RTX Corp (RTX) 2023 v USD - cena RTX Corp v roce 2023, minima, maxima, průměr. Měna USD
Akcie RTX Corp (RTX) v roce 2023 - graf, minima, maxima, průměr v USD. Finanční výsledky RTX Corp ve fiskálním roce 2023. Tržby, výnos, dividendy.Kurzy RTX Corp v roce 2023 v USD
| Kurz | Den | |
| Maximum | 104.66 | 18.4.2023 |
| Minimum | 69.380 | 5.10.2023 |
| Průměr | 90.236 | |
| Začátek | 100.81 | 3.1.2023 |
| Konec | 84.140 | 29.12.2023 |
Graf ceny RTX Corp v roce 2023 v USD
Kurzy RTX Corp v roce 2023 – čtvrtletí
| Rok čtvrtletí | začátek | závěr | minimum | maximum | průměr |
| 2023 4Q | 71.340 | 84.140 | 69.380 | 84.170 | 79.140 |
| 2023 3Q | 98.390 | 71.970 | 71.580 | 98.390 | 85.642 |
| 2023 2Q | 100.58 | 97.960 | 92.140 | 104.66 | 97.909 |
| 2023 1Q | 100.81 | 97.930 | 94.240 | 102.46 | 98.504 |
Kurzy RTX Corp v roce 2023 – měsíce
| Rok měsíc | začátek | závěr | minimum | maximum | průměr |
| 2023 prosinec | 82.320 | 84.140 | 80.280 | 84.170 | 82.434 |
| 2023 listopad | 82.150 | 81.480 | 78.150 | 83.200 | 81.097 |
| 2023 říjen | 71.340 | 81.390 | 69.380 | 81.390 | 74.278 |
| 2023 září | 86.280 | 71.970 | 71.580 | 86.280 | 76.602 |
| 2023 srpen | 87.970 | 86.040 | 84.550 | 87.970 | 85.810 |
| 2023 červenec | 98.390 | 87.930 | 85.170 | 98.390 | 94.491 |
| 2023 červen | 94.090 | 97.960 | 94.090 | 99.690 | 97.494 |
| 2023 květen | 100.33 | 92.140 | 92.140 | 100.33 | 95.646 |
| 2023 duben | 100.58 | 99.900 | 97.680 | 104.66 | 100.98 |
| 2023 březen | 98.040 | 97.930 | 95.750 | 99.510 | 97.387 |
| 2023 únor | 98.420 | 98.090 | 96.480 | 101.51 | 99.316 |
| 2023 leden | 100.81 | 99.850 | 94.240 | 102.46 | 99.018 |
Dividendy od 3.1.2023 do 29.12.2023
| 16.11.2023 | - 0.59 USD |
| 17.8.2023 | - 0.59 USD |
| 18.5.2023 | - 0.59 USD |
| 23.2.2023 | - 0.55 USD |
Ekonomické výsledky akcie RTX Corp RTX v roce 2023
Uvedená čtvrtletí i roky označují období fiskálního roku dané společnosti, který je často oproti kalendářnímu roku posunutý.
Poslední uzavřené fiskální čtvrtletí společnosti RTX Corp: Q2 2026, ukončené dne 30. 6. 2026.
Poslední uzavřený fiskální rok společnosti RTX Corp: 2025, ukončený dne 31. 12. 2025.
Ocenění akcie
| Ukazatel | Y2023 | Q4 2023 | Q3 2023 | Q2 2023 | Q1 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Hodnota firmy | 151,9 mld. | 151,9 mld. | 136,5 mld. | 175,7 mld. | 174,9 mld. |
| Hodnota firmy / EBITDA | 19.55 | 19.55 | 18.23 | 16.94 | 17.17 |
| Hodnota firmy / tržby | 2.20 | 2.20 | 2.03 | 2.49 | 2.55 |
Akcie a návratnost
| Ukazatel | Y2023 | Q4 2023 | Q3 2023 | Q2 2023 | Q1 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Zpětný odkup kmenových akcií | -12,9 mld. | -10,3 mld. | -1,4 mld. | -596 mil. | -562 mil. |
| Vyplacené dividendy | -3,2 mld. | -767 mil. | -838 mil. | -844 mil. | -790 mil. |
| Výplatní poměr z volného cash flow | 45.42 % | 17.06 % | 27.08 % | 150.98 % | -77.68 % |
Výsledovka a profitabilita
| Ukazatel | Y2023 | Q4 2023 | Q3 2023 | Q2 2023 | Q1 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 68,9 mld. | 19,9 mld. | 13,5 mld. | 18,3 mld. | 17,2 mld. |
| Meziroční růst tržeb | 2.75 % | 10.14 % | -20.57 % | 12.27 % | 9.53 % |
| Hrubý zisk | 12,1 mld. | 4 mld. | 714 mil. | 3,8 mld. | 3,6 mld. |
| Hrubá marže | 17.54 % | 20.12 % | 5.30 % | 20.73 % | 20.73 % |
| Provozní zisk | 3,6 mld. | 1,8 mld. | -1,4 mld. | 1,5 mld. | 1,7 mld. |
| Provozní marže | 5.17 % | 8.92 % | -10.37 % | 8.15 % | 9.80 % |
| Čistý zisk | 3,2 mld. | 1,4 mld. | -984 mil. | 1,3 mld. | 1,4 mld. |
| Čistá marže | 4.64 % | 7.16 % | -7.31 % | 7.25 % | 8.28 % |
| ROIC (návratnost investovaného kapitálu) | 2.94 | – | – | – | – |
| EBITDA | 7,8 mld. | 2,8 mld. | -322 mil. | 2,5 mld. | 2,7 mld. |
| Náklady na tržby | 56,8 mld. | 15,9 mld. | 12,8 mld. | 14,5 mld. | 13,6 mld. |
| EBITDA marže | 11.28 % | 11.28 % | 11.16 % | 14.70 % | 14.86 % |
| Provozní náklady | 8,5 mld. | 2,2 mld. | 2,1 mld. | 2,3 mld. | 1,9 mld. |
| Výzkum a vývoj | 2,8 mld. | 757 mil. | 712 mil. | 729 mil. | 607 mil. |
| Prodejní a správní náklady | 5,8 mld. | 1,4 mld. | 1,4 mld. | 1,6 mld. | 1,4 mld. |
| Ostatní neprovozní výnosy a náklady | -1,8 mld. | -455 mil. | -446 mil. | -469 mil. | -458 mil. |
| Zisk před zdaněním | 3,8 mld. | 1,7 mld. | -1,3 mld. | 1,6 mld. | 1,8 mld. |
| Daň z příjmů | 456 mil. | 262 mil. | -389 mil. | 248 mil. | 335 mil. |
| Efektivní daňová sazba | 11.89 % | 15.10 % | – | 15.43 % | 18.45 % |
| Čistý zisk pro kmenové akcionáře | 3,2 mld. | 1,4 mld. | -984 mil. | 1,3 mld. | 1,4 mld. |
| EBIT | 3,6 mld. | 1,8 mld. | -1,4 mld. | 1,5 mld. | 1,7 mld. |
Finanční zdraví a rozvaha
| Ukazatel | Y2023 | Q4 2023 | Q3 2023 | Q2 2023 | Q1 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Čistá hotovost (dluh) | 37,2 mld. | 37,2 mld. | 29,8 mld. | 30 mld. | 28,6 mld. |
| Hotovost a krátkodobé investice | 6,6 mld. | 6,6 mld. | 5,5 mld. | 5,4 mld. | 5,9 mld. |
| Celkový dluh | – | 45,2 mld. | 36,8 mld. | 36,9 mld. | 36,1 mld. |
| Aktiva / závazky | 1.04 | 1.04 | 1.03 | 1.10 | 1.13 |
| Dluh k celkovému kapitálu | – | 42.40 % | 34.05 % | 33.26 % | 32.68 % |
| Hotovost a peněžní ekvivalenty | 6,6 mld. | 6,6 mld. | 5,5 mld. | 5,4 mld. | 5,9 mld. |
| Dlouhodobé investice | 2,4 mld. | 2,4 mld. | 2,5 mld. | 2,5 mld. | 2,5 mld. |
