Rozsah aktuálně vykonávaných vízových činností na velvyslanectví ČR v Hanoji

Rozsah aktuálně vykonávaných vízových činností na velvyslanectví ČR v Hanoji

05.05.2021 / 05:45 | Aktualizováno: 05.05.2021 / 05:52

Zastupitelský úřad České republiky v Hanoji obnovil s účinností od 11. 5. 2020 v omezené míře některé úkony v rámci vízové agendy, jejichž rozsah je postupně rozšiřován v souladu s ustanoveními ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví MZDR 20599/2020- /MIN/KAN, v aktuálním znění, k ochraně před zavlečením onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2.

Přehled zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí, na kterých je nadále pozastavena nebo částečně či zcela obnovena vízová agenda, lze nalézt na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí.

Příjem vízových žadatelů dle níže uvedeného je organizačně nastaven a kapacitně omezen tak, aby bylo možné dodržet bezpečnostní opatření, jež mají za cíl chránit žadatele i pracovníky konzulátu. Žadatelé jsou povinni se dostavit s rouškou a strpět případnou kontrolu tělesné teploty. Žádáme žadatele, aby nepředkládali dokumenty v plastových fóliích/obalech. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Pro aktuální znění ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravujícího vstup na území, potažmo příjem žádostí na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí, navštivte článek Pravidla pro vstup na území České republiky.


Rozsah aktuálně vykonávaných činností:

SCHENGENSKÁ VÍZA:

 • - příjem žádostí rodinných příslušníků (ve smyslu par. 15a odst. 1 nebo odst. 2, písm. b) zákona č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců) občanů ČR, příp. EU s bydlištěm na území České republiky,
 • - příjem žádostí od osob, jejichž vstup je v zájmu ČR,
 • - příjem žádostí od diplomatů a úředníků mezinárodních organizací,
 • - příjem žádostí od dalších kategorií žadatelů viz Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 20599/2020- /MIN/KAN v aktuálním znění (nezahrnuje účely pozvání, turistika, návštěva rodiny/přátel, ani obchodní s výjimkou klíčových pracovníků, vědeckého a klíčového personálu apod.).

V případě účelů zaměstnání, sezónní zaměstnání, výcvik, studium, jiné vzdělávací aktivity, vědecký výzkum, apod. upozorňujeme na povinnost předložit při podání žádosti o schengenské vízum doklad potvrzující splnění požadavků opatření před zavlečením infekčního onemocnění.

Pro informace o příjmu žádostí partnerů v trvalém partnerském vztahu s občanem ČR navštivte webovou stránku Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Žadatele upozorňujeme na pravidla pro vstup na území České republiky.


DLOUHODOBÁ VÍZA A POBYTY:

Příjem žádostí:

 • - o dlouhodobý pobyt za účelem vědeckého výzkumu, včetně žádostí o oprávnění k pobytu manžela/manželky a nezletilých dětí vědeckých pracovníků,
 • - o dlouhodobý a trvalý pobyt za účelem společného soužití rodiny na území a dlouhodobé vízum za účelem rodinným - pouze manžel/manželka a nezletilé děti cizince s povoleným dlouhodobým nebo trvalým pobytem na území ČR,
 • - v rámci Režimu STUDENT,
 • - v rámci projektu Zrychlená procedura udělování pobytových oprávnění pro cizince - zahraniční studenty ze třetích zemí,
 • - o dlouhodobé vízum a povolení k dlouhodobému pobytu za účelem studia,
 • - o dlouhodobé vízum za účelem sezónního zaměstnání,
 • - o pobytové oprávnění v rámci Programu pro klíčový a vědecký personál, včetně rodinných příslušníků
 • - o pobytové oprávnění v rámci Programu vysoce kvalifikovaný zaměstnanec, včetně rodinných příslušníků
 • - o modrou kartu, včetně žádostí o oprávnění k pobytu manžela/manželky a nezletilých dětí žadatelů o modrou kartu,
 • - o dlouhodobé vízum za účelem kulturním a sportovním (Pozor, od 5. 10. 2020 je pozastaven příjem žádostí o dlouhodobé vízum za účelem jiné vzdělávací aktivity!),
 • - o oprávnění k pobytu, je-li vstup cizinců v zájmu České republiky, pokud je zájem České republiky doložen odpovídajícím dokumentem,
 • - o dlouhodobé vízum za účelem převzetí již schváleného pobytového oprávnění (tzv. přenos vízového štítku)

V případě účelů zaměstnání, sezónní zaměstnání, výcvik, studium, jiné vzdělávací aktivity, vědecký výzkum, apod. upozorňujeme na povinnost předložit před vyznačením vízového štítku doklad potvrzující splnění požadavků opatření před zavlečením infekčního onemocnění.

Žadatele upozorňujeme na pravidla pro vstup na území České republiky.

Příjem nových žádostí o veškeré typy víz / povolení k pobytu za jinými účely než výše uvedenými zůstává nadále pozastaven.


Vyznačení víz:

- od 9. 11. 2020 lze na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí vyznačit do cestovního dokladu vízum pouze v případě žádostí, které lze dle aktuálně platného ochranného opatření přijmout, s výjimkou účelu studia, kde se vyznačují pouze víza v případě účelu studia v akreditovaném studijním programu na vysoké škole (tj. je pozastaveno vyznačování víz v případech, kdy je účelem pobytu účast na jazykové a odborné přípravě k navazujícímu akreditovanému kurzu apod.).

V případě účelů zaměstnání, sezónní zaměstnání, výcvik, studium, jiné vzdělávací aktivity, vědecký výzkum, apod. upozorňujeme na povinnost předložit před vyznačením vízového štítku doklad potvrzující splnění požadavků opatření před zavlečením infekčního onemocnění.

Držitele víz upozorňujeme na pravidla pro vstup na území České republiky.

Zařazenost 05.05.2021 05:05:00
ZdrojMZČR v Hanoji
Originálmzv.cz/hanoi/cz/vizove_a_konzularni_informace/obnoveni_nekterych_vizovych_cinnosti_na.html

Související témataZobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.