Výpočet důchodu 2024 - kolik dostanete při nástupu do řádného důchodu v roce 2024

Uvádíme výpočet vašeho důchodu, pokud jej začnete pobírat  v roce 2024. Odhad výše vašeho budoucího důchodu 2024 můžete provést buď na naší zjednodušené kalkulačce nebo přes některou ze služeb, nabízené na eportalu ČSSZ. Po nástupu do starobního důchodu bude následně váš důchod každý rok valorizován.

Pro příští roky (od 2025) je plánována reforma ve výpočtu důchodu >>


Zjednodušený výpočet starobního důchodu 2024:

Orientační kalkulačka spočítá váš přibližný důchod na základě:

  • zadaného aktuálního hrubého měsíčního příjmu
  • roku narození, pohlaví, počtu dětí (má vliv pouze u žen) - z toho vypočítáme váš důchodový věk a rok předpokládaného nástupu do důchodu
  • roku, kdy za vás začal poprvé zaměstnavatel nebo stát platit důchodové pojištění (nástup do prvního zaměstnání, nástup na první mateřskou dovolenou, nástup na studia, nástup na vojenskou službu - podle toho, která z těchto událostí nastala první). Při výpočtu předpokládáme, že bylo důchodové pojištění placeno od  tohoto roku až do vašeho předpokládaného nástupu do penze.

Důchod uvádíme v aktuální nominální hodnotě (bez ohledu na to, že v budoucnu dostanete důchod nominálně vyšší, budete si za něj moci koupit stejné množství zboží, jako za nižší nominální částku dnes).

Pro výpočet dále předpokládáme, že výše vaší hrubé mzdy v předešlých letech průběžně stoupala podobně, jako průměrná mzda.

Orientační výše Vašeho důchodu v Kč
2024

       ** Nástup do prvního zaměstnání (resp.počátek studia, mateřské dovolené apod., podle toho, co nastalo dříve).


Důchod uvádíme v aktuální nominální hodnotě (bez ohledu na to, že v budoucnu dostanete důchod nominálně vyšší, budete si za něj moci koupit stejné množství zboží, jako za nižší nominální částku dnes).
Pro výpočet dále předpokládáme, že výše vaší hrubé mzdy v předešlých letech průběžně stoupala podobně, jako průměrná mzda.

 

Podrobný výpočet starobního důchodu 2024 podle ČSSZ

ČSSZ nabízí několik možností, jak s předstihem zjistit, zda splňujete nebo za jak dlouho splníte podmínky pro nárok na starobní důchod a jaká bude jeho orientační výše. Jednou z nich je služba IDA - Informativní důchodová aplikace, do které se lze zdarma přihlásit přes datovou schánku nebo Identitu občana. Díky skutečným datům z evidence ČSSZ vám aplikace ukáže informace maximálně reálně a máte možnost si např. zkontrolovat započtené doby důchodového pojištění a případně je pro účely odhadu výše důchodu doplnit.
Důchodová kalkulačka ČSSZ v podobě .xls tabulky je další možností, jak orientačně vypočítat výši důchodu. Předpokládá ovšem vyplnění údajů o předešlých vyměřovacích základech a vyloučených dobách, které můžete zjistit např. z Informatovního osobního listu důchodového pojištění.

Přesný výpočet důchodu se zohledněním všech rozhodných skutečností provádí ČSSZ až na základě řádně uplatněné žádosti u OSSZ. Pracovníci OSSZ nemají povinnost provádět předběžné výpočty důchodů! Podrobnější informaci o vašem důchodu můžete zjist v Klientské centrum ústředí ČSSZ, které nabízí možnost objednání pro osobní konzultace a pro informativní výpočty starobních důchodů.


 

Více o důchodech
Zprávy k důchodům a penzijnímu připojištění

  Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.