| Hotovost a investice | 9 mld. | 9 mld. | 7,9 mld. | 7,8 mld. | 8,4 mld. |
| Pohledávky | 10,8 mld. | 10,8 mld. | 10,1 mld. | 9,9 mld. | 10,1 mld. |
| Zásoby | 11,8 mld. | 11,8 mld. | 12 mld. | 12 mld. | 11,3 mld. |
| Oběžná aktiva celkem | 48,4 mld. | 48,4 mld. | 46,5 mld. | 45,9 mld. | 45,5 mld. |
| Aktiva celkem | 161,9 mld. | 161,9 mld. | 162,4 mld. | 162,2 mld. | 161,6 mld. |
| Závazky dodavatelům | 10,7 mld. | 10,7 mld. | 10,3 mld. | 10,1 mld. | 10,1 mld. |
| Krátkodobé závazky | 46,8 mld. | 46,8 mld. | 45 mld. | 41,8 mld. | 40,1 mld. |
| Krátkodobý dluh včetně splátek | 1,5 mld. | 1,5 mld. | 2,6 mld. | 2,6 mld. | 1,8 mld. |
| Dlouhodobé závazky | 43,8 mld. | 43,8 mld. | 34,2 mld. | 34,3 mld. | 34,3 mld. |
| Závazky celkem | 100,4 mld. | 100,4 mld. | 91,2 mld. | 88,1 mld. | 87,3 mld. |
| Vlastní kapitál | 61,4 mld. | 61,4 mld. | 71,2 mld. | 74,1 mld. | 74,4 mld. |
Cash flow
| Ukazatel | Y2023 | Q4 2023 | Q3 2023 | Q2 2023 | Q1 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Volné cash flow | 7,1 mld. | 4,5 mld. | 3,1 mld. | 559 mil. | -1 mld. |
| Provozní cash flow | 7,9 mld. | 4,7 mld. | 3,3 mld. | 719 mil. | -863 mil. |
| Kapitálové výdaje | -751 mil. | -215 mil. | -222 mil. | -160 mil. | -154 mil. |
| Provozní cash flow / čistý zisk | 2.47 % | 3.30 % | -3.37 % | 0.54 % | -0.61 % |
Zprávy rtx corp v roce 2023
Příbuzné stránky
- NVIDIA CORP (NVDA) - aktuální graf akcie NVIDIA CORP (NVDA) v bodech
- NOKIA CORP. - Akcie NOKIA CORP. aktuálně, kurzy Burza - akcie online
- Výpočet čisté mzdy v roce 2021 i v předchozích letech, změny v roce 2021
- Nejlevnější tarify 2023 - srovnání tarifů operátorů
- Neomezený tarif 2023 - nejlevnější neomezené tarify
- Kalkulačka DPH - výpočet DPH pro rok 2019 i pro roky 1993-2018
- Sleva na dítě 2023: na 1. dítě 15.204 Kč, na 2. dítě 22.320 Kč, na 3. a další dítě 27.840 Kč. Daňové zvýhodnění dle počtu dětí
- Penzijní spoření státní příspěvek 2023 - kalkulačka
- Životní minimum 2020 - zvýšení a online kalkulačka. Jaké je životní minimum vaší rodiny?
- Zlato - historický vývoj ceny Zlato po letech, minima, maxima, průměr. 1 oz - měna USD
- Nezaměstnanost v ČR, vývoj, rok 2020, Míra nezaměstnanosti v %
- Příspěvek na bydlení v roce 2021 - Kalkulačka
| Hlavní americké akcie | ||
| Alphabet Inc - GOOGL | 282.57 $ | |
| Amazon.com Inc. - AMZN | 260.21 $ | |
| Apple Inc - AAPL | 344.17 $ | |
| Coca-Cola Co - KO | 95.73 $ | |
| McDonald`s Corp - MCD | 278.04 $ | |
| Meta Platforms Inc - META | 605.08 $ | |
| Microsoft Corporation - MSFT | 535.93 $ | |
| Nike, Inc. - NKE | 39.56 $ | |
| NVIDIA Corp - NVDA | 181.60 $ | |
| PayPal Holdings Inc - PYPL | 58.96 $ | |
| Tesla Inc - TSLA | 343.69 $ | |
| Online 15:45 až 22:15, zpožděno 15 minut. | ||
Okénko BIG EXPERT

Patrik Kudláček, Finex
Český výrobce dronů zdvojnásobil zisk. Teď jedná o zakázkách za téměř 5 miliard korun

David Matulay, InvestingFox
SpaceX: Nárůst tržeb o 161 % a jednání o možném spojení s Teslou

Anna Šuhajdová, Capital MarketsTrading s.r.o.

David Varga, Fintokei
Prop trading se přesouvá na TradingView. Co to znamená pro české obchodníky

