Černá skládka není jen v lese. I vedle popelnice hrozí pokuta až 50 tisíc korun.
Co je černá skládka? I odpad uložený u popelnic může stát tisíce. Nelegálně odložený odpad, ať už v přírodě, nebo vedle popelnic, se v Hlučíně netoleruje.
Městská policie řešila v poslední době dva konkrétní případy černých skládek. V jednom z nich byly mezi odpady nalezeny berle, použité pleny i dětské oblečení – vše pohozené v poli na cestě ke skládce SOMA. Strážníkům se podařilo pachatele dohledat – k činu se přiznal a byla mu uložena pokuta.
Druhý případ se týkal matrací ponechaných u kontejnerového stání na ulici Osvoboditelů v části Bobrovníky, v blízkosti bývalého Bobry clubu. Na základě šetření městské policie bylo zjištěno, že zde matrace odložil řidič projíždějícího vozidla. Ten se na výzvu dostavil na služebnu městské policie a k přestupku se přiznal. Přestupek byl následně vyřešen pokutou.
Oba případy byly vyhodnoceny jako přestupek proti veřejnému pořádku. Stejně přísně se ale postupuje i v případech, kdy lidé odkládají pytle, nábytek a další odpad mimo kontejnery u běžných stanovišť. I to je černá skládka. Za takové jednání hrozí ve správním řízení pokuta až 50 000 korun.
Město důrazně apeluje na občany, aby využívali sběrné dvory a odpad odkládali výhradně legální cestou. Vyhnete se tak nejen pokutám, ale přispějete k čistému a příjemnému prostředí pro všechny.
| Zařazeno | pá 15.08.2025 00:08:00 |
|---|---|
| Zdroj | Hlučín |
| Originál | hlucin.cz/cs/mesto-hlucin/tiskove-zpravy/cerne-skladky-se-dari-trestat.html |
| guid | www.hlucin.cz clanek 374930 |
RSS - všechny zprávy
Vložit zprávy na www stránky