Ondřej Mysliveček online - Online chat

Foto Ondřej Mysliveček
Ondřej Mysliveček
Ing. Ondřej Mysliveček vystudoval FEL ČVUT obor Ekonomika a řízení podniku a absolvoval půlroční International Management Programme na Hogeschool Gent v Belgii se zaměřením na marketing a aspekty HRM. V současné době pracuje jako produktový manažer ve společnosti LMC s.r.o., kde má na starosti služby pro registrované uživatele pracovních portálů Jobs.cz, Prace.cz a Topjobs.sk.

Téma chatu: Hledání práce, platy a benefity

Zadávání otázek

Zadávání otázek skončilo 19.03.2009 14:00.
 • 1. Otázka od onyxjaký je vývoj zájmu o práci, přibývá uživatelů pracovních portálů - tedy těch, kdo hledají práci vaším prostřednictvím?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Zájem lidí o práci skutečně pociťujeme. Když porovnám počet reakcí uchazečů na nabídky práce na našich portálech v lednu 2009 a září 2008 (obvykle nejsilnějších měsících roku), tak počet reakcí narostl o cca 25%.Meziročně pak počet reakcí vzrostl o cca 1/3.
  Ondřej Mysliveček
 • 2. Otázka od jardaZdravim a preji hezky den,rad bych se zeptal, jak se zmenil zajem ze strany uchazecu od dob propuknuvsi financni krize. Je zretelny narust poptavek po pracovnich mistech ?dekuji

