mzv.cz (MZv ČR)
Volby  |  21.06.2021 00:00:00

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na území Černé Hory

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

21.06.2021 / 15:15 | Aktualizováno: 21.06.2021 / 15:14

Ve dnech 8. a 9. října 2021 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Občané České republiky, kteří dlouhodobě pobývají na černohorském území, případně ti, kteří se budou v době voleb na území Černé Hory nacházet, se mohou zapojit do hlasování organizovaném na Velvyslanectví České republiky v Černé Hoře při splnění níže uvedených podmínek.

Parlamentních voleb se budou moci zúčastnit také občané České republiky dlouhodobě žijící na území Černé Hory, kteří budou ve dnech 8. a 9. října pobývat na území České republiky. Tito občané mohou požádat o vydání voličského průkazu na zastupitelském úřadě v Podgorici osobně do okamžiku uzavření zvláštního seznamu (tj. do 8. září 2021), případně podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb na zastupitelský úřad.

Občané České republiky, kteří dlouhodobě pobývají na černohorském území a mají zájem zúčastnit se hlasování na půdě velvyslanectví České republiky v Podgorici, mohou do 29. srpna 2021 písemně požádat o zápis do zvláštního seznamu voličů, který je veden Velvyslanectvím České republiky v Podgorici. Písemnou žádost o zápis musí doložit oveřenými kopiemi (případně originály) dokladů potvrzujících totožnost žadatele, jeho státní občanství České republiky a bydliště v Černé Hoře. Žádost musí být doručena nebo předána zastupitelskému úřadu nejpozději 40 dnů před dnem voleb (tj. do 29. srpna 2021).

Občanům České republiky, kteří dlouhodobě pobývají na černohroském území a mají zájem hlasovat přímo v České republice, vydá na základě jejich žádosti zastupitelský úřad voličský průkaz a tuto skutečnost poznamená do zvláštního seznamu. V případě českých občanů s dlouhodobým/trvalým pobytem v Černé Hoře, kteří budou chtít hlasovat v České republice, předá zastupitelský úřad voličský průkaz nejdříve 15 dnů přede dnem voleb - a to buď osobně voliči (volič se musí na ZÚ dostavit) nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voliči zašle.

Občané České republiky s trvalým pobytem na území České republiky, kteří se v době konání voleb budou nacházet na území Černé Hory, mohou volit na zastupitelském úřadě v Podgorici na voličský průkaz.

Volič může požádat o vydání voličského průkazu ode dne vyhlášení voleb, a to osobně u toho, kdo stálý nebo zvláštní seznam vede, do okamžiku uzavření stálého seznamu nebo zvláštního seznamu nebo podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb tomu, kdo stálý seznam nebo zvláštní seznam vede; toto podání musí být v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče nebo v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky; o osobně učiněné žádosti se sepíše úřední záznam.

 

Bližší informace k hlasování ve volbách do PSP ČR v zahraničí:

 

Informace o hlasování v zahraničí (DOCX, 19 KB)

 

Informace o hlasování na voličský průkaz (DOCX, 19 KB)

 

Informace o způsobu hlasování (DOC, 35 KB)


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.