnosti ING Investment Management (C.R.), a.s. působí od roku 1998. Specializuje se na investice s pevným výnosem, řadu let byl manažerem dvou fondů – ING Český fond peněžního trhu a ING Český fond obligací. Od roku 2012 působí jako ředitel investic (CIO) a člen představenstva ING Investment Management (C.R.).ING Investment Management (C.R.), a.s.
INGIM logo ING Investment Management (C.R.), a.s. je předním správcem finančních prostředků, který působí v České republice již od roku 1997 a je jednou z dceřiných společností ING Group. Své služby poskytuje klientům, jako jsou například pojišťovny, penzijní fondy, firmy nebo neziskové organizace a prostřednictvím podílových fondů také retailovým investorům.
V rámci svých investičních aktivit se česká kancelář ING Investment Management specializuje na akciový, dluhopisový a peněžní trh v České republice a na Slovensku a ve spolupráci s lokálními kancelářemi ING Investment Management v Polsku a Maďarsku i na další akciové trhy ve střední Evropě.

Téma chatu: Evropě hrozí zavedení QE, jaký to může mít dopad na kapitálový trh
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Ing. Petr Dusil Ing. Petr Dusil
Produktový manažer, specializace konvergentní služby a multimédia
Vystudoval obor radiové komunikace na Elektrotechnické fakultě ČVUT Praha. 12 let působil ve společnosti Unient Communications (nyní Spinoco), která implementovala technologii virtuálních pobočkových ústředen pro operátory jako jedna z prvních v Evropě. Ve společnosti působil na různých technických a marketingových pozicích z toho 5 let jako její technický ředitel. více


Foto Ing. Jan Aksamít Ing. Jan Aksamít
Produktový specialista, datové služby
Vystudoval obor Telekomunikační technika na Elektrotechnické fakultě ČVUT Praha. 14 let působí v českých telekomunikacích. Před Vodafone pracoval 5 let ve společnosti 2N Telekomunikace, českého výrobce telekomunikační techniky, kde působil na rozličných technických a marketingových pozicích spojených s vývojem produktů. více


Vodafone Czech Republic
Vodafone logo Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice v současnosti poskytuje služby pro více než tři miliony zákazníků. Od roku 2007 poskytuje pod názvem Vodafone OneNet komplexní telekomunikační služby (hlasové i datové služby v pevné a mobilní síti) firemním zákazníkům jak ze soukromého, tak veřejného sektoru. Od konce roku 2013 pokrývá Českou republiku rychlým mobilním internetem čtvrté generace pod názvem Turbo Internet. Více informací na www.vodafone.cz

Téma chatu: Telekomunikace ve firmě jinak
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Ing. Jaroslav Brzoň
HBC finance logoIng. Jaroslav Brzoň
Je zakladatelem společnosti Best Buy Investments, a.s., působící v České a Slovenské republice na poli profesionálního investičního poradenství a tvorby investičního portfolia dle individuálních požadavků klienta. Ve společnosti se specializuje na vývoj nových investičních strategií, založených na moderních investičních instrumentech, jako jsou opce či investiční certifikáty. Své bohaté zkušenosti získal nejen působením v mnoha společnostech nabízejících investiční služby, mezi které patří Brokerjet České Spořitelny či banka Citibank, ale také vlastním obchodováním na zahraničních burzách. Pravidelně publikuje v odborných periodikách a hovoří plynně anglicky a německy.

Téma chatu: Investiční soutež: Jak hledat podhodnocené investiční certifikáty
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Petr Boruch
HBC finance logoPetr Boruch
Petr Boruch působil 3 roky v jedné z největších poradenských firem - Partners, jako poradce a následně jako manager. Poté 2 roky v menší poradenské firmě - Tab financial. Nyní působí jako hypoteční analytik, manager a jednatel ve firmě HBC finance.

HBC finance s.r.o. se specializuje na hypoteční úvěry s cílem maximální transparentnosti všech poplatků. Klientům také navíc počítáme RPSN (reálnou sazbu hypoték), která vždy navyšuje inzerovaný úrok banky. I když jsme nová firma, tak zkušenosti našich hypotečních specialistů jsou od 5 do 10 let praxe v oboru.

Téma chatu: Zůstanou hypotéky levné i v roce 2014?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto Radim Dohnal
Saxo Bank logoRadim Dohnal
Radim Dohnal pracuje v Saxo Bank jako konzultant pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Na finančních trzích se pohybuje již od roku 2001. Působil v několika životních pojišťovnách, Úřadu státního dozoru v pojišťovnictví a organizátorovi trhu s cennými papíry, společnosti RM-SYSTÉM.
Již od první vlny kuponové privatizace obchoduje sám postupně na akciových trzích domácích, zahraničních a také měnových trzích. Jeho úlohou v Saxo Bank je vyhledávání nových obchodních příležitostí, a to zejména pro korporátní a institucionální klienty.

