Pražská burza i při středeční seanci posílila o 2,23 % - ranní přehled
Pražská burza i při středeční seanci navyšovala zisky a měřeno indexem PX posílila o 2,23 % (1 339 b.). Hvězdou dne a zároveň nejobchodovanějším titulem se staly se zobchodovaným objemem téměř 1 mld. Kč akcie energetické společnosti ČEZ, které od rána navyšovaly své zisky až na závěrečných 1 121 Kč za akcii (+8,0 % d/d). Tyto ceny byly k vidění naposledy v prosinci roku 2008. Také nárůst ceny (+8,0 % d/d) je nejvyšší 1denní nárůst od podzimu 2008. Po pěti letech se vrací na jednací stůl vlády možné rozdělení největší české energetiky a zestátnění jejích výrobních zdrojů.
Po více jak 6% růstu z předchozího dne pokračovala výše Erste Group (+1,29 %, 740 Kč). Ostatní bankovní tituly žádný výrazný pohyb nepředvedly, a tak Komerční banka uzavírala na zelené nule (+0,14 %, 726,5 Kč) a Moneta Money Bank mírně v záporu (-0,25 %, 80,80 Kč).
Objem obchodů byl hlavně díky ČEZu více jak dvojnásobný (1 391 mld. Kč) oproti průměrnému dennímu objemu za poslední rok (0,646 mld. Kč).
Akcie na Wall Street zasáhl mohutný výprodej napříč všemi sektory. Pouze 8 společností z širšího indexu S&P 500 (-4,04 %; 3 923,68 b.) dokázalo uzavřít v zelených číslech. Trhy tak zaznamenaly jeden z nejhorších dnů od vypuknutí pandemie koronaviru v březnu 2020.
Hlavním důvodem byly především slabé hospodářské výsledky, výhled a následné komentáře šéfa významného amerického gigantu Target (-24,93 %; 161,61 USD). Vysoká inflace, růst nákladů, problémy v dodávkách, naskladnění, to vše zapříčinilo výrazný propad akcií, které za jediný den smazaly dva roky růstu.
Podobný pokles akorát během dvou dnů a rovněž slabá čísla reportoval také Walmart (-6,79 %; 122,43 USD). Rostoucí ceny potravin, energií a pohonných hmot navíc nedávají příliš pozitivní signál ani do dalšího vývoje.
Po závěru seance reportoval překvapivý pokles tržeb Cisco, akcie na to reagovaly propadem až o 15 %, což může výrazně ovlivnit čtvrteční obchodování.
Po předchozím oslabení dolaru se euro-dolarový trh ve středu stabilizoval a obchodování se drželo těsně nad úrovní 1,05 USD/EUR. Následně koruna k dolaru se ve středu obchodovala poblíž 23,45 CZK/USD.
Kalendář – významné události
J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných
Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.
Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).
Více informací na: www.jtbank.cz
Poslední zprávy z rubriky Akcie v ČR:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Akcie na Wall Street včera předvedly dokonalý obrat středečního růstu po Fedu
- Středeční obchodování provázela zvýšená volatilita
- Burza - Burza cenných papírů Praha, Akcie cz - online
- Wall Street 3.5. - nejasná seance v blízkosti předchozího závěru
- Pražskou burzu podržely akcie ČEZu, Evropa navázala na americké výprodeje - ranní přehled
- Rada hlavního města Prahy podpořila Pražskou plynárenskou
- Smyslem týdne pro rodinu je posílit sounáležitost a potřebnost všech členů rodiny
- Koruna po ČNB posílila
- Týden na akciových trzích: Pražská burza posílila, na ostatních parketech tak veselo zdaleka nebylo - Komentář
- Futures na ropu WTI během americké seance vzrostly
- Evropské burzy se po ne-tolik-jestřábím Fedu chystají na pozitiní úvod dne. Zisk KB naplnil odhady
- 27. dubna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Benzín a nafta 24.06.2022
Natural 95 47.89 Kč![]() ![]() | Nafta 48.15 Kč![]() ![]() |
Prezentace
08.06.2022 Přední brokerská společnost XTB překročila...
24.05.2022 Analytické fórum 2022 již 31. 5. živě na YouTube!
23.05.2022 Podnikání podpoříte půjčkou s výhodnou úrokovou...
Okénko investora
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading s.r.o.
Jozo Perić, CapitalPanda
Švýcarsko se vyhýbá problémům: za nízkou inflaci vděčí silnému franku
Ondřej Likeš, LYNX
Inflace v roce 2022: Co je inflace a jak ochránit své investice?
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Lucia Žárská, ProfitLevel
Štěpán Křeček, BHS
Jaroslav Tupý, Purple Trading
Miroslav Novák, AKCENTA CZ
Tomáš Kolomazník, Begin Capital Markets
Úrokový diferenciál koruna-euro největší za 20 let: české firmy ztrácejí o korunu zájem
Pim Brands, Ronda Invest
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Žlutý kov vs. Bitcoin - Obrací se po krátkém “kryptoboomu” karta opět ve prospěch zlata?
Tiskové zprávy
Úsporný tarif pomůže jen krátkodobě. Problémem je.
Příjmy z mezinárodního cestovního ruchu rostou
Ambasador XTB Jiří Procházka je novým šampionem...
Vedle dukátů se na Aukru v květnu dražily i...