Lucie Vlková (Slůně - svět jazyků )
Okénko pro podnikatele  |  02.01.2017 15:49:59

Co obnáší práce jazykových škol?


 

V České republice je nespočet jazykových škol a agentur, nabízejících rozmanité jazykové služby od organizace kurzů cizích jazyků, přes firemní jazykové audity, nabídku překladatelských a tlumočnických služeb až po zajištění jazykového kurzu v zahraničí. Klíčem úspěchu v dnešním světě je i jazyková vybavenost, proto se mnoho z nás cizí jazyky v jazykových školách učí. Každý z nás si dokáže představit, co je to jazyková škola, co nám může nabídnout, jak to v ní asi vypadá a kde ji hledat. Jak ale vypadá práce jazykových škol v praxi, jaké jsou její cíle a principy, na tuto otázku již každý odpověď nezná.

 

Určitým vodítkem pro určení identity jazykové školy může být její členství v Asociaci jazykových škol (AJŠ), která školy sdružuje a zakládá si na poskytování kvalitních a profesionálních služeb klientům, k čemuž slouží tzv. Kodex kvality, ke kterému se zavazují všechny členské školy. Asociace jazykových škol sdružuje subjekty, které se podílejí na jazykovém vzdělávání v ČR a zastávají společné principy kvality.  

 

Jazyková škola Slůně – svět jazyků s.r.o. se stejně jako ostatní členské školy zavazuje k níže stanoveným požadavkům na kvalitu služeb.

 
  • Dostupnost (Zajištění odpovídajících učebních prostor a zajištění dostupných informací o službách školy) 

  • Metodika (Každý člen má definovaný postup zajištění výuky a učební plán, v jehož rámci je i způsob hodnocení znalostí účastníků výuky) 

  • Výuka v souladu s Evropským referenčním rámcem (Účastníci kurzu mají stanoven cíl s ohledem na ERR a člen asociace testuje vstupní, průběžnou i výstupní úroveň studentů dle tohoto rámce) 

  • Kvalita lektorů (Lektoři členských škol musí prokázat znalosti vyučovaného jazyka nejméně na úrovni C1 dle ERR a zároveň jazyková škola dbá na další vzdělávání svých lektorů a poskytování jim odpovídajících podmínek pro další profesní rozvoj) 

  • Reference (Každý člen pravidelně vyhodnocuje spokojenost svých klientů a na vyžádání poskytuje reference)

  

V praxi tato pravidla znamenají, že členská škola by měla být zárukou kvality poskytovaných jazykových služeb. Jazyková škola Slůně – svět jazyků zajišťuje organizaci jazykové výuky v souladu s metodickými postupy a Evropským referenčním rámcem. Průběh výuky se dělí na tři základní fáze. V první fázi škola kromě přípravy rozvrhu a zajištění vhodného lektora připravuje vstupní testování pro určení znalostí studenta a určuje cíle výuky a zpracovává učební plán s náplní výuky s ohledem na úroveň pokročilosti v jazyce, časové možnosti studenta atd. Další fází je samotná realizace výuky, během které je kromě vlastní výuky sledován a hodnocen její průběh. V této fázi dochází i ve spolupráci s klientem k průběžnému testování pro zjištění pokroku v jazyce, k pravidelným hospitacím v hodinách, k průběžnému sledování docházky a následně zjišťujeme zpětnou vazbu od studentů formou on-line dotazníků. Po celou dobu výuky je zajištěna kompletní správa probíhajícího kurzu. Závěrečná fáze výuky spočívá v testování pokroku na konci výukového období, kdy student od lektora dostane písemné hodnocení na základě výsledků testu, práce v hodinách, domácí přípravy atd. a následně je stanovena úroveň účastníka kurzu, případně doporučení k pokračování ve studiu na úroveň vyšší.

 

 

 

Lucie Vlková

Lucie Vlková Ředitelka, jednatelka, převážné zaměření na HR činnosti, business rozvoj a business konzultace uvnitř firmy pro pobočky v rámci České republiky, aktivní networking jako součást rozvoje firmy. Studovala v České republice a ve Velké Británii. Před 18 lety s nejlepším kamarádem Petrem Paskem spoluzaložila v Ostravě jazykovou školu a překladatelskou agenturu Slůně – svět jazyků.
Logo Slůně - svět jazyků

Slůně - svět jazyků

Jazyky, jazyky, jazyky.

1) jazyková škola: profesionální jazyková výuka po celé České republice. Kvalifikovaní lektoři, on-line správa kurzů. Firemní kurzy, skupinový kurzy, individuální kurzy, dětské kurzy, všechny úrovně, všechny jazyky.
2) překladatelská agentura: profesionální překladatelů a tlumočníci, 115 jazyků, CAT nástroje na zkvalitnění, zrychlení a zlevnění procesu překladů, soudní ověření, výjezdy do zahraničí, velké překladatelské projekty. 3) jazykové kurzy v zahraničí: 13 zemí, 7 jazyků, prověřené školy, dlouhodobá zkušenost, možnost kombinace výuky v ČR a zahraničí pro rychlejší ovládnutí jazyka.

Slůně - svět jazyků je na trhu od roku 1998. Aktuálně působí díky svým pobočkám v Praze, Ostravě, Brnu, Plzni, Pardubicích a Hradci Králové po celém území České republiky.
"Slůně, svět jazyků" www.slune.cz


Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Co obnáší práce jazykových škol?

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Poslední zprávy z rubriky Okénko pro podnikatele:

18.12.2017  Tipy, jak ušetřit pomocí nízkonákladového marketingu: Využívejte sociální sítě a... Ing. Bc. Jiří Jemelka (J.I.P. pro firmy s.r.o.)
08.11.2017  Outsourcing stále častěji využívají i malé a střední firmy. Oceňují úsporu nákladů.. Ing. Bc. Jiří Jemelka (J.I.P. pro firmy s.r.o.)
31.10.2017  Mezinárodní jazykové zkoušky a certifikáty – jaké existují Lucie Vlková (Slůně - svět jazyků )
30.10.2017  Mezinárodní jazykové zkoušky Lucie Vlková (Slůně - svět jazyků )
27.10.2017  Jak si správně objednat tlumočení? Lucie Vlková (Slůně - svět jazyků )

Přečtěte si také:

14.07.2017Otevřený dopis Asociace jazykových škol ministrovi školství Lucie Vlková (Slůně - svět jazyků )
31.03.2017Jazyková škola, překladatelská agentura, jazykové kurzy v zahraničí Lucie Vlková (Slůně - svět jazyků )
27.11.2015Jak si vlastně jazykové školy vybírají lektory/ky? Lucie Vlková (Slůně - svět jazyků )

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů