Společnost Pilulka Lékárny zvýšila v pololetí tržby meziročně o 45 procent na 1,2 miliardy korun. Franšízy pak přidaly dalších 600 milionů korun na 1,8 miliardy korun. Největší měrou se na tržbách podílel český on-line kanál s meziročním růstem o 76 procent. Pilulka to včera po zavření trhu oznámila v tiskové zprávě.
Uvedla, že jde o její nejlepší výsledky vůbec. Přestože jaro 2020 bylo tržbami i ziskem rekordní, firmě se podle finančního ředitele Davida Staňka podařilo udržet většinu loňských zákazníků, přivést nové a významně růst ve většině ukazatelů.
"V současné době přestavujeme všechny naše sklady, což řízeně ovlivní tržby v letních měsících, které jsou obecně nejslabší v roce. Navyšujeme kapacity našich stávajících skladů v Praze, Bratislavě a Bukurešti. Zároveň jsme začali práce na otevření druhého centrálního skladu v České republice s cílem zvýšit kapacitu ve špičkách až na 100.000 expedovaných položek za den," uvedl včera spolumajitel Pilulky Martin Kasa.
Skupina Pilulka působí na českém a slovenském trhu od roku 2013 a na rumunském trhu od konce roku 2018. Většinově ji vlastní české fyzické osoby. Pilulka je provozovatelem sítě kamenných lékáren a největší zásilkové lékárny v České republice a na Slovensku s přibližně dvěma miliony zákazníků. Podle svého webu má firma v Česku více než 140 kamenných lékáren. Největší lékárenskou sítí v Česku je Dr.Max ze skupiny Penta, která má asi 460 poboček.
Foto: Pilulka.cz
| Zařazeno | st 04.08.2021 08:08:00 |
|---|---|
| Zdroj | Patria |
| Originál | patria.cz/zpravodajstvi/4744154/pilulka-za-pololeti-zvysila-trzby-o-45-procent.html |
| Kategorie | Akcie |
RSS - všechny zprávy
Vložit zprávy na www stránky