Telekomunikace ve firmě jinak - Online chat

Foto Ing. Petr Dusil Ing. Petr Dusil
Produktový manažer, specializace konvergentní služby a multimédia
Vystudoval obor radiové komunikace na Elektrotechnické fakultě ČVUT Praha. 12 let působil ve společnosti Unient Communications (nyní Spinoco), která implementovala technologii virtuálních pobočkových ústředen pro operátory jako jedna z prvních v Evropě. Ve společnosti působil na různých technických a marketingových pozicích z toho 5 let jako její technický ředitel. více


Foto Ing. Jan Aksamít Ing. Jan Aksamít
Produktový specialista, datové služby
Vystudoval obor Telekomunikační technika na Elektrotechnické fakultě ČVUT Praha. 14 let působí v českých telekomunikacích. Před Vodafone pracoval 5 let ve společnosti 2N Telekomunikace, českého výrobce telekomunikační techniky, kde působil na rozličných technických a marketingových pozicích spojených s vývojem produktů. více


Vodafone Czech Republic
Vodafone logo Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice v současnosti poskytuje služby pro více než tři miliony zákazníků. Od roku 2007 poskytuje pod názvem Vodafone OneNet komplexní telekomunikační služby (hlasové i datové služby v pevné a mobilní síti) firemním zákazníkům jak ze soukromého, tak veřejného sektoru. Od konce roku 2013 pokrývá Českou republiku rychlým mobilním internetem čtvrté generace pod názvem Turbo Internet. Více informací na www.vodafone.cz

Téma chatu: Telekomunikace ve firmě jinak

Zadávání otázek

Zadávání otázek skončilo 30.06.2014 15:30.
 • 1. Otázka od Karel PoborilDobrý den, jsme stredne velka firma - segment prodej elektromaterial. Mame několik skladu a pobočkových prodejen po ČR a cilime i na Slovensko. Mohl byste mi vice priblizit službu OneNET, jak funguje a co obsahuje? A hlavne cim se lisi od konkurenčních nabídek? dekuji Poboril

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Službu Vodafone OneNet lze přirovnat ke krabičce s nářadím, kde podle potřeby vezmete příslušný nástroj. Jemný šroubovák na hodinový strojek, nebo velké kladivo na rozbití betonu, a to podle momentální potřeby. Zrovna tak OneNet obsahuje služby, které si můžete volit podle momentální potřeby. Pro vás, jako prodejce elektromateriálu, můžeme nabídnout například datovou konektivitu s VPN na propojení informačních systémů skladů. Dále také hlasové pevné i mobilní služby pro jednotlivé sklady. Díky OneNetu funguje distribuce hovorů z pevných i mobilních telefonních linek na více operátorů tak, abyste pro objednávky neměli nikdy obsazeno a hovor byl vždy zodpovězen. Odlišnost od konkurence je zejména v míře sloučení pevných a mobilních služeb. V praxi to znamená například to, že můžete příchozí hovory na mobilní telefony zodpovědět automaticky, kdy Vodafone OneNet služba řekne volajícímu, kde se nacházíte a kdy budete opět volní. Současně dá možnost přepojit na kolegu. Nikdo vás neruší při důležitém jednání a současně neztratíte důležitý hovor, který za Vás vyřeší kolega.
  Ing. Petr Dusil
 • 2. Otázka od EvženJaký odhadujete vývoj v oblasti datového roamingu v nejbližších letech? Překvapilo mě, že Vodafone proti loňsku snížil předplacený objem dat (350 Kč) na třetinu. V loňském roce bylo možné za tuto cenu čerpat v zahraničí plnou kapacitu tuzemského připojení a letos jen třetinu.