Téma chatu: Měnové války aneb centrální banky spolu nebo proti sobě?
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Jan Žák
Logo Zlaťáky.cz Jan Žák

Od roku 2008 působí na pozici obchodního ředitele společnosti Zlaťáky.cz, která je jedním z největších prodejců na trhu s drahými kovy a numismatikou v České republice. Na svém kontě má řadu publikací v odborných ekonomických časopisech. Investice a numismatika byla jeho vášeň již od mladých let. Po studiích se začal aktivně věnovat podnikání a investicím. Ke sběratelství a numismatice získal vztah díky dědečkovi, který byl vášnivým sběratelem mincí a umění!
Zlaťáky.cz, jedna z nejvýznamnějších společností na trhu, nabízí nejlepší ceny investičního zlata a stříbra od renomovaných světových výrobců Argor Heraeus SA, PAMP, Perth Mint, Münze Österreich. Disponujeme též nejširší nabídkou numismatiky v rámci Evropy! Důvěřujte tradici – jsme s Vámi už 8 let. Více informací na www.zlataky.cz.

Téma chatu: Investiční zlato vs. numismatika
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - Igor Müller
Logo ING Investment Management (C.R.), a.s. Igor Müller

Portfolio manažer, Investiční analytik
Igor působí profesionálně na finančních trzích od roku 2003. V ING IM pracuje od roku 2013 a je zodpovědný za analýzu společností, do kterých investují akciové podílové fondy. Především se zaměřuje na region střední a východní Evropy, tedy český, polský, maďarský ale také na rumunský či slovenský trh. Igor je členem investičního týmu ING CEE Equity a splupracuje na řízení akciových fondů ING Český akciový fond, ING Rumunský akciový fond a ING Converging Europe.
ING Investment Management (C.R.), a.s. je předním správcem finančních prostředků, který působí v České republice již od roku 1997 a je jednou z dceřiných společností ING Group. Česká kancelář ING Investment Management řídí aktiva ve výši 102,5 miliard korun ke konci roku 2012. Své služby poskytuje klientům, jako jsou například pojišťovny, penzijní fondy, firmy nebo neziskové organizace a prostřednictvím podílových fondů také retailovým investorům.
V rámci svých investičních aktivit se česká kancelář ING Investment Management specializuje na akciový, dluhopisový a peněžní trh v České republice a na Slovensku a ve spolupráci s lokálními kancelářemi ING Investment Management v Polsku a Maďarsku i na další akciové trhy ve střední Evropě.

Téma chatu: Kam investovat v roce 2014
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Foto - JUDr. Lukáš Jansa
Logo SWbazar JUDr. Lukáš Jansa

Právník specializující se na softwarové právo, který je spoluautorem odborné publikace "Softwarové právo" vydané v roce 2011 vydavatelstvím Computer Press. Publikoval více než 120 odborných článků z oblasti práva IT v odborných časopisech (zejména v IT systems) a na stránkách www.pravoit.cz, působil jako externí vyučující obchodního práva na právnické fakultě UP v Olomouci, inicioval vznik předmětu "Právo informačních technologií" na právnické fakultě UP v Olomouci, přednáší na konferencích a odborných seminářích problematiku licencí, tvorby a implementace softwaru a Cloud Computingu.
V roce 2012 vydal Evropský soudní dvůr rozhodnutí, kterým umožnil prodej "použitého" SW (licencí). Současně prohlásil, že ustanovení licenčních podmínek, které zakazují prodej licencí, je neplatné.
SWbazar.cz umožňuje prodej již nepoužívaných licencí, a to jak pro podnikatele, tak pro domácnosti a uživatele počítačových her. Jedná se zejména o licence na operační systémy (MS Windows, Linux), kancelářský SW (např. MS office), Antivirové programy a firewally (např. Avast, Eset, Symantec, AVG), databáze (např. Microsoft, Oracle, Sybase), podnikové systémy ERP, CRM a jiné (např. Abra, Helios, Microsoft, Oracle, SAP), účetní programy (např. Pohoda, Money), CAD systémy a grafické programy (např. Adobe, Corel, Pinnacle), OEM verze programů s hardwarem, počítačové hry a výukové programy.
SWbazar chce firmám umožnit získat finanční prostředky z prodeje nepotřebných licencí, které by pak firmy mohly využít na nákup nových licencí od výrobců softwaru. Snahou SWbazaru je také legalizovat licenční prostředí a snížit míru softwarového pirátství tím, že uživatelé budou mít možnost si za podstatně nižší ceny koupit staré legální licence.

Téma chatu: Nový internetový projekt v ČR "SWbazar.cz" – bazar s použitými licencemi.
Přečtěte si otázky a odpovědi. 
Server Kurzy.cz nepřebírá odpovědnost za obsah dotazů. Vyhrazuje si ovšem právo dotazy dle vlastního uvážení mazat či upravovat, a to zejména v případě dotazů, které se netýkají tématu on-line diskuse (chatu), které útočí, vyhrožují nebo uráží svým vyzněním osoby, které na ně mají odpovídat, nebo jakékoliv jiné osoby, nebo které podněcují k násilí či nenávisti ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i dotazy obsahující obscenity či vulgarismy.Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2023

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V