plzen.eu (Plzeň)
Z regionů  |  05.03.2021 00:00:00

Celkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviru

Celkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviru

Zdroj fotografií: Magistrát města Plzně / Totem

Zdroj fotografií: Magistrát města Plzně / TOTEM

Během dvou dnů prvního březnového týdne dostalo první dávku vakcíny proti koronaviru 180 klientů domů s pečovatelskou službou, které zřizuje město Plzeň. Očkování proběhlo ve dvou provizorních centrech – v Prostřední 48 na Nové Hospodě a v zázemí Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM v Kaznějovské ulici.

„Seniorům spadajícím do preferovaných skupin, kteří projevili zájem o očkování, z našich bytů zvláštního určení jsme chtěli co nejvíce usnadnit možnost se nechat očkovat a předejít tak masivnímu rozšíření nákazy covid v těchto domech, ve kterých žijí výhradně senioři. Sdílení společného prostoru této nákazou vysoce ohrožené skupiny je enormně rizikové pro každého z nich. V nových prostorech na Nové Hospodě v Prostřední 48 obdrželi 2. března první dávku vakcíny klienti z domů v Hřímalého, Krajní, Prostřední, Suvorovovy, Plachého, Plzenecké a Polední. Druhé středisko bylo pro seniory připraveno ve čtvrtek 4. března v centru TOTEM v Kaznějovské ulici, kde byli očkováni senioři z domů v Partyzánské, Zábělské, Vrbovecké, Sokolské a U Jam. Pro 180 zájemců jsme ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky vypravili speciální autobusy, které je z uvedených adres dovezly na místo očkování a poté zpět do jejich domovů,“ vysvětlil iniciátor záměru radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem města David Šlouf a doplnil: „Za velmi rychlou a skvělou organizaci očkování těchto seniorů děkuji vedoucí odboru sociálních služeb Aleně Hynkové a vedoucí oddělení sociální práce a dostupného bydlení Karolíně Vodičkové.“

Zdroj fotografií: Magistrát města Plzně / Totem

„Naše velké poděkování směřuje mobilnímu týmu EUC Kliniky pod vedením ředitele pana doktora Jana Šlajse, který ve spolupráci s magistrátním odborem sociálních služeb a oddělením sociálního bydlení magistrátního bytového odboru provedl vakcinaci všech zájemců starších 70 let v rekordním čase. Součinností obou zmíněných odborů byla zajištěna bezproblémová logistika celé akce zohledňující potřeby očkovaných,“ doplnila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Senioři z domovů s pečovatelskou službou byli očkováni vakcínou od společnosti Moderna, druhou dávku obdrží na přelomu března a dubna. Město opět seniorům nabídne odvoz na očkování do stejných očkovacích středisek, tak jako při první dávce. I při druhé dávce město zajistí kompletní servis pro seniory.

Zdroj fotografií: Magistrát města Plzně / Totem

Město Plzeň prostřednictvím sociálních odborů a Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM pomáhá seniorům s registrací na očkování, či s doprovodem do očkovacího centra od začátku možnosti nechat se v České republice očkovat proti onemocnění covid-19, tedy od 15. ledna, kdy stát spustil rezervační systém pro seniory 80+, od 1. března se mohou na očkování hlásit senioři starší 70 let. Call centrum Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM pro registrace na telefonním čísle 374 780 960 pro seniory z Plzně, pro seniory z Plzeňského kraje pak linka 374 721 689. Obě linky jsou v provozu v čase od 9 do 15 hodin každý všední den.

Text: Adriana Jarošová

Fotogalerie

Celkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviruCelkem 180 klientů domovů s pečovatelskou službou v Plzni obdrželo první dávku vakcíny proti koronaviru

Zveřejněno: 5. 3. 2021, Martin Pecuch

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy a články ke koronaviru a nemoci COVID-19
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.