zlin.eu (Zlín)
Z regionů  |  08.12.2021 09:20:04

Zlín: Dojde ke změnám v jízdních řádech

Mění se jízdní řády

Dojde ke změnám v jízdních řádech

publikováno: 8.12.2021

Zíln – O víkendu v polovině prosince už tradičně dochází k celostátním změnám v jízdních řádech. Úpravy se dotknou i vlakových a autobusových spojů na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).

„Letošní změna grafikonu bude v případě železnice viditelná i navenek: vlakové spoje IDZK získají číselné označení, podobně jako jsou na ně cestující zvyklí z autobusových linek nebo z městské hromadné dopravy,“ uvádí vedoucí dopravního úseku společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) František Brachtl.

Nejdůležitější změny na tratích IDZK od 12. prosince 2021

Trať 280 Hranice na Moravě – Střelná (– Púchov); Horní Lideč – Bylnice

Novinkou bude jeden pár nových vlaků v úseku VsetínValašské Meziříčí a zpět v pracovní dny.  Ze Vsetína vlak vyjede ve 13.23, z Valašského Meziříčí pak v 16.00. V úseku VsetínValašské Meziříčí bude o hodinu uspíšen ranní vlak a pojede jen v pracovní dny (odjezd ze Vsetína v 5.40); ranní vlak v úseku Valašské MeziříčíVsetín pojede nově jen v pracovní dny, a to už z Rožnova pod Radhoštěm s odjezdem v 6.37.

S předstihem upozorňujeme, že v období 1. března – 30. září 2022 bude v úseku VsetínValašská Polanka pouze jednokolejný provoz. V tomto období proto dojde ke změnám u některých vlaků v úseku Horní LidečVsetín, které jsou již v novém jízdním řádu zapracovány.

Trať 281 Valašské MeziříčíRožnov pod Radhoštěm

Velkým přínosem budou dva páry nových vlaků v úseku Valašské MeziříčíRožnov pod Radhoštěm a zpět v pracovní dny odpoledne. Z Valašského Meziříčí pojedou v časech 13.52 a 14.53, zpět z Rožnova pod Radhoštěm odjedou ve 14.31 a 15.39.

Vlaky s odjezdem v 6.10 a ve 13.52 z Valašského Meziříčí a zpáteční spoje v 6.37 a ve 14.31 z Rožnova pod Radhoštěm budou o víkendu zajišťovány dopravcem České dráhy, zatímco v pracovní dny dopravcem Arriva vlaky.

Vlaky s odjezdem v 4.12 z Valašského Meziříčí a ve 4.40 z Rožnova pod Radhoštěm pojedou nově každý den; ve Valašském Meziříčí bude přípoj na rychlík IC 522 do Prahy.

Trať 303 KojetínValašské Meziříčí

Vlaky s odjezdem v 9.18 z Kroměříže do Holešova a v 11.17 z Holešova do Kroměříže pojedou nově denně. Vlaky ve 20.37 z Kroměříže do Kojetína a zpět z Kojetína ve 21.14 pojedou nově také ve čtvrtek a v pátek jako přípoj od rychlíku R8 BrnoBohumín.

Trať 330 PřerovBřeclav

Vlak s odjezdem ve 4.32 z Moravského Písku pojede přes Uherské Hradiště nově až do Hulína.

Trať 331 OtrokoviceZlínVizovice

Ze stanice Zlín střed nově pojede ve všední dny vlak ve 12.19 hodin do Otrokovic, kde bude zajištěn přestup na osobní vlak i rychlík EC 130 směrem na Přerov a dále.

Trať 341 Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský průsmyk; Újezdec u Luhačovic – Luhačovice

Nově bude jezdit spěšný vlak v úseku Staré Město u Uherského Hradiště (odjezd 15.59) – Pitín a v pátek a v neděli až do Vlárského průsmyku jako přípoj od pátečního spěšného vlaku z Brna, který bude nově ukončen ve Starém Městě. Současně bude v pátek a v neděli odpoledne zaveden nový spěšný vlak Bylnice (odjezd 16.40) – Staré Město u Uherského Hradiště (v úseku PitínUherský Brod pojede tento spěšný vlak v pracovní dny a neděli a v úseku Uherský BrodStaré Město u Uherského Hradiště pojede denně).

Poslední spoj z Újezdce u Luhačovic do Luhačovic bude o půl hodiny posunut (odjezd 22.03), aby na něj bylo možné přestoupit jak ze spoje od Uherského Brodu, tak od Bojkovic.

