plzen.eu (Plzeň)
Z regionů  |  27.07.2021 00:00:00

Plzeň: Zastupitelé schválili navýšení dotací pro zcela ojedinělé projekty

Zastupitelé schválili navýšení dotací pro zcela ojedinělé projekty

Plzeňští zastupitelé na svém červnovém jednání schválili navýšení dotací pro výjimečné projekty fungující na území města. Finanční prostředky nad rámec již poskytnuté dotace dostanou Diecézní charita Plzeň, Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, Potravinová banka Plzeň, Hospic svatého Lazara a Poliklinika Bory. Celkem město vyplatí 1 095 000 korun.

„Z důvodu zvýšených nároků na rozpočet města spojených s koronavirovou krizí došlo v minulosti ke snížení finanční podpory těchto projektů. Vzhledem k dobrému hospodaření města se nyní mohou ušetřené finanční prostředky znovu přerozdělit, neboť každý z uvedených projektů je naprosto ojedinělý a omezení poskytovaných služeb by se negativně projevilo snížením životního standardu cílových skupin,“ uvedla náměstkyně primátora Eliška Bartáková, jež má oblast sociálních věcí ve své gesci.

„Z rozpočtu magistrátního odboru sociálních služeb jsou každoročně formou individuálních dotací podporovány projekty s mimořádnou důležitostí pro statutární město Plzeň, které však svým zacílením, podstatou nebo zaměřením nespadají do každoročně vyhlašovaných dotačních programů,“ vysvětlila vedoucí zmíněného odboru Alena Hynková.

Diecézní charita Plzeň navýšené finanční prostředky v celkové částce 160 tisíc korun využije na osobní asistenci při individuální přepravě zdravotně znevýhodněných osob, na provoz Job centra, které pomáhá klientům azylových domů, dlouhodobě nezaměstnaným nebo hendikepovaným lidem uspět na trhu práce, nebo na potravinovou a materiální pomoc nejchudším osobám.

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z. s. částku 439 tisíc korun použije na další provoz Krizového centra, jež vzniklo na jaře 2020 v době nouzového stavu a mělo za cíl zabezpečit základní potřeby pro seniory na území města. Linka zůstala v provozu do dnešní doby, slouží pro sběr požadavků od seniorů a jejich dalšímu rozdělení mezi dobrovolníky. Organizace TOTEM je dlouhodobým poskytovatelem služeb pro cílovou skupinu seniorů a rodin s dětmi, pro velký zájem rozšířila své služby i na území městských obvodů Plzeň 3 a Plzeň 4. Navýšené finanční prostředky, které doplní i dotace z obou městských obvodů, použije zároveň na zajištění celoročních kurzů, klubů a jednorázových akcí.

Potravinová banka Plzeň, z. s. navýšenou dotaci v částce 50 tisíc korun využije na další provoz potravinové a materiální pomoci pro občany města. Organizace má za cíl shromažďovat zdarma potraviny, skladovat a přidělovat je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. V současné době žadatel spolupracuje s 29 organizacemi v Plzeňském kraji.

Hospic sv. Lazara, z. s. částku 346 tisíc korun použije na hospicovou a paliativní péči. Toto specializované zdravotnické zařízení s 28 lůžky je určeno pro nevyléčitelně nemocné, u kterých byly vyčerpány všechny ostatní možnosti léčby onemocnění. Cílem paliativní péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým.

Poliklinika Bory, spol. s r.o. získá finanční částku ve výši 100 tisíc korun, prostředky použije na provoz ordinace praktického lékaře pro osoby bez domova a cizince, jež se nachází v Domově sv. Františka ve Wenzigově ulici. Zdravotní péče je poskytována dva dny v týdnu lékařem a zdravotní sestrou. Poliklinika Bory byla jediným subjektem, který byl ochotný tuto péči zajistit.

Text: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 27. 7. 2021, Martin Pecuch

 
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


?

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.