Michal Brothánek (AVANT IS)
Okénko investora  |  26.11.2023 15:30:00

Česko je plné schopných podnikatelů. Se škálováním jim pomůže ekvitní financování, říká Marek Unčovský z Avant Financial Group

V Česku máme spoustu šikovných podnikatelů a nadějných firem. Mnoho z nich by mohlo růst a expandovat do zahraničí. V tom je však často brzdí nedostupný kapitál a vysoké úrokové sazby. Jak tuto bariéru překonat a škálovat svůj byznys? Jaký potenciál v tomto směru přináší ekvitní financování, vysvětluje Marek Unčovský, majitel skupiny Avant Financial Group, která dlouhodobě podporuje v růstu nadějné české podniky.

Firem se skvělými nápady vidím v Česku spoustu. Je to takový skrytý zlatý grál. Když se totiž bavíte s tuzemskými podnikateli, zjistíte, že tu máme nespočet schopných lidí, kteří si vydobyli místo na trhu, jejich byznys má potenciál růst a zamířit do zahraničí. Vůle a chuť inovovat tu je, jinak je tomu s prostředky. Firmám totiž v růstu brání vysoké úrokové sazby a nedostatek kapitálu, který by jim pomohl dosáhnout na bankovní financování a umožnil škálování. Zdroje ale existují. Podnikatelé se totiž mohou obrátit na ekvitní partnery.

Podnikatelé podnikatelům

Pro firmu je taková spolupráce skvělou příležitostí. Byznysové prostředí mi totiž ukázalo, že nejlepší projekty vznikají tehdy, když podnikatel pomáhá podnikateli. Sdílejí spolu problémy, ale i know-how. Ekvitní partner dodá firmě nejen potřebný kapitál, ale i rady, jak si v těchto situacích poradit. Například u nás v Avantu jsme vybudovali tak rozsáhlý ekosystém, že v něm dovedeme najít experta na kterýkoli segment trhu i byznysovou strategii. Díky tomu se na nás může obrátit v podstatě kterýkoli podnikatel.

Ekvita má ale potenciál nejen pro firmu samotnou, ale i pro společnost. Kapitál totiž zůstává v Česku a pomáhá tak rozvíjet lokální projekty, které přispívají k tomu, aby se u nás žilo stále lépe – například z oblasti developmentu, energetiky, zpracování obnovitelných zdrojů, logistiky a podobně. Tyto projekty navíc nabízejí atraktivní investiční příležitosti pro kvalifikované investory, kteří jejich prostřednictvím mohou efektivně zhodnotit svůj majetek.

Osobně soudím, že ekvitní partnerství je skvělou příležitostí, jak podpořit v růstu nadějné firmy se skvělými nápady a zasloužit se o to, abychom ze současné ekonomické recese brzy vyšli. Věřím, že máme v Česku jedinečnou šanci vybudovat silnější a odolnější ekonomiku.

 Marek Unčovský

Dlouholetý podnikatel a majitel finanční skupiny Avant Financial Group, a. s., který nadějným českým podnikatelům pomáhá v růstu prostřednictvím ekvitních partnerství. Se svou skupinou také dlouhodobě investuje do tří pilířů – správy majetku, prémiových realit a moderních technologií. V Markově portfoliu najdeme například developerské projekty VIVA Lipno, VIVA Vrchlabí či Rezidence na Karmeli. K 30. červnu 2023 spravovala skupina aktiva v celkové výši 1,35 miliardy korun.

O Avant Financial Group

Finanční skupina Avant Financial Group, a. s., důvěryhodným projektům zprostředkovává jako zkušený equity partner komplexní finanční služby. Ty zahrnují ekvitní financování projektů, akviziční byznys, ale i strategické směřování firem. Skupina propojuje jak podnikatelský, tak investiční sektor – zprostředkovává financování nadějným podnikatelským záměrům a zároveň investiční příležitosti těm, kteří chtějí zhodnotit své vklady. Své investiční aktivity finanční skupina zaměřuje zejména na oblast správy majetku, prémiových realit či moderních technologií, například energetiky.

Více informací na avantgroup.cz

 

 

Disclamer:

Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, jeho akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle paragrafu 272 tohoto zákona. Správce upozorňuje investory, že hodnota investice do fondu může klesat i stoupat a návratnost původně investované částky není zaručena. Výkonnost fondu v předchozích obdobích nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu.

Sdělení klíčových informací fondu (KID) je k dispozici na http://www.avantfunds.cz/informacni-povinnost/.V listinné podobě lze uvedené informace získat v sídle společnosti AVANT investiční společnost, a.s., City Tower, Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 - Nusle.

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a nepředstavují návrh na uzavření smlouvy nebo veřejnou nabídku podle ustanovení občanského zákoníku.

Michal Brothánek

Michal se dlouhodobě pohybuje v manažerských a obchodních pozicích ve finančním sektoru. Řadu let působil v korporátním obchodě ČSOB. V rámci těchto rolí řídil v letech 2006-2009 vydávání dluhových cenných papírů na dealingu banky pro velké bankovní klienty. Jako výkonný ředitel vedl v letech 2010-2016 útvar Institucionálního bankovnictví poskytující služby finančním institucím (bankám, pojišťovnám, obchodníkům s cennými papíry, investičním společnostem, investičním fondům a fondům kvalifikovaných investorů), klientům custody a depozitáře investičních společností a fondů. Zde stál u počátku boomu fondů kvalifikovaných investorů. V letech 2016 až 2021 zodpovídal jako člen představenstva ČSOB Pojišťovny za řízení všech obchodních sítí a partnerů, podpory obchodu a navazujících útvarů.AVANT IS

AVANT je česká investiční společnost založená v roce 2007. Jedná se o největšího správce fondů kvalifikovaných investorů v České republice s tržním podílem 31,4 % (k 30.6.2023 celkem 165 fondů a podfondů ve správě a administraci s celkovým objemem majetku 131,9 mld. Kč dle AKAT). AVANT je leader v inovativních řešeních fondových struktur a nejrychleji rostoucí investiční společnost v České republice. AVANT má zkušený tým odborníků s dlouholetou praxí v sektoru finančních institucí. Investiční společnost je regulována Českou národní bankou.

Více informací na https://www.avantfunds.cz/cs.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Okénko investora:

Čt 10:08  Akciový trh ignoruje realitu – sektorová analýza Mgr. Timur Barotov (BHS)
St 16:00  Co stojí za zdražením nafty? Kam až vystoupá její cena? Petr Lajsek (Purple Trading)
23.02.2024  Výrazný propad důvěry v průmyslu pokračoval i v únoru Miroslav Novák (AKCENTA CZ)
Příbuzné stránky


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688