mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  23.01.2024 01:02:00

Nabídka práce na velvyslanectví v Canbeře: Ekonomická expertní síla pro obchodně-ekonomický úsek

Nabídka práce na velvyslanectví: Ekonomická expertní síla pro obchodně-ekonomický úsek

23.01.2024 / 00:22 | Aktualizováno: 23.01.2024 / 01:02

Velvyslanectví ČR v Canbeře hledá spolupracovníka na pozici ekonomické expertní síly v obchodně-ekonomickém úseku. Jedná se o plný pracovní úvazek (38 hodin týdně).

Náplň práce:

· Osobní, telefonická a písemná komunikace převážně s českými, australskými a novozélandskými subjekty. Vedení korespondence s ekonomickými ministerstvy, asociacemi, hospodářskými komorami a firmami. Překlady textů z / do anglického jazyka.

· Organizace projektů ekonomické diplomacie (podnikatelské mise, účasti na veletrzích, prezentace firem, marketingové aktivity).

· Vyhledávání vhodných kontaktů a informací na podporu českých exportních a investičních záměrů vč. spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje.

· Zpracování sektorových zpráv a ekonomických článků a aktualit k publikování.

· Zpracování makroekonomických zpráv.

· Zpracování multimediálních výstupů (fotografování a natáčení videí, následná úprava k prezentaci na webu a soc. sítích velvyslanectví).

· Další podpůrné práce a administrativa zajišťující chod obchodně-ekonomického úseku.

Požadavky:

· výborná komunikační dovednost zahrnující:

-> vynikající znalost anglického jazyka slovem i písmem (v ideálním případě na úrovni rodilého mluvčího)

-> znalost českého jazyka slovem i písmem

· zájem o české a australské reálie

· ekonomicky zaměřené vzdělání výhodou a přehled o australském hospodářství a obchodě

· aktivní přístup k plnění aktivit, schopnost občasné kompenzované práce i mimo pracovní dobu

· výborná znalost práce s PC, zkušenosti s přípravou multimediálního obsahu na sociální sítě (Word, PowerPoint, Excel)

· trestní bezúhonnost v Austrálii i v ČR

· žadatel/žadatelka musí splňovat imigrační podmínky pro dlouhodobý pobyt a práci na plný pracovní úvazek v Austrálii – tj. dlouhodobé vízum (nikoliv studentské vízum), trvalý pobyt, st. občanství Austrálie

Místo výkonu práce:

Velvyslanectví České republiky v Canbeře, 8 Culgoa Circuit, O’Malley, ACT 2606

Datum nástupu:

Předpokládaný termín nástupu 11. března 2024

Zájemci o zaměstnání na Velvyslanectví ČR v Canbeře nechť laskavě zašlou (nejlépe obratem, nejpozději však do 09. 02. 2024) svůj strukturovaný životopis doplněný motivačním dopisem v angličtině na e-mailovou adresu velvyslanectví: canberra.commerce@mzv.gov.cz

Vybraní uchazeči budou následně vyzváni k pohovoru, kde budou seznámeni s bližšími detaily.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák