Českým Twitterem otřásá skandál. Lidé půjčili peníze a už je neviděli

Českým twitterem otřásá skandál. Desítky uživatelů se pod hashtagem dikBB ozývají, že byli podvedení a okradeni uživatelkou .B.B. Mladá žena, která vystupuje pod touto přezdívkou, se stala součástí twitterové komunity, dokonce se zúčastňovala osobně jejich setkání. Teď se lidé svěřují s tím, že si od mnoha z nich napůjčovala peníze, které ale nikdy nevrátila. Má jít nejméně o stovky tisíc korun.

Rozsáhlá kauza s hastagem #dikBB koluje od středy na českém twitteru. Lidé začali upozorňovat na účet .B. B., ze kterého slečna, která používá tuto přezdívka, údajně připravila o velké finanční částky několik z nich. Peníze, které si od nich .B. B. půjčila, už nikdy nevrátila.

Mladá žena kontaktovala dotyčného, seznámila se s ním a poté mu začala říkat různé příběhy, aby od něho získala peníze. Někteří uvedli, že jim řekla o rakovině. Dalším zase tvrdila, že jí umřel přítel, je nemocná nebo nemá na letenku. Když pak nastal termín vrácení peněz, už se neozvala a nereagovala na zprávy.

Některým se peníze podařilo získat zpět poté, co slečně vyhrožovali například právníkem. Někteří muži se dokonce do ženy zamilovali a i přesto, že přišli o nějaké peníze, tak ničeho nelitují. "Byla to docela rána. Potkávali jsme se i několikrát do týdne…Investovaných peněz tolik nelituji…užil jsem si za ně svoje," napsal p. L. na Twitteru.

"Kauza blonďaté běhny" jak někteří píší na Twitteru se rozjela ve velkém a objevují se další lidé, které žena okradla. Slečna také pod jiným jménem zorganizovala oslavu a oslovila lidi, aby jí na ni přispěli a pomohli ji koupit kolo a další věci.

Slečna také psala do magazínu Surinam, který vznikl jako platforma řady uživatelů twitterů, kteří zde publikovali své texty. "Ona s námi příležitostně spolupracuje jako externí dodavatel, především jako copywriter. Píše příspěvky do našeho online magazínu Surinam. Kauza, která se nyní probírá v souvislosti s jejím soukromým profilem na Twitteru, nijak nesouvisí s naší společností," řekla pro TN.cz Blanka Mikulová, marketingová manažerka Surinam.

Policie se případem zatím nezabývá. Přestože na twitteru řada uživatelů píše, že by se měli obrátit na policii, podle policejní mluvčí Andrey Zoulové tak zatím nikdo neučinil.


Zařazenočt 20.12.2018 12:12:00
Zdrojtn.cz Mediafax Nova
Origináltn.nova.cz/ext/kauza-dikbb-otrasa-twitterem-podvodnice-okradla-lidi-o-miliony.html
Přílohy

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2026

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.