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Velice podobná otázka, na kterou jsem právě odpověděl. Proto možná jen doplním, kromě toho, že uchazečů o práci je více a jsou aktivnější, tak také oproti loňskému roku snížili své finanční požadavky. Tento trend sledujeme anonymním vyhodnocením chování uživatelů na našich portálech a přesnější čísla jsou volně dostupná v nově spuštěné službě JobsMoney.
  Ondřej Mysliveček
 • 3. Otázka od hyeronymusPekny den, asi doplnim dotaz meho predrecnika...o jake pozice je nejvetsi zajem? Nebo je v posledni dobe pouze obecne vyssi poptavka bez primeho dotazu na konkretni pozici? Tzn. ze lidi si mene vybiraji a berou jak se rika vse, jen aby meli praci ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Dobrá den, zájem uchazečů o práci jde skutečně napříč obory, ale asi nikoho nepřekvapí, že nejvýznamnější nárůst zaznamenáváme ve Výrobě, Strojírenství, ale také v Administrativě. Nejmenší změny pak ve Farmacii a také v IT oborech, kde větší počet odpovědí registrujeme pouze u "běžnějších" profesích jako jsou webmasteři, programátoři (zvášť například PHP). Naopak u úzce zaměřených specialistů (architekti IS apod.) je nárůst minimální.
  Ondřej Mysliveček
 • 4. Otázka od AdagioPripravuje spolecnost LMC, ktera jak asi vsichni vime mezi nejvetsi tuzemske hrace mezi servery poskytujici nabidky a poptavky zamestnani nejake zasadni zmeny ? Napr v souvislosti s krizzi a tim i rostouci nezamestnanosti ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Je otázkou, co si představujete pod zásadní změnou. Na letošní rok skutečně mnoho změn připravujeme (i s ohledem na probíhající recesi a změny na trhu práce), ale bohužel nemohu takto odkrývat karty, na jejichž vynesení ještě nepřišel čas. Změny se připravují jak pro stranu zaměstnavatelů tak i pro uchazeče práci.
  Ondřej Mysliveček
 • 5. Otázka od neznalekZdravim, otazka odmenovani manageru je jiz dlouhodobe jednou z frekventovanych temat, kor v dobe, kdy slychame ze vsech stran o stale vyssi nezamestnanosti, prospousteni zamestanancu atd.. Jak se vyvijeji benefity na techto pozicich v dobe recese ? Existuje nejaka zasada podle ceho se tyto odmeny ridi ? Je mozne zjednodussene rici, ze v dobe krizove se nabizeji temto managerum nizsi platy nez v dobe konjuktury ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Svou odpověď bych rozdělil na 2 části (platy a benefity). Co se týče platů, tak ty se příliš nemění (možná překvapivě ani platy nástupní). Je to ale vyváženo výraznější změnou poskytovaných benefitů. Na oblibě meziročně výrazně ztratili "paušální" bonusy v podobě 13./14. platu nebo penzijní a zdravotní pojištění. Naopak na oblibě získávají bonusy navázané na podávaný pracovní výkon a prokazatelné úspěchy (které se díky tomu rozšiřují z čistě obchodnických profesí i do dalších). Díky tomu lze předpokládat, že mnoho managerů skutečně v době recese přijde o část svých příjmů (ale záleží na konkrétním zaměstnavateli).
  Ondřej Mysliveček
 • 6. Otázka od FouňaJaké obory a pozice v tuhle dobu "nemají problém" se na pracovním trhu umístit?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Odpověď na tuto otázku naleznete v mé odpovědi hyeronymusovi. Jen stručně: Asi nejlépe na tom jsou odborníci ve Farmacii a IT, ale i v těchto oborech došlo k poklesu poptávky po nových zaměstnancích a záleží pak na délce praxe každého uchazeče. Obecně lze říci, že firmy i v současné době lační po kvalitních a zkušených zaměstnancích, ale jednoznačně preferují ty, kteří mají relevantní a delší praxi.
  Ondřej Mysliveček
 • 7. Otázka od HorynaDobry den, vas typ na vyvoj nezamestnanosti v letosnim roce ? myslite, ze prekrocime 10% hranici ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Čistě můj soukromý tip je, že se nezaměstnanost zastaví mezi 9 a 10% a pak pozvolna začne klesat. Ve hře je opravdu veliké množství faktorů a neznámých, ale přeci jen se začínají objevovat první nepatrné náznaky zlepšení (konkrétně u nás například došlo k mírnému oživení zájmu o české pracovníky v zahraničí).
  Ondřej Mysliveček
 • 8. Otázka od PrincipalV cem spatrujete rozdil mezi pracovnim trhem v Cesku a na Slovensku ? Existuje v necem zasadni rozdil ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Opravdu zásadní rozdíly mezi oběma trhy nejsou. Slováci jsou například více ochotní stěhovat se za prací zvláště do zahraničí (je to dáno částečně i tím, že ČR je pro ně zahraničím). A také jsou oproti ČR výraznější rozdíly v nezaměstnanosti v různých regionech.
  Ondřej Mysliveček
 • 9. Otázka od Zly muzZdravim, je znamo, ze jste na ceskem trhu jednickou, v cem je podle vas nejvetsi rozdil mezi vasimi sluzbami a vasi konkurenci ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Určitě dlouhodobé působení na trhu a s tím související důvěryhodnost. Současně klademe důraz na požadavky našich uživatelů (např. na vývoji nejnovější služby pro uchazeče se samotní uživatelé podíleli hned od začátku, kdy jsme s nimi diskutovali jejich požadavky, testovali prototypy apod). Velkou výhodou je také největší množství nabídek práce, které se i rychle obměňují a uživatelé mezi nimi naleznou i mnoho nabídek od menších zaměstnavatelů.
  Ondřej Mysliveček
 • 10. Otázka od PardalJaky je rozdil mezi uchazeci o zamestnani, kteri hledaji praci online a temi, kteri stale spolehaji na tradicni offline media ? Lze nalezt nejake rozdily ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Rozdíly jsou skutečně výrazné. Online hledají práci spíše mladší a vzdělanější lidé. Také ve větších aglomeracích je hledání práce běžnější online.
  Ondřej Mysliveček
 • 11. Otázka od Jan Hrubyjaky podil mezi uchazeci jsou ti s vysokoskolskym vzdelanim ? Ziskaji snadneji praci nez ti s nizsim vzdelanim ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Vysokoškolsky vzdělaní lidé v současné době tvoří přibližně 1/4 z uchazečů o práci, kteří mají na našich portálech vystavený svůj životopis. Při hledání práce mají určitě výhodu (samozřejmě nebavíme se o pozicích jako je pokladní nebo řidič :-). Za současné recese je ale významnější výhodou délka relevantní praxe a proto čerství absolventi vysokých škol musí nyní počítat s tím, že práci budou hledat o něco déle a ve svém prvním zaměstnání budou nejspíše muset vzít zavděk i nižším platem (po nabytí potřebné praxe si ale naprosto jistě výrazně polepší).
  Ondřej Mysliveček
 • 12. Otázka od UrquellPokud bych chtel zmenit sve zamestnani za lepsi, vynosnejsi, poradil byste mi, abych si vlozil svou nabidku do vasi databaze a proc ?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: I v dnešní době zaměstnavatelé hledají zkušené odborníky, takže najít si lepší práci je i nyní možné, jen je nutné počítat s větší konkurencí. Pokud zaměstnání máte je otázkou, zda by pro vás nebylo výhodnější hledat si práci maximálně diskrétně pomocí agentů, kteří prohledávají nové nabídky na Jobs a ty odpovídající vám zašlou emailem. O tomto způsobu hledání se váš zaměstnavatel totiž nemůže žádným způsobem dozvědět (pokud mu to sám nesdělíte). Pokud si chcete vystavit svůj životopis, i nyní to smysl má, lze totiž efektivně bránit tomu, aby vaše CV nenalezl váš zaměstnavatel.
  Ondřej Mysliveček
 • 13. Otázka od jeronymekVzdy me zajimalo, z ceho servery jako jsou ty vase vlastni ziji ? Ziskavaji penize ze stran zadavatelu tedy personalnich agentur nebo primo od firem ? predpokladam, ze zadani CV do vasi databaze je pro uchazece zcela zdarma... ?! diky

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Všechny služby pro uchazeče jsou skutečně zdarma (ať již jsou dostupné všem návštěvníkům nebo pouze těm registrovaným). Peníze získáváme od našich firemních klientů, kteří využívají některé z našeho širokého portfolia služeb (např. inzerování nabídek volných míst nebo využívání určitých funkcí aplikace LMC G2 určené primárně pro správu náboru).
  Ondřej Mysliveček
 • 14. Otázka od DanJakou má perspektivu 57letý manažer uvolnění z oblasti kapitálových trhů a fondů kolektivního investování? Má cenu se ještě rekvalifikovat?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: V současné době, kdy firmy dávají přednost zkušeným odborníkům, je otázkou, zda nemůže nabídnout přesně to, po čem firmy touží nejvíce. Zkušenosti, rozvahu a intuici (založenou na zkušenostech). Protože nabídek práce přeci jen pokleslo zkuste se podívat i po nabídkách z jiných příbuzných oborů, kde svých zkušeností můžete využít. A hlavně nepropadat beznaději, personalisté volí SEBEVĚDOMÉ uchazeče, kteří mají jasnou a reálnou představu co chtějí a co mohou nabídnout.
  Ondřej Mysliveček
 • 15. Otázka od HelyZe strany zaměstnavetelů je v dnešní době zájem nabízet práci, kterou lze alespoń částečně dělat z domova?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: V mnoha firmách je dnes alespoň částečně možné využívat tzv. homeoffice (čili práce z domova). Mnohé to nabízí jako součást benefitů. Rozhodně ale nelze říci, že bychom v poslední době zaznamenávali výrazný nárůst pozic, které tento benefit nabízí.
  Ondřej Mysliveček
 • 16. Otázka od MaminaJak je to v ČR, konkrétně v Praze, se zaměstnavateli, kteří mají firemní školky?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Firemní školky jsou i nadále benefitem, který nabízí velmi málo zaměstnavatelů. Je to i vcelku logické, náklady jsou vysoké a přínosy to má pouze pro větší společnosti, kde se v jednu chvíli sejde více maminek. V současné době o zřízení firemní školky uvažují například Česká Spořitelna, Unipetrol, ČSOB, Lighthouse, Linet, Česká Pojišťovna, IBM. Lze očekávat, že o zřízení budou uvažovat i další společnosti, protože česká vláda chce v rámci rodinných balíčků firmy ve zřizování těchto školek podpořit.
  Ondřej Mysliveček
 • 17. Otázka od VladěnyJak to vypadá aktuálně s uplatněním v administrativě s vš vzděláním se zaměřením na sociální a masovou komunikaci?

  Foto Ondřej Mysliveček
  Odpověď: Dobrý den, na přesnější odpověď bych potřeboval znát přesněji profese, o které se zajímáte. Pokud se podívám na obor administrativa tak mezi zářím 2008 a únorem 2009 poklesl počet inzerovaných volných míst přibližně o polovinu. Současně v průměru na jedno inzerované místo vzrostl počet uchazečů o cca 50%. Na druhou stranu protože máte vysokoškolské vzdělání, máte dobrou výchozí pozici. A pokud máte i odpovídající praxi v oboru, uplatnění určitě naleznete. Bude to jen nejspíše trvat o něco déle než před rokem, kdy byla o uchazeče obrovská nouze.
  Ondřej Mysliveček
Děkujeme za vaše dotazy a těšíme se na další online diskuze.


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat    

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.