mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  15.09.2021 09:38:00

Cestování do ČR z Albánie - Albánie od 6.9.2021 spadá mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva).

Cestování do ČR z Albánie

13.09.2021 / 09:45 | Aktualizováno: 15.09.2021 / 09:38

Od 6. září 2021 spadá Albánie mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva).

Albánie od 6.9.2021 spadá mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva). Na základě Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví platí následující pravidla pro cestu do ČR z Albánie (od 6.9.2021):

Cestující z těchto zemí (Albánie) musí před cestou do ČR: ***

a) vyplnit Příjezdový formulář a potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání hraniční kontrole

b) Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) disponovat negativním výsledkem testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Testem na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 se rozumí: písemné potvrzení poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 h od odběru), nebo písemné potvrzení akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Dopravci neumožní přepravu cestujícím, kteří test / certifikát o testu a příjezdový formulář nepředloží.

c) Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2, pokud orgán ochrany veřejného zdraví výjimečně nerozhodl jinak. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba disponovat testem před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2, pokud orgán ochrany veřejného zdraví výjimečně nerozhodl jinak. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

VÝJIMKY PRO:

Pro očkované osoby a osoby, které prodělaly onemocnění covid-19, platí výjimky z povinnosti testů, zůstává však povinnost vyplnění příjezdového formuláře! Podrobnější informace zde.

Děti do dovršení věku 6 let nemusí vyplňovat příjezdový formulář, ani podstoupit RT-PCR test.

Osoby ve věku 6 - 12 let musí před cestou vyplnit příjezdový formulář a po vstupu na území ČR se do 5 dní podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2; před ukončením samoizolace disponovat negativním výsledkem provedeného testu.

Informace o výjimkách pro další kategorie osob jsou k nalezení zde. 

*** informace pro občany Albánie a občany třetích zemí *** Na základě Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví v části II. 2. Občané třetích zemí, kteří nemají vydané pobytové oprávnění Českou republikou nebo nemají povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v jiné zemi EU+ , a kteří nežijí v zemích s nízkým rizikem nákazy, mají v současné době zakázán vstup na území ČR. Z tohoto zákazu existují výjimky, které jsou popsání v části II./ a- l a II.3 ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Zároveň upozorňujeme, že nadále platí, že pro přístup ke službám v ČR je nutné splňovat epidemiologické požadavky (test, očkování, atp.). Aktuální opatření jsou k nalezení na stránce Ministerstva zdravotnictví ČR. Informace o možnostech provedení RT-PCR testů v Albánii viz článek Vstup do země a opatření v souvislosti s koronavirem - Albánie.

Podrobnosti k cestování do ČR a aktuálně platná pravidla pro vstup do ČR jsou k nalezení též na stránce Ministerstva zahraničních věcí ČR nebo na stránce Ministerstva vnitra ČR. 

V případě dotazů kontaktujte Zastupitelský úřad ČR v Tiraně +355/4/223 4004, e-mail: tirana@embassy.mzv.cz nebo Informační centrum Ministerstva zahraničních věcí pro cesty do zahraničí na tel.+ 420 222 264 222 (Po - Pá 8 - 16 hod.) nebo zašlete email na e-mailovou linku Ministerstva vnitra ČR pro dotazy související s podmínkami vstupu na území ČR: cestovani.covid19@mvcr.cz.


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář










Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.