Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)
Z regionů  |  19.01.2022 00:00:00

Aktuální informace z jednání Krizového štábu Ústeckého kraje (19.1.2022)

Krajský krizový štáb se sešel prostřednictvím videokonference ve středu dopoledne, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Situace v Ústeckém kraji ve vztahu k zaplněnosti nemocnic je nadále stabilní. Počty hospitalizovaných pacientů s covid-19 v tuto chvíli stále ještě mírně klesají. Očekávat lze nárůst počtu nutných hospitalizací v souvislosti s šířením omikron varianty mutace viru, které se skokově zvyšuje ze dne na den.
Tisková zpráva ze dne 19. ledna 2022
krizový štáb

Opakovaně apelujeme na všechny neočkované obyvatele regionu, aby zvážili svůj postoj a nechali se očkovat. Vakcína je již k dispozici i pro děti ve věku 5 – 11 let.

Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem (KHS) vzhledem k přehlcení telefonních linek na základě dotazů adresovaných KHS doporučuje všem zaměstnavatelům v případě nutnosti konzultace pracovní karantény poslat dotazy e-mailem na jednotlivá protiepidemická oddělení územních pracovišť KHS na tyto e-mailové adresy: DĚČÍN (epi.dc@khsusti.cz), ÚSTÍ NAD LABEM (epi.ul@khsusti.cz), LITOMĚŘICE (epi.lt@khsusti.cz), TEPLICE (epi.tp@khsusti.cz), MOST (epi.mo@khsusti.cz), CHOMUTOV (epi.cv@khsusti.cz) a LOUNY (epi.ln@khsusti.cz). Do dotazu zaslaného e-mailem je vhodné uvést jméno a telefonní spojení kontaktní osoby, kterému posléze zaměstnanec KHS zavolá a situaci s ním vyřeší.

Krajská hygienická stanice dále na základě aktuální situace doporučila realizovat ÚPLNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV ve všech zdravotnických zařízeních a v zařízeních poskytujících sociální pobytové služby na území Ústeckého kraje, mimo nezbytně nutné případy, tam kde ještě zákaz návštěv nebyl realizován.

Aktuální reprodukční číslo šíření viru R je 1,72 (skokově vzrostlo z 0,97), což signalizuje rychlé komunitní šíření nové vlny mutace viru omikron. Situace v nemocnicích na území regionu je nadále stabilní, zdravotníci jsou přetížení, dochází k omezování fungování oddělení (tzv. elektivní péče) ve prospěch covidových jednotek v rozsahu do 20 %. Obsazenost vyhrazených standardních covid lůžek je nyní 38 % a JIP lůžek 70 %. Tyto kapacity nebudou snižovány a zůstanou zachovány z důvodu očekávaného opětovného nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů v souvislosti s šířením omikron varianty mutace viru. V nemocnicích nadále pomáhá celkem 20 vojáků a profesionální hasiči zdravotníci pomáhají dále v teplické nemocnici.

V Ústeckém kraji je aktuálně 61 % populace očkováno ukončující 2. dávkou. Roste počet dávek vakcíny podaných praktickými lékaři i lékaři pro děti a dorost. Posilovací dávku má již 244 tisíc osob. Děti ve věku 5 až 11 let se kromě ordinací dětských praktických lékařů mohou očkovat v nemocnicích v Kadani, Ústí nad Labem a Rumburku. Posilovací 3. dávkou je očkováno 86 % lékařů, 78 % zdravotních sester a celkem 77,8 % zdravotnických pracovníků. Aktuálně se virus nejvíce šíří ve věkové skupině 12 až 20 let, která není riziková z hlediska nutné hospitalizace. Predikce odhadu vývoje příštích dní je ale nejistá, lámou se rekordy v počtu denních odhalených pozitivních případů, podobně jako v celé ČR.

Varianta mutace viru omikron již v Ústeckém kraji zcela dominuje a vytlačuje mutaci viru delta v poměru 97 % omikron ku 3 % delta. Mononukleární protilátky proti této variantě nefungují, přestaly se proto pacientům hospitalizovaným v nemocnicích podávat, a podávají se místo toho tzv. antivirotika, která na variantu omikron zabírají.

Krajský úřad obdrží ve čtvrtek 20. ledna celkem 258 tisíc antigenních testů SEJOY pro distribuci do základních a středních škol určených k povinnému testování v termínech 24. ledna, 7., 14. a 21. února (na další 4 týdny). Testují se všichni žáci a zaměstnanci škol bez výjimky jedenkrát týdně. Situace ve školách je v tuto chvíli podle výsledku počtu záchytů antigenními testy stále bez větších problémů zvládnutelná. Obdobně je tomu ve všech pobytových sociálních službách a také v dětských domovech.

Situace ve veřejné dopravě je prozatím zvládnutelná, nejsou omezené žádné objednané spoje na území celého Ústeckého kraje, ani v autobusové, ani v železniční dopravě. Krajský krizový štáb a odbor dopravy a silničního hospodářství je připraven řešit případné krizové scénáře při nedostatku řidičů.

Krizový štáb Ústeckého kraje apeluje na všechny obyvatele, kteří se doposud neočkovali, aby tak učinili. Očkování nechrání před nakažením, ale výrazně pomáhá zmírnit počet nutných hospitalizací v nemocnicích. Chraňte sebe, své blízké i vaše okolí. Pomozte našim vyčerpaným zdravotníkům přehodnocením svého postoje a nechte se očkovat.

Termín dalšího jednání Krizového štábu Ústeckého kraje byl stanoven na středu 2. února 2022, pokud nebude zapotřebí svolat krizový štáb dříve v mimořádném termínu.

Aktuální seznam očkovacích míst v Ústeckém kraji naleznete na webových stránkách ZDE:
https://ockoreport.uzis.cz

Aktuální informace k onemocnění covid-19 a očkování jsou uvedeny na webu Ústeckého kraje ZDE:
https://www.kr-ustecky.cz/covid-19-a-ockovani/ds-100575/p1=275855

Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen "bezpečnostní rada kraje") je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje. Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.

krizový štáb
Krizový štáb Ústeckého kraje

Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 19.1.2022 / 19.1.2022
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688