mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  25.04.2020 10:00:00

Aktuální podmínky pro cestování do Saúdské Arábie, Bahrajnu, Ománu a Jemenu v souvislosti s koronavirem a zrušením zákazu vycestování z ČR

Aktuální podmínky pro cestování do Saúdské Arábie, Bahrajnu, Ománu a Jemenu

25.04.2020 / 08:46 | Aktualizováno: 25.04.2020 / 10:00

V návaznosti na usnesení vlády ČR ze dne 23.4.2020 o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR informujeme o podmínkách vstupu na území Saúdské Arábie, Bahrajnu, Ománu a Jemenu:

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Podrobné aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR naleznete na webu mzv.cz nebo mvcr.cz

SAÚDSKÁ ARÁBIE:

2. VSTUP NA ÚZEMÍ:

Do země mohou vstoupit pouze občané SAU. Vstup do země pro držitele veškerých pobytových oprávnění je dočasně pozastaven, stejně tak, jako tranzit. Vydávání turistických víz do odvolání pozastaveno.

3. DOPRAVA A TRANZIT:

Veškerá letecká doprava (i vnitrozemská), stejně jako lodní a pozemní, z a do SAU přerušena vyjma repatriačních letů. Do odvolání uzavřeny rovněž pozemní hranice.Veškerá hromadná doprava zrušena, stejně jako vlaky, autobusy a taxi služby. Cestovat mezi provinciemi je zakázáno – ve výjimečných případech lze s povolením, které musí být dopředu vyjednáno na Ministerstvu vnitra.

4. OPATŘENÍ:

Pohyb obyvatelstva je v jednotlivých provinciích a mezi nimi značně omezen. Platí 24hodinový zákaz vycházení ve městech Rijád, Tabuk, Dammam, Dhahran, Hofuf a v provincii Jeddah, Taif, Qatif a Al Khobar. Během Ramadánu umožněno nakoupit potraviny nebo lékárenské produkty v době 9.00 – 17.00 (vždy může pouze jeden člen rodiny). Restaurace jsou během Ramadánu otevřeny od 15.00 – 3.00 pro „take-away“ a pro donáškovou službu. Každý, kdo vstoupí na území království Saúdské Arábie musí setrvat 14 dní v karanténě.

Pro nejaktuálnější informace o opatřeních a cestování do a vně Saúdské Arábie, doporučujeme kontaktovat Velvyslanectví Saúdské Arábie v Praze: e-mail resac@saudiembassy.cz, telefon 257 316 606.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

https://visa.visitsaudi.com (Portál e-visa)

www.moi.gov.sa (Ministerstvo vnitra SAU)

www.moh.gov.sa (Ministerstvo zdravotnictví)

www.spa.gov.sa (Saúdská tisková agentura)

 

BAHRAJNSKÉ KRÁLOVSTVÍ

2. VSTUP NA ÚZEMÍ:

Do země mohou vstoupit pouze občané Bahrajnu a cizinci s dlouhodobým pobytem, případně ti, kterým budou před příjezdem udělena víza na portále www.evisa.gov.bh.

3. DOPRAVA A TRANZIT:

Letiště v Manamě funguje v omezeném provozu a je otevřeno pro letecký tranzit. Každý, kdo do země přijede se musí podrobit testu na COVID-19. Bez ohledu na výsledek testu, pak musí povinně setrvat v 14denní karanténě. Dle dostupných informací veřejná hromadná doprava na Bahrajnu funguje s dočasným omezením. Taxi služby jsou poskytovány standardně.

4. OPATŘENÍ:

Po příletu je nutné se podrobit testu na COVID-19 a zůstat bez ohledu na výsledek v 14denní karanténě. Školy a univerzity jsou uzavřeny, zakázané je shromažďování více než 20 osob. Restaurace jsou otevřeny pro „take-away“ a pro donáškovou službu.

Nejaktuálnější informace o vstupu do země či opatřeních souvisejících s koronavirem, lze získat na Velvyslanectví Bahrajnu v Berlíně.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

http://www.interior.gov.bh/en (Ministerstvo vnitra BHR)

www.moh.gov.bh (Ministerstvo zdravotnictví BHR)

www.bna.bh/en (Bahrajnská tisková agentura)

 

SULTANÁT OMÁN

2. VSTUP NA ÚZEMÍ:

Do země mohou vstoupit pouze občané Ománu. Vstup do země pro držitele veškerých pobytových oprávnění dočasně pozastaven, stejně tak, jako tranzit. Omán pozastavil vydávání turistických víz a uzavřel hranice.

3. DOPRAVA A TRANZIT:

Veškerá letecká doprava (i vnitrozemská), stejně jako lodní a pozemní, z a do Ománu přerušena. Každý, kdo vstoupí na území Ománu musí setrvat 14 dní v karanténě. Cizinci mohou Omán opustit, ale nebude jim umožněn návrat.

4. OPATŘENÍ

Od 18.3.2020 do odvolání uzavřeny mešity, zrušeny veřejné akce, konference, uzavřena všechna turistická místa (včetně vádí a míst na piknik, obchody a obchodní domy (kromě supermarketů, klinik, lékáren a oční optiky), tržiště, restaurace a kavárny (včetně v hotelech) – kromě donáškové služby, tělocvičny, lázně a kadeřnictví. Od 13.3.2020 přestal Omán vydávat turistická víza na dobu nejméně 30 dnů. Vláda oznámila, že není povoleno žádné shromažďování, vč. na plážích.Všichni, kdo přicestovali do Ománu po 2.3.2020 musí být povinně v karanténě - porušení se trestá.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Pro více informací o přijatých opatřeních doporučujeme kontaktovat ministerstvo zdravotnictví v Ománu na +968 2444 1999 mezinárodní letiště v Maskatu +968 2435 1234 nebo Ománskou královskou policii na e-mailu : info@rop.gov.om.

JEMEN

2. VSTUP NA ÚZEMÍ JEMENU

MZV ČR zásadně nedoporučuje občanům ČR cestovat do Jemenské republiky a případné české občany přítomné v Jemenu vyzývá k opuštění země. https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/jemen_varovani_pred_cestami_2.html

3. DOPRAVA A TRANZIT:

Do odvolání uzavřeny pozemní, vzdušné i mořské hranice a přerušena veškerá letecká i lodní přeprava z/do Jemenu. Umožněny jsou pouze humanitární lety a humanitární dodávky po moři.

4. OPATŘENÍ

Zákaz vycházení na vládou kontrolovaných územích od 18 hod do 6 do rána.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Pro více informací kontaktujte Velvyslanectví Jemenu v Praze

MZV na na webu i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Upozorňujeme, že výše uvedená opatření se mohou kdykoliv změnit, stejně tak se mohou změnit platná dopravní omezení v rámci tranzitních zemí.

Více článek na webové stránce MZV https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html

MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

 


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.