ČPP radí: Jak se pojistit s cukrovkou?

 ČPP radí: Jak se pojistit s cukrovkou?
18.7.2023 Tiskové zprávy, Produkty

Cukrovka patří mezi jedno z nejrozšířenějších onemocnění diagnostikovaných v ČR. Týká se každého desátého Čecha a ročně přibude 20 000 nových případů. Lékaři se velmi často setkávají i s prediabetem, tedy se zvýšenou hladinou cukru v krvi, která je tzv. předstupněm cukrovky, a to i u mladých lidí kolem 30 let. Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) hledá cesty, jak pojistit i tyto klienty.

„Právě vysoké počty nemocných nás přiměly hledat řešení,“ říká Jitka Volná, manažerka životního pojištění v ČPP. „Vstupní zdravotní dotazník jsme upravili tak, abychom klienty s nekomplikovaným průběhem této nemoci posoudili ihned po jeho vyplnění. Chceme, aby klient při podpisu pojistné smlouvy přesně věděl, jaký rozsah pojištění má sjednán a kolik za něj bude platit. Cílíme na to, aby uzavření smlouvy bylo rychlé a bez administrativních komplikací.“

Oproti většině pojišťoven pojistí ČPP osoby trpící?cukrovkou na úraz bez omezení. Klienti si mohou zvolit například denní odškodné za léčení úrazu nebo při hospitalizaci a také připojištění trvalých následků úrazu, kdy navíc nyní mohou při sjednání do konce července 2023 klienti využít slevu 30 %.

Kvalitní životní pojištění by u všech klientů mělo pokrýt ta největší rizika. „To jsou zjednodušeně události, které pokud se lidem přihodí, tak mají velký problém. Jedná se především o invaliditu, trvalé následky úrazu, smrt a dlouhodobou pracovní neschopnost. Neméně důležitým parametrem každé pojistné smlouvy jsou i dostatečné pojistné částky,“ vysvětluje Volná. Lidé s cukrovkou by měli dodržovat speciální dietu a zdravý životní styl. Pravidelné návštěvy lékaře jsou samozřejmostí. Jak se ovšem liší pojištění osob s cukrovkou?

Na co by si měli lidé s cukrovkou dát pozor při sjednávání životního pojištění:

1) Pravdivé vyplnění zdravotního dotazníku

Při vyplňování zdravotního dotazníku uvádějte pravdivé informace a nezlehčujte svou nemoc. „Správné vyplnění dotazníku je podstatné nejen pro stanovení pojistného a rozsahu pojištění, ale i ve chvíli, kdy pojišťovna vyplácí plnění. Pokud dojde ke zjištění, že klient neuvedl některé podstatné informace o svém onemocnění nebo že si dotazník upravil, aby mu vycházel lépe, vystavuje se riziku, že pojišťovna peníze nevyplatí pro porušení smluvních podmínek,“ vysvětluje manažerka životního pojištění.

2) Sledujte nabídky pojišťoven

Pojištění pro diabetiky se v čase vyvíjí a dnešní doba vychází těmto klientům vstříc. Každá z pojišťoven nabízí jiné podmínky, proto je dobré všechny tyto nabídky porovnat a sledovat, kdy je možné pojištění sjednat se slevou. ČPP do konce července 2023 nabízí nejen 30 % slevu na úrazové pojištění, ale také lze dokoupit asistenční službu ČPP Pomoc za výhodnou cenu. Specialisté na infolince klientům pomohou sehnat praktického doktora, zubaře, pomohou zajistit potřebná vyšetření a poskytnou i další poradenské služby v oblasti zdravotní a sociální péče.

3) Finanční nouze? Životko hlavně nerušit

Obecně platí, že smlouvy životního pojištění se nevyplatí rušit. Při vstupu do nového pojištění mohou mít klienti zhoršené podmínky oproti původní smlouvě. Pojistné bude pravděpodobně dražší, jelikož klient je starší, tedy rizikovější, a také jeho zdravotní stav bude znovu posuzován. „V případech, kdy je klient v nouzi, doporučujeme obrátit se na poradce či pojišťovnu a upravit parametry smlouvy. Pojištění je však nejlepší uzavřít co nejdříve, kdy klient nemá žádné potíže. Čím dříve vstoupí klient do životního pojištění, tím ho bude mít pravděpodobně levnější,“ uzavírá Jitka Volná.

Čtení pro nediabetiky na závěr. Lze se pojistit proti cukrovce?

Cukrovka je i součástí pojištění závažných onemocnění. Může si ho sjednat každý, kdo se této nemoci obává. „Rodinnou anamnézu nezjišťujeme. Naše pojištění se, oproti nabídkám většiny ostatních pojišťoven, vztahuje na I. i II. typ onemocnění. Dětem je vyplacena sjednaná pojistná částka najednou. Podmínkou pro vyplacení pojistného plnění je pouze stanovení diagnózy specializovaným zdravotnickým zařízením. Způsob léčby není pro výplatu plnění podstatný. Je jedno, zda je dítě léčeno inzulinem, užívá perorální antidiabetika nebo jen dietou. Rodiče tak mohou finanční prostředky použít na léčbu nebo úpravu životního stylu,“ říká Jitka Volná. U dospělých je výplata rozložená do dvou částí. První část pojistné částky vyplatí pojišťovna po stanovení diagnózy, tedy za stejných podmínek, jako u dětí. Druhá část je vyplacena v případě komplikací.


Zařazenoút 18.07.2023 09:07:00
ZdrojO Pojištění.cz
Originálopojisteni.cz/spektrum/tiskove-zpravy/cpp-radi-jak-se-pojistit-s-cukrovkou/c:25470/
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V