Jak investovat do P2P půjček

 • Investor se na webu dané P2P společnosti zaregistruje. S registrací je spojeno i zadání některých osobních údajů jako rodné číslo, trvalé bydliště apod.
   
 • Investor vybírá z aktuálních žádostí o půjčku ty, do kterých chce investovat. Jednotlivé žádosti obsahují informace o požadované částce půjčky a době splatnosti. Dále obsahují údaje o předpokládané výši úroku, který je žadatel ochoten splácet, přičemž způsob, jakým se tento úrok zjišťuje, se u jednotlivých P2P společností liší . Některé společnosti úrok vypočítávají samy v závislosti na údajích o žadateli, u jiných úrok zadává sám žadatel.
   
 • Žadatel poskytuje základní informace o sobě a své finanční situaci - výši příjmu, pracovní pozici, stávajících finančních závazcích a podobně. Uvádí, které skutečnosti je ochoten doložit.
   
 • Žádost obsahuje informace o tom, od kdy do kdy probíhá aukce a kdy je tedy možno do půjčky investovat.
   
 • Investor vybere jednu nebo více žádostí o půjčku, do kterých chce v rámci aukce investovat a nabídne žadateli výši investice a úrok. Zadávání výše úroku je závislé na P2P společnosti - u některých společností investor zadává pouze úrok uvedený u žádosti, u některých může zadat úrok stejný nebo nižší.
   
 • U některých společností dále může investor zadat další požadavky na žadatele (kopii občanského průkazu, výpis z účtu,..).
   
 • Investor obvykle může v průběhu aukce svou nabídku měnit, maximální výše investice jednoho investora na jednu půjčku bývá omezena.
   
 • Žadatel přijímá resp. odmítá jednotlivé nabídky investorů, případně celou aukci. Investor může reagovat změnou nabídky.
   
 • Po ukončení (uplynutím dohodnuté doby, ukončením Žadatelem nebo naplněním požadované částky investicemi) a schválení aukce P2P společnost vypracovává smlouvy a rozesílá je žadateli a vítězným investorům.
   
 • Převod financí závisí na dané P2P společnosti - u některých společností zasílá investor peníze na účet žadatele, u jiných je třeba mít investici uloženu na účtu P2P webu již před zahájením investování.
   
 • Investor pravidelně dostává splátku (jistinu a úroky) buď na vlastní účet nebo na individuální účet u P2P společnosti a to dle splatnosti půjčky
   
 • U vybraných P2P společností lze zadat podmínky pro výběr aukce a systém za investora aukce splňující podmínky vybírá automaticky. Po odsouhlasení investice (např. formou SMS) systém za investora zadá nabídku.
   
 • Vymáhání nesplácené půjčky řeší jednotlivé P2P společnosti odlišně.
   
 • P2P společnost obvykle vyžaduje od investora poplatek, například ve formě procent z investované částky.
   

Zdanění výnosu

Úroky z úvěrů a půjček poskytnutých fyzickými osobami se řadí mezi příjmy z kapitálového majetku (§ 8 odst. 1 písm. g zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů) a jako takové se zdaňují v rámci dílčího základu daně 15% sazbou daně.

Zprávy, články a novinky k půjčkám
Označení stránky: p2pZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2023

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V