mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  07.01.2022 04:41:00

Cestování do Indonésie a v rámci Indonésie od 7. ledna 2022 do odvolání

Cestování do Indonésie a v rámci Indonésie od 7. ledna 2022 do odvolání

07.01.2022 / 04:00 | Aktualizováno: 07.01.2022 / 04:41

V současné době indonéská vláda dočasně uzavírá vstup cizím státním příslušníkům, přímým letem nebo tranzitem, kteří během posledních 14 dní navštívili Jižní Afriku, Botswanu, Angolu, Zambii, Zimbabwe, Malawi, Mozambik, Namíbiji, Svazijsko, Lesotho, Norsko, Dánsko, Spojené Království a Francii.

Indonésie je stále uzavřena pro cesty za účelem turismu a zároveň je stále pozastaven bezvízový styk či víza po příletu. Pro vstup do Indonésie je potřeba vízum, o které lze žádat online za pomoci indonéského garanta, který žádost o vízum podává. Přímé lety z České republiky na Bali nejsou možné. Vstup do Indonésie je možný přes Jakartu, kde cestovatel musí podstoupit povinnou 7 denní karanténu, ve státem určeném hotelovém karanténním zařízení, na vlastní náklady. Pro vstup je potřeba vyplnit příjezdový formulář EHAC, který je součástí aplikace PeduliLindungi a zaregistrovat dokončené očkování na stránkách https://vaksinln.dto.kemkes.go.id/sign/in. PCR testy: před odletem max 3x24, po příletu na letišti a další test 6. den karantény.

 

Víza:

V současné době lze žádosti o víza provést pouze online prostřednictvím webových stránek pro přistěhovalectví https://visa-online.imigrasi.go.id/

Sponzor / garant nahraje požadované dokumenty na web. Poté, pokud bylo vízum vyřízeno, bude e-vízum zasláno e-mailem garantovi nebo žadateli (cizinci).

 

Vstupní požadavky na území Indonésie:

1. Je potřeba negativní výsledek testu RT-PCR v zemi původu, odběr maximálně 3 x 24 hodin před odjezdem. Výsledky testů se předkládají při kontrole při příjezdu.

2. Předložení certifikátu o dokončeném očkování proti COVID-19 (ve fyzické nebo digitální podobě). Očkování musí být kompletní alespoň 14 dní před odjezdem do Indonésie.

3. Cizí státní příslušníci mladší 12 let, kteří cestují s rodiči a vstupují na území Indonéské republiky nebo cestují vnitrostátními lety, jsou osvobozeni od povinnosti předkládat očkovací průkaz/potvrzení o COVID-19.

4. Cizí státní příslušníci vstupující na území Indonéské republiky jsou povinni se prokázat očkovacím průkazem/potvrzením o COVID-19 s vyplněnými údaji dle standardu očkovacího protokolu vydaného zdravotnickými úřady nebo farmaceutickými společnostmi, které vyrábějí vakcíny platné v jejich příslušné zemí.

5. Cizí státní příslušníci, kteří jsou aktivními členy letové posádky nebo lodními posádkami, kteří mají v úmyslu opustit území Indonéské republiky, jsou osvobozeni od povinnosti předkládat očkovací průkaz/potvrzení o COVID-19, ale jsou povinni poskytnout další platné požadavky zdravotního protokolu.

6. Stáhněte a zaregistrujte se v aplikaci: https://www.pedulilindungi.id/login

7. Zaregistrujte se a nahrajte certifikát o dokončeném očkování: https://vaksinln.dto.kemkes.go.id/sign/in

8. Zahraniční cestující musejí mít sjednané pojištění (pokrytí alespoň 100 000 USD)

 

Pro více informací prosím navštivte: https://www.imigrasi.go.id/id/covid19/

Žádost o vízum: https://visa-online.imigrasi.go.id/

 

Karanténa:

Po příjezdu budete požádáni o provedení testu RT-PCR a budete muset podstoupit centralizovanou karanténu, aktuálně 7 x 24 hodin (od 7. ledna 2022) s následujícími podmínkami:

1. Indonéští občané, včetně indonéských migrujících pracovníků, studentů a vládních zaměstnanců vracejících se z oficiálních cest, budou umístěni do karantény ve Wisma Pademangan s náklady hrazenými vládou.

2. Indonéští občané, kteří nesplnili výše uvedená kritéria a cizí státní příslušníci budou požádáni, aby podstoupili karanténu v karanténních ubytovacích zařízeních, která obdržela osvědčení od Ministerstva zdravotnictví, přičemž všechny náklady nese každý sám (nehradí je vláda).

3. Vedoucí zahraničních misí a členové jejich rodin akreditovaných v Indonésii mohou podstoupit karanténu v jejich příslušných rezidencích po dobu 7 x 24 hodin.

4. Diplomatický sbor a pracovníci zastupitelského úřadu spolu s jejich rodinami a obecně ostatní cizinci absolvují karanténu 7 x 24 hodin v seznamu ubytovacích zařízení certifikovaných Ministerstvem zdravotnictví. Pobyt v hotelovém karanténním zařízení lze rezervovat před odletem.

5. Po karanténě 7 x 24 hodin budete znovu testováni pomocí RT-PCR. Pokud je výsledek negativní, bude vám umožněno pokračovat v cestě a doporučuje se samoizolace po dobu 14 dnů. Pokud bude výsledek pozitivní, budou indonéští občané ošetřeni v nemocnici s náklady plně hrazenými vládou, zatímco v případě cizích státních příslušníků budou náklady plně hrazeny každým jednotlivcem (neplatí je vláda).

6. Od povinné karantény jsou po oficiální žádosti, zaslané minimálně 7 dní před odletem, osvobozeni cizinci s diplomatickými a oficiálními vízy, kteří přijíždějí za účelem státních/oficiálních návštěv zahraničních úředníků na ministerské nebo vyšší úrovni do Indonéské republiky, a to za dodržování přísného zdravotního protokolu.

 

Poznámka* S ohledem na situaci COVID-19, která se neustále mění, nemůžeme poskytnout jistotu informací o změnách předpisů v blízkém nebo dlouhodobém horizontu. Indonéská vláda může kdykoli změnit pravidla a nařízení kvůli pandemii.

 

Vstup do země mají povolen pouze:

- cizinci, kteří jsou držitelé diplomatických nebo služebních víz za účelem oficiální návštěvy na ministerské nebo vyšší úrovni,

- držitelé platného povolení k přechodnému pobytu (KITAS) nebo trvalému pobytu (KITAP),

- držitelé jednovstupních návštěvních víz specifikovaných v Nařízení Ministerstva pro právní a lidskoprávní záležitosti Indonésie č. 26/2020 (cesty za účelem výkonu nouzové a nezbytné práce, obchodního jednání, nákupu zboží, zkušební doby pro zahraniční zaměstnance, práce v sektoru zdravotnictví, potravinářství a humanitárním, členové posádek),

- cizinci cestující do země se zvláštním zřetelem, kteří mají oficiální písemné povolení indonéské ministerské nebo vládní instituce,

- cizinci cestující v rámci režimu cestovních koridorů bilaterálně dojednaných vládou Indonésie s vládami druhých zemí.

 

Cestování v rámci Indonésie

Zesílená plošná opatření proti šíření COVID-19 v Indonésii platná od 7. 12. 2021

Podmínky cestování v rámci Indonésie upravuje Národní agentura koordinující postup proti šíření koronaviru v Indonésii ve svém oběžníku č. 23/2021.

Cestování na Bali (platí zákaz přicestování ze zahraničí za účelem turistiky)

Letecky – Všichni cestující jsou povinni před nástupem k přepravě předložit negativní PCR test absolvovaný max. 2 x 24 hod. před odletem nebo negativní antigen test absolvovaný max. 24 hod. před odletem, vyplnit webový e-HAC formulář a předložit QR kód vygenerovaný formulářem.

Pozemní a námořní cestou – Všichni cestující veřejnými i soukromými dopravními prostředky jsou povinni předložit negativní antigen rapid test absolvovaný max. 3 x 24 hod. před odjezdem, vyplnit webový e-HAC formulář a předložit QR kód vygenerovaný formulářem.

Cestování z/na Jávu a mezi regiony na Jávě (platí zákaz přicestování ze zahraničí za účelem turistiky)

Cestující v letecké přepravě jsou povinni před nástupem k přepravě předložit negativní PCR test absolvovaný max. 2 x 24 hod. před odletem nebo negativní antigen test absolvovaný max. 1 x 24 hod. před odletem.

Cestující ve veřejné pozemní přepravě mohou být náhodně podrobeni antigennímu testu nebo dechovému GeNose testu.

Cestujícím používajícím soukromých pozemních dopravních prostředků se doporučuje podstoupit PCR test, antigen test nebo GeNose test, a to max. 3 x 24 hod před započetím cesty.

 

Přílohy - nařízení Indonéské vlády:

SE 23/2021 (PDF, 557 KB)

Karanténní zařízení (PDF, 2 MB)

Curcular letter 1/2022 (PDF, 183 KB)

 

 

 

 

 


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.