Trať 340 BrnoUherské Hradiště

Dojde k omezení vložených vlaků Uherské HradištěVeselí nad Moravou a zpět z pěti párů na dva páry vlaků v pracovní dny odpoledne.

Nejdůležitější změny na autobusových linkách IDZK od 12. prosince 2021

Na autobusových linkách najdou cestující od 12. prosince některé nové spoje, naopak několik nevyužívaných spojů bude zrušeno. Zlepší se propojení s Jihomoravským krajem na Kroměřížsku i s Moravskoslezským krajem a přispějeme také k větší bezpečnosti dětí cestujících školními spoji.

NOVÉ SPOJE

Z nových spojů přibude na lince 160 jeden zrychlený spoj s odjezdem v 6.35 z Kroměříže přes Kvasice, Tlumačov a Otrokovice, který v 7.35 přijede do Zlína.

Na lince 242Bystřice pod Hostýnem na Hostýn bude přidán jeden pár spojů ve všední den dopoledne v 9.20 a o víkendu odpoledne ve 13.20 hodin.

Ve všední dny mimo prázdniny bude přidán nový pár spojů na lince 601 ze Vsetína do Halenkova s odjezdem v 15.25.

V pracovní dny přibude nový pár spojů na lince 608 s odjezdem ve 12.38 z  Nového Hrozenkova do Vranči a zpět.

ZRUŠENÉ SPOJE

Na lince 120 bude zrušen jeden pár spojů mezi Vsetínem a Zlínem kvůli souběhu s jiným autobusem.

Dále budou zrušeny některé nevyužívané spoje na lince 640 HošťálkováKateřiniceValašské Meziříčí.

Na lince 249 bude zrušen jeden spoj mezi Holešovem a Hlinskem pod Hostýnem, který nebyl využíván.

Linka 150 z Holešova (případně ze Zlína nebo Kroměříže)  nově nepojede až do Rožnova pod Radhoštěm, ale skončí ve Valašském Meziříčí. Zároveň mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem vzniknou nové zastávky.

ŠKOLNÍ SPOJE

Školní spoje, které svážejí žáky do Želechovic nad Dřevnicí, budou přetrasovány přímo na zastávku Želechovice nad Dřevnicí, točna u školy.

Na lince 622 a 631 budou ranní školní spoje nově místo zastávky Valašské Meziříčí, železniční stanice obsluhovat zastávku Valašské Meziříčí, škola Křižná.

Nové spoje, které reflektují požadavky školy v Lešné, vyjedou také na lince 633.

Mezikrajské spojení

V Pačlavicích budou na linku 934 z Kroměříže nově navazovat spoje Jihomoravského kraje, které cestující odvezou dále do Vyškova nebo Ivanovic na Hané. Návaznost bude garantována i v opačném směru.

Na lince 951 bude spoj v 5.50 z Bystřice pod Hostýnem nově prodloužen až do Brna. Na něj budou moct v Holešově přestoupit cestující autobusu linky 931 s odjezdem v 5.40 ze Zlína, který pak bude končit už ve Kroměříži na Milíčově náměstí.

Ze změn, které se dotknou autobusů IDZK za hranicemi kraje, zmiňme dále fakt, že linky 971 a 975 ze Zlína a Uherského Brodu budou v Ostravě místo zastávky Hrabůvka, Dřevoprodej nově zastavovat na zastávce Hrabůvka, Benzina, a to kvůli lepšímu přestupu na MHD. Po dohodě s Moravskoslezským krajem pojedou všechny spoje na těchto linkách přes Nový Jičín, na lince 971 navíc přibudou 4 nové páry spojů mezi Valašským Meziříčím a Novým Jičínem.

„Na tomto místě jsou uvedeny pouze výraznější zásahy do jízdních řádů. Doporučujeme proto, aby se cestující detailně seznámili se všemi změnami v jízdních řádech vlakových i autobusových spojů IDZK například na webových stránkách www.idzk.cz,“ uzavřel František Brachtl.

 

 Zdroj: IDZK

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Z regionů:

Pá   0:00  Jihočeský kraj chce zpřístupnit přírodní památku Orty Jihočeský kraj (kraj-jihocesky.cz)
Pá   0:00  Matoušková: Mapujeme veškeré zdravotnictví v Pardubickém kraji pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)
Pá   0:00  Aktuální informace k epidemii covid-19 ve Zlínském kraji kr-zlinsky.cz (Zlínský kraj)


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.