Život je dar: Benefiční projekt podpořil onkologii v KNTB částkou 400 tisíc korun



Život je dar: Benefiční projekt podpořil onkologii v KNTB částkou 400 tisíc korun

publikováno: 29.5.2019

Zlín - Částku ve výši 400 tisíc korun získalo Onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně od pořadatelů charitativní akce Život je dar. Symbolický šek předali v závěru května přímo v nemocnici zástupci tohoto dobročinného projektu, který měl už své páté pokračování. Peníze pomohou ke zlepšení podmínek pro pacienty onkologického stacionáře, kam docházejí na ambulantní léčbu.

„Je to velká pomoc, za kterou děkujeme. Ročně na našem pracovišti pečujeme o sedm až osm tisíc pacientů, kteří k nám přichází opakovaně podle toho, v jaké fázi léčby se právě nacházejí. Jsme rádi, že se i díky takovýmto aktivitám daří podmínky pro ně vylepšovat,“ vzkázal Milan Kohoutek, primář onkologického oddělení. „Pro nemocnici, konkrétně pro onkologii tady ve Zlíně, naše srdce bijí od začátku. Většina z nás jsme Zlíňané a chtěli jsme pomáhat Zlíňanům, protože celostátních sbírek je docela hodně a my jsme chtěli být konkrétnější,“ prohlásil Ondřej Albrecht, mluvčí projektu Život je dar.

Pátý ročník akce Život je dar se letos uskutečnil 23. února. Program se opět řídil heslem „Pomáháme zábavou“ a nabídl veřejnosti široký výběr kulturních a sportovních akcí, které se odehrály na mnoha místech ve Zlíně. Vstupné bylo jednotné a bylo v plné výši převedeno na transparentní účet. Specialitou letošního ročníku byla dražba korunky České miss 2008 Elišky Bučkové, která vynesla částku 140 400 korun.

Za darovaných 400 tisíc korun zlínská nemocnice pořídí osm odběrových křesel a lehátek do denního stacionáře. „Je to vybavení, které je pro onkologické oddělení velmi důležité, a doplníme tak naše vlastní investice do onkologické péče,“ konstatoval Radomír Maráček, předseda představenstva nemocnice. Dojde také k dovybavení převazové ambulance a oddělení JIP, kam se dokoupí dva převazové vozíky. Zbytek částky bude použit na nákup drobného zdravotnického vybavení pro zvýšení komfortu ošetřovaných pacientů.

Letošní ročník charitativní akce Život je dar vynesl celkem 545 574 korun. Organizátoři kromě pomoci Onkologickému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně podpoří i některé konkrétní onkologické pacienty.


Zařazenost 29.05.2019 10:05:00
ZdrojMěsto Zlín
Originálzlin.eu/zivot-je-dar-beneficni-projekt-podporil-onkologii-v-kntb-castkou-400-tisic-korun-aktuality-5...
Přílohy
kntb-zivot-je-dar-01.jpg (23.009765625kB)
Kategorieaktuality / tiskové zprávy

Zprávy o koruně




Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2026

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.