OPOJISTENI.CZ (OPOJISTENI.CZ)
Pojištění  |  13.08.2021 22:02:02

Globální problémy optikou Insurance Europe

Insurance Europe (IE) informuje o semináři pořádaném Mezinárodní asociací orgánů dohledu v pojišťovnictví (IAIS) ke dvěma klíčovým tématům: klimatické riziko a záměry ohledně pojišťovacího kapitálového standardu (Insurance Capital Standard – ICS).

IE na tomto semináři zastupoval Olav Jones, zástupce generální ředitelky. K problematice klimatického rizika uvedl, že IE vítá zesílené úsilí IAIS o koordinaci přístupu jednotlivých jurisdikcí v otázce klimatických rizik a udržitelnosti. Jde o globální problémy, jež vyžadují globální přístup. Navíc, koherentní tvorba politik jurisdikcí je nezbytná k tomu, aby bylo možné se vyhnout duplicitním a nekonzistentním standardům.

Jones rovněž zdůraznil, že evropští pojistitelé jsou zainteresováni více než dříve k podpoře udržitelnější společnosti a řešení klimatické změny. Tato práce musí jít kupředu, a to i přes významné nové výzvy vyvolané pandemií COVID-19. Podle Jonese nelze zpomalit progresivní vývoj potřebný v Evropě k zajištění toho, aby byly k dispozici nezbytné údaje ke splnění nových informačních požadavků. Pokud jde o záměry ohledně ICS, Jones uvedl, že globální konkurenceschopnost je klíčovou prioritou pro evropské pojistitele a zajistitele. S tím souvisí jak další vývoj v Evropě ohledně přezkumu Solventnosti II, tak mezinárodní vývoj, pokud jde o práci IAIS na ICS, což se týká obzvláště evropských skupin vzhledem k té skutečnosti, že více než třetina mezinárodně aktivních pojišťovacích skupin má sídlo v Evropě.

IE souhlasí s konečným cílem IAIS mít jediný ICS, který zahrne společnou metodologii, pomocí níž se dosáhnou srovnatelné (tj. v podstatě podobné) výstupy, a to napříč jurisdikcemi. Pojišťovací průmysl tudíž podporuje projekt ICS za podmínky, že to povede k vysoce kvalitnímu a robustnímu globálnímu pojišťovacímu standardu, která bude podporovat zdravé rovné podmínky v rámci globální regulace. Podle Jonese je ovšem životně důležité, aby posouzení komparability (srovnatelnosti) bylo založeno na kvantitativním porovnání a bylo dostatečně robustní, aby zajišťovalo stejnou úroveň ochrany spotřebitele. Jen tak totiž nebude ohrožen hlavní význam globálního standardu pro obezřetný dohled.

K tomu je třeba uvést určitý dodatek. Jones určitě zdůrazňuje důležitost srovnatelné úrovně ochrany spotřebitele z toho důvodu, že kromě ICS je ve hře tzv. agregovaná metoda vytvořená v USA. Jde mu o to, aby oba standardy spouštěly v průběhu doby podobnou dohledovou akci a v době zátěže takovou akci pak ve stejnou dobu. Jones vyjádřil též jisté zklamání, že IAIS se rozhodla nezohlednit navrhované úpravy IE k nejdůležitějším principům ICS. Nicméně se IAIS alespoň zavázala je zvážit při přípravě následných podrobných kritérií.

Zdroj: Insurance Europe

oPojištění.cz - informace ze světa pojištění a risk managementu

Zpravodajský portál, který poskytuje komplexní zpravodajství ze světa pojištění a risk managementu. Denně přináší aktuální zprávy o vývoji pojistného trhu, odborné analýzy, informace o nabízených pojistných produktech a rozhovory s významnými osobnostmi pojišťovnictví.

Více informací na: www.opojisteni.cz

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Pojištění:

04.09.2021  Postřehy Evy Gmentové: Jsem mentor… co to znamená? OPOJISTENI.CZ (OPOJISTENI.CZ)
03.09.2021  Německo: Pojistitelé vidí budoucnost optimisticky OPOJISTENI.CZ (OPOJISTENI.CZ)

Přečtěte si také:

31.08.2021Insurance Europe k penzijní odolnosti OPOJISTENI.CZ (OPOJISTENI.CZ)


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.