Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)
Cestování  |  26.07.2022 00:00:00

Nezisková organizace Cesta za snem, z. s., pořádá charitativní bezbariérový cyklistický maraton

V úterý 26. července z nádvoří pražského Libeňského zámku odstartuje jubilejní 10. ročník Metrostav handy cyklo maratonu. Unikátní projekt, ve kterém společně sportují lidé s hendikepem a bez něj, získal v tomto roce nejvyšší ocenění Evropské komiseEU Sport Awards #BeInclusive“ pro nejpřínosnější integrační sportovní projekt v Evropě. Záštitu nad cyklistickým maratonem převzali ministr pro místní rozvoj České republiky Ivan Bartoš a hejtmani všech čtrnácti krajů České republiky.
Tisková zpráva ze dne 26. července 2022
Cesta za snem
 

 
 

„Smyslem všech našich projektů je motivovat lidi k pohybu a aktivnímu životnímu stylu a vůbec nezáleží na tom, zda má člověk nějaké tělesné, smyslové nebo jiné omezení. Pohyb a radost z něj je tu pro všechny bez výjimky,“ říká Heřman Volf, předseda neziskové organizace Cesta za snem.

Smíšené štafetové týmy zdolají trasu dlouhou 2 222 kilometrů, která vede všemi čtrnácti kraji České republiky v časovém limitu 111 hodin. Cílovou pásku projedou na pražském Výstavišti v Holešovicích, kde se v sobotu 30. července 2022 uskuteční závěrečný ceremoniál. „Je to více o radosti z cyklistiky a zážitcích, než o boji o pozice: výsledky sice vyhlásíme podle času dojezdu do cíle, ale absolutním vítězem maratonu se stává ten tým, který nejlépe reprezentuje jeho myšlenku. Podpora sportu pro všechny,“ doplňuje Heřman Volf.

Týmy jsou složené ze čtyř nebo osmi závodníků a členem každého z nich je alespoň jeden člověk s nějakým druhem postižení (držitel karty TP, ZTP nebo ZTP/P). „Letos se přihlásily 4 čtyřčlenné týmy a 25 osmičlenných týmů. Celkem na silnice vyrazí 216 cyklistů, společně s doprovodnými týmy to bude víc něž 300 lidí. Ve čtyřech týmech jsou lidé na elektrokole, kteří by se jinak nemohli zúčastnit. Na trase jsou připraveny tři Base Campy, kde si cyklisté mohou odpočinout, setkat se s ostatními cyklisty, kamarády a fanoušky, ale také jsou zde připraveny soutěžní časovky,“ dodává jedna z organizátorek Dana Selnekovičová.

Každý z týmů si vybírá svého patrona - člověka, který je po těžkém úrazu nebo nemoci. „Loni byla naším patronem Lenka Kladivová, která se kvůli nemoci musí pohybovat na vozíku. Díky sponzorům našeho týmu se nám pro ni podařilo „vyjet“ vysněný handbike, takže letos si to sama vyzkouší a pojede svůj první cyklo maraton jako řádný člen našeho týmu,“ říká Jiří Ježek kapitán týmu We Love Cycling (Škoda Auto).

Podle Heřmana Volfa je jednou z hlavních myšlenek Metrostav handy cyklo maratonu inspirovat patrony týmů k naplněnému a aktivnímu životnímu stylu. „Organizujeme vždy v září zážitkový sportovní víkend, který mají patroni plně hrazený. To nejcennější, co jim můžeme dát, je náš čas a naše energie. Chceme jim ukázat, že lze žít společně aktivně beze strachu ze společnosti.“

S Metrostav handy cyklo maratonem úzce souvisí Peloton naděje. Jede po stejné trase, ale pohybuje se průměrnou rychlostí 16 km/hod. Na 14 místech republiky je stanovený čas průjezdu. V těchto bodech se mohou lidé přidat, jet společně s Pelotonem naděje část trasy a podpořit tak myšlenku celého projektu.

V Ústeckém kraji se můžete k Pelotonu naděje připojit již v úterý 26. července 2022 v podvečer na trase z Děčína do Ústí nad Labem po střekovské cyklostezce – bližší informace: ZDE.

Již v červnu podpořilo vedení Ústeckého kraje činnost této neziskové organizace na akci 7 statečných v Litoměřicích
Již v červnu podpořilo vedení Ústeckého kraje činnost této neziskové organizace na akci 7 statečných v Litoměřicích

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 25.7.2022 / 25.7.2022 | Zveřejnit od: 26.7.2022
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy k cestování


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688