mpo.cz (MPO)
Dotace  |  29.11.2019 10:00:00

MPO vyhlásí IV. výzvu programu podpory OP PIK Úspory energie v SZT

Publikováno:
29.11.2019
Autor:

Ministerstvo průmyslu a obchodu 2. 12. 2019 vyhlásí IV. výzvu programu podpory OP PIK Úspory energie v SZT. Cílem je podpora konkurenceschopnosti a udržitelnosti české ekonomiky prostřednictvím maximálního využití kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), odpadního tepla a OZE, resp. energeticky účinného dálkového vytápění a chlazení podle definice uvedené v Nařízení komise (EU) č. 651/2014, a to zejména modernizací soustav zásobování tepelnou energií (SZT), optimalizace jejich provozu a snižování ztrát tepla v rozvodních tepelných zařízeních.


Plánovaná alokace na tuto výzvu je 400 mil. (podporu pro podniky nesplňující definici malých a středních podniků dle přílohy č. 1 Nařízení Komise (EU) č. 651/2014 lze poskytnout maximálně do výše 100 % alokace na tuto výzvu). Jedná o průběžnou výzvu, kde příjem žádostí o podporu bude probíhat od 8. 1. 2020 do 14. 12. 2020.

Podpora je poskytována v souladu s článkem 40, 41 a 46 Nařízení Komise (EU) č. 651/2014 a může být proto slučitelná s vnitřním trhem ve smyslu čl. 107 odst. 3 Smlouvy o fungování EU a je vyňata z oznamovací povinnosti dle čl. 108 odst. 3 Smlouvy o fungování EU. Míra podpory je 50 % pro malé podniky, 45 % pro střední podniky a 40 % pro velké podniky ze způsobilých výdajů projektu. Dotace na projekt je poskytována minimálně ve výši 0,5 mil. a maximálně do výše 200 mil. .

Podpora na náklady na energetický posudek, projektovou dokumentaci a podporované aktivity pouze v režimu de minimis bude poskytována podle Nařízení Komise (EU) č. 1407/2013 o použití článků 107 a 108 Smlouvy o fungování Evropské unie na podporu de minimis.

U modelu hodnocení došlo k aktualizaci u kritéria C1 - Klimaticko-energetické přínosy, a to u měrných způsobilých výdajů na snížení emisí /kg CO2 za rok došlo k posunu intervalu lineární interpolace, který byl v rámci III. výzvy v intervalu 30 /kg CO2 až 100 /kg CO2, na interval 70 až 140 /kg CO2 za rok. Důvodem byl mj. nárůst investičních nákladů na realizaci soustav zásobování tepelnou energií v posledních dvou letech zejména v městských aglomeracích, který byl indikován v rámci hodnocení projektů III. výzvy programu. Dále došlo k aktualizaci seznamu Oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší podle ČHMÚ, 14. 6. 2019, (v rámci III. výzvy byl 8. 12. 2016), a to v rámci modelu hodnocení u kritéria C2 - Potřebnost a relevance projektu.

MPO předpokládá, že tato Výzva napomůže ke zvýšení zájmu o Úspory energie v SZT a tím i napomůže úspěšně vyčerpat finanční prostředky alokované na realizaci programu Úspory energie v SZT v rámci specifického cíle prioritní osy 3.5.


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.