MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
Dluhopisy  |  21.06.2021 10:00:00

Začíná dvanácté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky

Dnes začíná dvanácté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky. Zájemcům o státní dluhopisy jsou od 21. 6. 2021 do 17. 9. 2021 nabízeny dva typy státních dluhopisů s výhodným výnosem.

Zájemci o státní dluhopisy si mohou od dnešního dne pořídit další emise Dluhopisu Republiky. V rámci upisovacího období, které bude ukončeno dne 17. 9. 2021, budou i nadále nabízeny dva typy státních dluhopisů, a to reinvestiční a proti-inflační.

Průměrný výnos reinvestičního dluhopisu koresponduje s výnosy státních dluhopisů obchodovaných na finančním trhu k datu zahájení úpisu dluhopisu a pro následující úpis byl stanoven ve výši 1,50 %.
Výnosy reinvestičního dluhopisu jsou předem pevně nastavené a každým rokem stoupají z 0,50 % p. a. v prvním výnosovém období až na 2,75 % p. a. v posledním výnosovém období. Za první výnosové období bude vlastníkům dluhopisů připsán výnos, který již po prvním roce držby představuje vyšší zhodnocení, než v současné době nabízí většina spořicích účtů, jejichž výnosy jsou navíc oproti výnosům státních dluhopisů zdaňovány. U těchto komerčních produktů je rovněž často využíváno pásmové úročení, kdy s rostoucím vkladem úroková sazba klesá. Tento princip není při stanovení výnosů emisí Dluhopisu Republiky uplatňován a investované prostředky jsou úročeny jednotnou úrokovou sazbou bez ohledu na výši investice.

Výnos proti inflačního dluhopisu přesně kopíruje vývoj spotřebitelských cen tak, aby peníze neznehodnotila inflace. Minimální úroková sazba v každém výnosovém období je stanovena na 0,00 % p. a., a tudíž v případě poklesu cenové hladiny (deflace) zůstane jmenovitá hodnota držených dluhopisů stejná, zatímco jejich reálná hodnota stoupne. Nedojde tak ke snížení jmenovité hodnoty o příslušnou míru deflace.

Datum vydání obou emisí Dluhopisu Republiky je stanoveno na 1. 10. 2021. Dluhopisy jsou splatné v době do 6 let.

Zájemci o státní dluhopisy mohou o úpis aktuálně nabízených emisí Dluhopisu Republiky žádat prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, případně rovněž na vybraných pobočkách České spořitelny, a.s., a Československé obchodní banky, a. s. Nově je zájemcům, kteří dosud nevlastnili žádné státní dluhopisy, umožněno založit si majetkový účet prostřednictvím eObčanky, tedy občanského průkazu s aktivovaným kontaktním čipem vydaným po 1. 7. 2018. Podrobnější informace ohledně zřízení majetkového účtu prostřednictvím eidentita.cz jsou k dispozici na internetových stránkách Ministerstva financí v části Elektronický přístup ke správě majetkového účtu.

V právě skončeném upisovacím období bylo podáno 5 871 žádostí o úpis v celkovém počtu 4 537 302 728 kusů dluhopisů. Celkem tedy zájem o emise Dluhopisu Republiky překonal již 33,2 mld. .

Ministerstvo financí

Ministerstvo financí je ústředním orgánem státní správy pro státní rozpočet republiky, státní závěrečný účet republiky, státní pokladnu České republiky, finanční trh s výjimkou dozoru nad kapitálovým trhem v rozsahu působnosti Komise pro cenné papíry, daně, poplatky a clo, finanční hospodaření, finanční kontrolu, účetnictví, audit a daňové poradenství, věci devizové včetně pohledávek a závazků státu vůči zahraničí, ochranu zahraničních investic, pro tomboly, loterie a jiné podobné hry, hospodaření s majetkem státu, privatizaci majetku státu, pro věci pojišťoven, penzijních fondů, ceny a pro činnost zaměřenou proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, posuzuje dovoz subvencovaných výrobků a přijímá opatření na ochranu proti dovozu těchto výrobků.

Ministerstvo financí je zřízeno zákonem č. 2/1969 Sb. Současnou ministryní je od 13. prosince 2017 Alena Schillerová.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Dluhopisy:

Ne 17:30  Burzovní kalendář 30/52 - Co musíme vědět do nového týdne! Libor Stoklásek (Imperial Finance)
Ne 13:41  Systemická hrozba pro všechny trhy: Evergrande > Tether Richard Vrdlovec (Capital Consultant)
22.07.2021  Makro: Hrozba jménem Evergrande Richard Vrdlovec (Capital Consultant)

Přečtěte si také:

18.06.2021Dnes končí 11. upisovací období Dluhopisu Republiky MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
22.03.2021Začíná jedenácté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
21.09.2020Začíná deváté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky MF ČR (Ministerstvo financí ČR)

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.