Michal Heřmanský (AliaWeb)
Olympijské hry Turín 2006  |  24.02.2006 19:16:31

Česko - Švédsko 3:7

Dnes od 17:30 hrála naše reprezentace zápas o postup do finále hokejového olympijského turnaje.
Skóre zápasu otevřel již v 34. sekundě Modin po přihrávce Forsberga. Byl to gól po rychlé kombinaci, padl z první střely na bránu. Ve 4. minutě se podařilo Kubovi po Strakově přihrávce vyrovnat. Puk se odrazil od tyčky do betonu Lundqvista a teprve pak do brány. V 9. minutě jel Čajánek sám na švédskou bránu, ale těsně minul její pravý horní růžek. Ve 14. minutě nebráněný Axelsson tečoval Lidstromovu nahrávku - 1:2. V 17. minutě Židlický poslal do pěkné šance Hejduka, Lundqvist špičkou brusle zachránil.
Ani druhou třetinu jsme nezačali příliš šťastně, již na začátku 22. minuty dorážel po střele D. Sedina jeho bratr Henrik. V 24. minutě zvýšil na 4:1 Backman, Hnilička měl krytý výhled. Ve 28. minutě byl vyloučen Straka (první vyloučený hráč zápasu), přesilovku již po 20s. využil J. Jonsson - opět zcela nekrytý před Hniličkou, kterého vystřídal Vokoun. Ve 30. minutě jsme po vyloučení Kronwalla a Tjarnqvista měli skoro minutu a půl přesilovku 5:3. Těsně po jejím skončení Hemský dorazil puk po Jágrově střele mimo bránu. V 32. minutě Prospal snížil na 5:3. Ve 34. minutě Kronwall zranil hokejkou Ručínského v obličeji a dostal čtyřminutový trest. Tuto přesilovku jsme však moc dobře nezahráli. Velká škoda, snížení na rozdíl 1 gólu by nás vrátil do zápasu. To si zřejmě uvědomovali i hráči, jejich zaváhání ve 39. minutě potrestal nebráněný Alfredsson - nahrával mu zpoza brány Axelsson.
V závěrečné třetině jsme dostali Švédy pod tlak až v 45. minutě. Bohužel jsme ho nedokázali udržet trvaleji.  Ve 57. minutě Zetterberg křižnou přihrávkou našel Holmstroma a ten zvýšil náskok Švédů na konečných 3:7. V závěru měl dobrou šanci skórovat Erat a Lidstrom.

Švédové vyhráli zaslouženě po zbytečných chybách naší obrany (brankáři chytali dobře). Náš výkon celkově postrádal jiskru, s takovou nezískáme ani bronz.