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Podle meziročního nárustu objemu přenesených dat v zahraničí očekáváme stoupající tendenci. Co se týče změny předplaceného objemu dat u tarifu Vodafone Data Passport, kterou zmiňujete, z našich dlouhodobých statistik vyplývá, že se tato změna nijak nedotkne přibližně 99 % našich firemních zákazníků. Podmínky jsme změnili pouze kvůli těm zákazníkům, kteří opakovaně využívají tento tarif v rozporu s právními podmínkami, tj. k redistribuci mobilních dat, či pro M2M provoz. Zároveň v podobné cenové hladině brzy nabídneme podobný produkt s adekvátními limity.
  Ing. Petr Dusil
 • 3. Otázka od MartinaDobrý den, zajímalo by mě, do jaké míry ovlivňuje rychlost připojení chod navigace v telefonu. Děkuji.

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Na plynulost navigace má vliv několik faktorů – síla a dostupnost GPS signálu, režim map a rychlost připojení. Jsou-li mapové podklady už stažené v telefonu a telefon si dotahuje pouze aktualizaci, stačí pouze minimální dostupná rychlost po plynulý chod. Avšak ztratíte-li GPS signál (sníží se „viditelný“ počet družic), telefon dopočítává polohu na základě dalších údajů (např. zrychlení, poloha základnových stanic) a chybějící signál tak může mít vliv na plynulost zobrazování polohy. Rychlost připojení má vliv na plynulost zobrazení především pro režim mapových podkladů aktuálně stahovaných z internetu (zvláště v režimu satelitního zobrazení).
  Ing. Petr Dusil
 • 4. Otázka od JirkaV jakém případě (např. jak velké firmy, objemu dat, atd.) doporučujete využití Turbo internetu?

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Termínem „Turbo Internet“ označujeme technologie LTE (4G) na frekvenci 900 MHz a UMTS (3G), kterými masivně pokrýváme území naší republiky (v současnosti 82 % populace). Turbo Internet lze využívat s jakýmkoliv datovým tarifem na zařízení, které podporuje LTE 900 MHz. Pro práci vzdálených uživatelů (např. obchodních cestujících) by mělo být dostatečné Mobilní připojení 10 GB. Pro specifické pozice pracující s velkými objemy dat (architekti, grafici) je vždy nejvhodnější pevné připojení bez datového objemu. Pro malou firmu lze využít Připojení bez kabelu, kde není aplikována klasická FUP politika přes všechny protokoly, aplikuje se pouze na nadměrné přenosy objemů dat a médií. Pro protokoly pro běžné využití, tedy web, email, sociální sítě a vzdálený přístup je Připojení bez kabelu neomezené. Z dlouhodobého výzkumu jsme zjistili, že firmy do 5 zaměstnanců, kde nedochází ke stahování velkých souborů (např. filmů) a většímu sledování videí z internetu, mají spotřebu do 9 GB měsíčně. Jde-li tedy o konkrétní firmu/pobočku, lze analyzovat stávající spotřebu dat, vyhodnotit ji na základě tříměsíčního období a dle toho vybrat adekvátní datový tarif.
  Ing. Petr Dusil
 • 5. Otázka od AlešDobrý den, provozuju zimní lyžařskou školku. Co se týká podnikání, je to sezonní záležitost. Ale právě v době konání lyžařských kurzů jsem na telefonu a datech 24/7, stejně tak můj společník a další instruktoři - celkem tedy cca 4-6 lidí. Dají se služby OneNet nebo jiné firemní řešení customizovat pro sezonní podnikání? Vy smyslu, abych přes celý rok neplatil zbytečně vysoké poplatky, když služby reálně skoro nevyužívám?Díky za jakýkoliv tip či doporučení

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Ve vašem případě je dobré nastavit minimální měsíční plnění na úroveň, kterou dosáhnete mimo sezónu. V době sezóny si můžete v Internetové samoobsluze úroveň služeb zvýšit, například nastavením vyššího datového tarifu.
  Ing. Petr Dusil
 • 6. Otázka od Geronimo G.Dobry den, jakou nejvyssi rychlost internetu muzete poskytnout a za jakych podminek? Nejdulezitejsim faktorem pri nasem rozhodovani je rychlost a pak cena, nasleduje servis. Mnoho neprijemnych zkusenosti na zakaznickych linkach.diky G.

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Pro naše OneNet zákazníky jsme schopni poskytnout rychlost připojení k Internetu do 1 Gb/s. Cena závisí na lokalitě, délce kontraktu a dalších službách využitých spolu s připojením.
  Ing. Petr Dusil
 • 7. Otázka od RadekDobrý den. V jakem časovém horizontu očekáváte plne nahrazeni klasických hlasovych sluzeb internetovym voláním? A to jak v soukrome, tak zejména v podnikatelské sféře? Diky.

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Vodafone OneNet již od svého vzniku v roce 2007 využívá pro pevné hlasové služby protokoly a standardy využívané také při přenosu hlasu přes internet (VoIP). V případě OneNetu jsme je přizpůsobili vysokým nárokům firem na kvalitu hovoru a dostupnost volání. V oblasti mobilní sítě dochází k postupné modernizaci páteřní mobilní sítě. Modernizovaná síť již také využívá principy VoIP. Na koncový telefonní přístroj se VoIP dostane ve formě standardu VoLTE (voice over LTE), na síti 4G (LTE) ihned, jakmile budou v širší míře dostupné mobilní telefonní přístroje s podporou VoLTE. Naše rozvojové plány s podporou VoLTE v naší síti počítají.
  Ing. Petr Dusil
 • 8. Otázka od TomDobrý den,slyšel jsem, že Vodafone nabízí řešení správy poboček centrálně pomocí aplikace Security Box. Mohl byste mi blíže popsat, jak tato aplikace funguje? Děkuji

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Služba Centrální internet pracuje na bázi stavového a aplikačního firewallu s detailním screeningem provozu. Správce sítě může nastavit v administračním rozhraní dostupnost protokolů, WWW stránek nebo příloh jednotlivým skupinám uživatelů.
  Ing. Petr Dusil
 • 9. Otázka od LukášDobrý den, zvládnete v letošním roce pokrýt celou republiku rychlým internetem? Děkuji

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Do konce roku 2014 pokryjeme Turbo Internetem 93 % populace České republiky (80 % území).
  Ing. Petr Dusil
 • 10. Otázka od JanDobrý den, sledujte vývoj technologie WIMAX. Lze jej nabídnout pro komerční využití v portfoliu služeb Vodafone ?

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: V tuto chvíli se soustředíme na LTE, které spatřujeme jako substitut WiMAXu. Zatím jej tedy v našem portfoliu nemáme.
  Ing. Petr Dusil
 • 11. Otázka od HonzaDobry den, chtel jsem se zeptat, zda v ramci OneNET mate i jine, nez telekomunikacni sluzby. Mate napr. i cloudove sluzby? Diky.

  Foto Ing. Petr Dusil
  Odpověď: Ano, máme. Jsou to tzv. ICT služby. V rámci OneNetu je to například služba Microsoft Office 365, kde za měsíční paušální poplatek získáváte vždy nejnovější verze MS Office, profesionální poštovní server MS Exchange nebo komunikační řešení MS Lync. Vyberete si řešení podle vašich potřeb volbou vhodného tarifního plánu. Dalším příkladem je Vodafone OneNet Videokonference. Jedná se o videokonference hostované bez investic s plnou funkčností videokonferenčních systémů pro velké firmy. Poskytují řešení od malých mobilních terminálů ve formě softwaru na tablet až po zařízení pro velké videokonferenční místnosti.Na Vaše otázky odpovídali Ing. Petr Dusil a Ing. Jan Aksamít.
  Ing. Petr Dusil
Děkujeme za vaše dotazy a těšíme se na další online diskuze.


Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Zákony Kalkulačka Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů