Jak investovat do P2P půjček

 • Investor se na webu dané P2P společnosti zaregistruje. S registrací je spojeno i zadání některých osobních údajů jako rodné číslo, trvalé bydliště apod.
   
 • Investor vybírá z aktuálních žádostí o půjčku ty, do kterých chce investovat. Jednotlivé žádosti obsahují informace o požadované částce půjčky a době splatnosti. Dále obsahují údaje o předpokládané výši úroku, který je žadatel ochoten splácet, přičemž způsob, jakým se tento úrok zjišťuje, se u jednotlivých P2P společností liší . Některé společnosti úrok vypočítávají samy v závislosti na údajích o žadateli, u jiných úrok zadává sám žadatel.
   
 • Žadatel poskytuje základní informace o sobě a své finanční situaci - výši příjmu, pracovní pozici, stávajících finančních závazcích a podobně. Uvádí, které skutečnosti je ochoten doložit.
   
 • Žádost obsahuje informace o tom, od kdy do kdy probíhá aukce a kdy je tedy možno do půjčky investovat.
   
 • Investor vybere jednu nebo více žádostí o půjčku, do kterých chce v rámci aukce investovat a nabídne žadateli výši investice a úrok. Zadávání výše úroku je závislé na P2P společnosti - u některých společností investor zadává pouze úrok uvedený u žádosti, u některých může zadat úrok stejný nebo nižší.
   
 • U některých společností dále může investor zadat další požadavky na žadatele (kopii občanského průkazu, výpis z účtu,..).
   
 • Investor obvykle může v průběhu aukce svou nabídku měnit, maximální výše investice jednoho investora na jednu půjčku bývá omezena.
   
 • Žadatel přijímá resp. odmítá jednotlivé nabídky investorů, případně celou aukci. Investor může reagovat změnou nabídky.
   
 • Po ukončení (uplynutím dohodnuté doby, ukončením Žadatelem nebo naplněním požadované částky investicemi) a schválení aukce P2P společnost vypracovává smlouvy a rozesílá je žadateli a vítězným investorům.
   
 • Převod financí závisí na dané P2P společnosti - u některých společností zasílá investor peníze na účet žadatele, u jiných je třeba mít investici uloženu na účtu P2P webu již před zahájením investování.
   
 • Investor pravidelně dostává splátku (jistinu a úroky) buď na vlastní účet nebo na individuální účet u P2P společnosti a to dle splatnosti půjčky
   
 • U vybraných P2P společností lze zadat podmínky pro výběr aukce a systém za investora aukce splňující podmínky vybírá automaticky. Po odsouhlasení investice (např. formou SMS) systém za investora zadá nabídku.
   
 • Vymáhání nesplácené půjčky řeší jednotlivé P2P společnosti odlišně.
   
 • P2P společnost obvykle vyžaduje od investora poplatek, například ve formě procent z investované částky.
   

Zdanění výnosu

Úroky z úvěrů a půjček poskytnutých fyzickými osobami se řadí mezi příjmy z kapitálového majetku (§ 8 odst. 1 písm. g zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů) a jako takové se zdaňují v rámci dílčího základu daně 15% sazbou daně.

Zprávy, články a novinky k půjčkám
Označení stránky: p2pZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.