TNBiz (TNBiz)
Investice  |  04.11.2019 21:33:41

Stávka rozdělila české učitele. Část ostře kritizuje odborářeDo stávky by se podle odhadů odborářů mělo zapojit minimálně šest tisíc škol. Jenže někteří ředitelé jsou skeptičtí a čísla jsou podle nich přehnaná. Řada škol se tak ke středeční akci nepřipojí, stávka by prý omezila hlavně rodiče. Podle některých učitelů už takový rozdíl zvýšení platu o osm nebo deset procent není.

Desetitisíce pedagogů po celém Česku v posledních hodinách řeší, zda se připojí, nebo nepřipojí ke stávce. Na některých školách se dokonce názor pedagogů rozcházel s názorem vedení školy. Ředitelé proto dali učitelům možnost volby.

"Část našich učitelů se rozhodla do stávky vstoupit, je to zhruba šestnáct učitelů pedagogického sboru, což je přibližně polovina," popsal ředitel Masarykovy střední školy chemické Jiří Zajíček.

"Naše škola se připojí do stávky, ovšem bude to pravděpodobně pouze menšina učitelů, to znamená, že výuku normálně zajistíme,“ uvedl ředitel Obchodní akademie Vinohradská Milan Macek. "My jsme se v naší škole s učiteli dohodli, že místo stávkování budeme ve středu učit," tvrdí ředitelka ZŠ Mendíků v Praze. Podle některých ředitelů jsou se stávkou pouze problémy.

Termín byl ohlášen na poslední chvíli a školám přidělal starosti. "Ve čtvrtek nám odbory oznámily, že termín stávky vyhlásí v pondělí. Potom ji vyhlásily v pátek, a to už na tuto středu. To je strašně málo času," vysvětluje ředitelka pražského gymnázia Nad Štolou Renata Schejbalová.

Odbory nejdříve požadovaly navýšení platů o patnáct procent, to by ze státního rozpočtu ukrojilo pět miliard korun. Teď je ale všechno jinak. "Ta stávka nemá racionální důvod, protože jestli osm procent nebo deset, nehraje takový rozdíl," myslí si ředitel ZŠ Pod Žvahovem Jan Horkel.

"Já v každém případě podporuji, aby učitelé dostali přidáno, ale nepodporuji tuto stávku," dodal ředitel Obchodní akademie Vinohradská. Podle ministerstva školství musí školy nejpozději do úterního rána rodičům oznámit, jestli stávka omezí vyučování ve třídě, kam chodí jejich potomek.

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Stávka rozdělila české učitele. Část ostře kritizuje odboráře

Diskuze a názory uživatelů na téma: Stávka rozdělila české učitele. Část ostře kritizuje odboráře

Na dané téma nejsou žádné názory.


Poslední zprávy z rubriky Investice:

Čt 15:39  Dnešní fundamenty a situace na AUDUSD BOSSA.CZ (BOSSA.CZ)
Čt 15:35  Světová produkce vína bude letos asi až o 15-25% nižší Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)


Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies