BusinessInfo.cz logo BusinessInfo.cz

BusinessInfo.cz je oficiální informační portál pro podnikání a export. Portál sdružuje a zveřejňuje na jednom místě užitečné informace pro podnikání a usnadňuje tak orientaci v podnikatelském prostředí. Na portále najdete kromě jiného informace na podporu exportu, databázi exportních příležitostí z teritorií, databázi dotací pro podnikání, databázi garantovaných formulářů úřadů a institucí, kalendář podnikatelských akcí či katalog anotovaných užitečných odkazů.

BusinessInfo.cz přináší rovněž návody a informace strukturované přehledně do podnikatelského cyklu - jak začít podnikat, vyřídit si živnostenská oprávnění, jak postupovat při placení daní, jak si zapsat ochrannou známku apod. Součástí portálu je také kontaktní místo pro dotazy a náměty podnikatelů směrem k veřejné správě.

Projekt realizuje spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu jeho agentura CzechTrade. Partnery projektu jsou ministerstva, jejich agentury, nestátní podnikatelské instituce, asociace, komory a svazy.
Redakce portálu BusinessInfo.cz
tel.: +420 241 011 070
fax: +420 241 011 093
mobil: +420-777 854 931
e-mail: redakce@businessinfo.cz

Poradna již byla ukončena, můžete si přečíst zodpovězené dotazy.


Stránka otázek:  1   2  3  4 

Dobry den, naskytla se mi moznost odkoupit francizing tzv. " novodobe sanitky " pod zastitou Fn v Ostrave a k provozovani je treba zakoupit dodavkove vozidlo a dale 100 000kc. k prestavbe tohoto vozidla. http://www.novodobasanitka.cz/franchise/partneri/franchise/proc-si-zakoupit-nasi-fransizu Potreboval bych poradit,jak tyto investice k zakoupeni a uprave vozu ziskat. Dekuji. S pozdravem Scott tel.731148553 brianleescott@seznam.cz
02.04.2013 - Máte v zásadě několik základních možností. 1) Požádat o úvěr u vhodné banky, která vám bude svými podmínkami vyhovovat. 2) Najít vhodného privátního investora. 3) Pokusit se zjistit, zda by uvedenou komerční činnost nebyla ochotna vstupně podpořit například obec. 4) Zjistit, zda není možné využít nějakou dotaci. 5) Půjčit si soukromě. 6) Prodat svůj majetek v takové výši, abyste získal patřičný obnos. Vezměte v úvahu, že každá půjčka nese určité riziko, neboť se zavazujete k úhradě něčeho, co možná podnikáním nezískáte.

Základní informace o programech podpory podnikání naleznete na BusinessInfo.cz v rubrice: http://www.businessinfo.cz/cs/dotace-a-financovani.html, dále např. na stránkách ministerstva průmyslu a obchodu: http://www.mpo.cz/cz/podpora-podnikani/ a na webu agentury CzechInvest: http://czechinvest.org/programy-podpory

V oblasti cestovního ruchu bývají příležitosti pro podporu projektů zejména v rámci tzv. Regionálních operačníchprogramů (ROP), které spravují kraje resp. územní celky NUTS II, informace viz http://strukturalnifondy.cz/cs/Fondy-EU/Programy-2007-2013/Regionalni-operacni-programy

Dalším zdrojem podpory (dotací) mohou být kraje/obce, informace naleznete nahttp://www.businessinfo.cz/cs/podnikatelske-prostredi/regionalni-informace.html resp. přímo na stránkáchpříslušné obce, kraje apod.
Dobrý den,provozuji 5 rokem živnost v oboru Malíř Lakýrník nedávno mi jeden zákazník říkal že je povinnost ze zákona aby měl každý řemeslník Školení na BOZP. Když jsem se ptal jiných živnostníků tak o tom nikdo neví ani moje paní účetní. Můžete mi prosím říci jak to s tím BOZP je. Údajně jsou za to velké pokuty. Děkuji hezký den
30.03.2013 - K tomu nemáme žádné informace. Doporučujeme s dotazem kontaktovat přímo Ministerstvo práce a sociálních věcí, pod jehož gesci bezpečnost práce spadá (http://www.mpsv.cz/cs/2848)
Dobrý den. Jsem na ÚP a protože o mé schopnosti a dovednosti a zkušenosti nikdo nejeví zájem a raději vezmou někoho s lepším lejstrem s kulatým razítkem, tak bych chtěl realizovat mé nápady na podnikání a začít se živit sám. Ale nemám našetřeno na placení SOC. a ZDRAV. poplatků třeba půl roku, než by se mi začalo dařit na ně vydělávat. Poradíte mi prosím, jak by to šlo zařídit? Lze si podnikání nejprve připravovat bez zahájení činnosti na ŽL? Na ÚP totiž i příprava na podnikání jim připadá jako podnikání = vyřadili by mě. Pro klid všech bych se nejprve stal samoplátcem ZDRAV.poj. a začal připravovat podnikání (průzkum trhu, fin. analýza, domlouvání dodavatelů a prostor). Nebo bych mohl dělat poradce a zlepšovatele, bez nutnosti počátečního kapitálu . Je na to potřeba ŽL? Nestačilo by si platit ZDRAV.poj. jako samoplátce a své nápady na vylepšení firmám a lidem poskytovat na základě smlouvy o dílo? Děkuji za odpovědi.
27.03.2013 - Svou podnikatelskou činnost si můžete připravovat už nyní, je to dokonce žádoucí. Jakmile získáte živnostenské oprávnění (lidově řečeno živnostenský list), budete moci začít ihned podnikat. Už nyní si tedy můžete sestavit svůj podnikatelský plán, abyste minimalizoval případné neúspěchy. Také si můžete zařídit potřebné nástroje, zařízení nebo provozovnu, pokud je budete k výkonu činnosti potřebovat. Teoreticky můžete také předběžně kontaktovat potenciální zákazníky. To už je ale velice individuální vzhledem k tomu, co bude předmětem vaší živnosti.

Co totiž nelze, je nabízet realizaci a realizovat zakázky před tím, než získáte potřebné živnostenské oprávnění. Teoreticky si tedy lze před získáním potřebných oprávnění představit proaktivní činnost v tom smyslu, že budete inzerovat a komunikovat v tom smyslu, že od toho a toho data plánujete zahájit svou živnost. K takovým oznámením a slibům je však už samozřejmě nezbytné mít vše dobře rozvážené a činit potřebné kroky k zahájení živnosti. Na jakoukoli živnostenskou činnost konanou za účelem zisku však už potřebujete živnostenské oprávnění.

Pokud předmětem vašeho zájmu není živnostenská činnost v právním smyslu toho slova, můžete – z toho, co naznačujete – možná vyvíjet určitou činnost ve formě tzv. svobodného povolání.

Více k tomu v článku Malování obrazů jako volná živnost nebo svobodné povolání (http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/faq-malovani-zivnost-svobodne-povolani-5868.html)
Dobrý den, ráda bych začala podnikat v psychologickém poradenství: praxi i vzdělání mám. Nejsem si ale jistá několi věcmi: mohu nabízet psychoterapii, když mám akreditovaný psychoterapeutický výcvik? Mohu nabízet psychodiagnostiku s využitím Rorschachovy metody? (mám akreditovaný kurz platný i pro soudní znalectví) Jsou nějaké požadavky na prostory, kde budu praxi vykonávat? Budu li mít takovou místnost doma, riskuji tím, že v případě nějakých finančních problémů může být dům zabaven? Jakým majetkem vůbec při podnikáním na ŽL ručím? Podmínka viditelného označení místa podnikání platí i v případě, že bych prvních pár měsíců provozovala praxi v pronajatých prostorách typu virtuální kancelář? Potom označuji místo kde bydlím a kde mám místo podnikání nebo místo, kam chodím právě na ty hodiny, kdy mám objednané klienty? Děkuji a přji pěkný den
26.03.2013 - Zřejmě máte na mysli vázanou živnost Psychologické poradenství a diagnostika. Činnost zaměřená na překonání psychologických problémů jedince a rozvoj jeho osobnosti. Pomoc dětem a mládeži s poruchami chování, zdravotně postiženým, při volbě povolání, dále pak poradenství manželské, sportovní a jiné. Využívání relaxační techniky při pedagogicko-psychologickém poradenství, jako doplňkové služby, nikoliv však s terapeutickým cílem či efektem.

Ptáte se, zda můžete nabízet psychoterapii, když máte akreditovaný psychoterapeutický výcvik. To nejsme schopni posoudit. Doporučujeme vám postupovat podle článku Přírodní léčitelství a alternativní medicína jako forma podnikání (http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/faq-prirodni-alternativni-lecitelstvi-5871.html). V případě přetrvávajících nejasností vzneste dotaz přímo na živnostenský odbor, případně pro ujasnění kontaktujte s dotazem také Ministerstvo zdravotnictví.

Totéž platí i u dotazu, zda můžete nabízet psychodiagnostiku s využitím Rorschachovy metody. Opět doporučujeme vám postupovat podle článku Přírodní léčitelství a alternativní medicína jako forma podnikání (http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/faq-prirodni-alternativni-lecitelstvi-5871.html). V případě přetrvávajících nejasností vzneste dotaz přímo na živnostenský odbor, případně pro ujasnění kontaktujte s dotazem také Ministerstvo zdravotnictví.

Jsou nějaké požadavky na prostory, kde budu praxi vykonávat? – Nedokážeme posoudit, co je pro realizaci psychologického poradenství potřeba. Obecně platí, že zvláštní kancelář/dílnu apod. nemusíte mít, pokud není k provozování živnosti potřebná. To znamená, že překladatel asi zvláštní kancelář nepotřebuje a může pracovat doma. Automechanik se už bez dílny zřejmě neobejde a s jejím provozem jsou spojeny předpisy stavební, hygienické, požární apod. Více vám sdělí na obecním úřadě. Doporučujeme také k prostudování živnostenský zákon § 17.

Budu li mít takovou místnost doma, riskuji tím, že v případě nějakých finančních problémů může být dům zabaven? To je příliš široce položená otázka. Obecně si z běžné praxe moc nedovedeme představit, co by se tak asi muselo stát, aby byla vaše obava naplněna. Jak ale uvádíme, neznáme detaily vašeho podnikatelského záměru.

Jakým majetkem vůbec při podnikáním na ŽL ručím? – Podnikáte-li jako fyzická osoba (OSVČ) dle živnostenského oprávnění, pak ručíte celým svým majetkem.

Podmínka viditelného označení místa podnikání platí i v případě, že bych prvních pár měsíců provozovala praxi v pronajatých prostorách typu virtuální kancelář? – Opět však neznáme detaily vašeho podnikání. Provozovnou se rozumí prostor, v němž je uskutečňována určitá podnikatelská činnost. Provozovna musí být označena obchodní firmou nebo jménem a příjmením anebo názvem podnikatele, k níž může být připojen název provozovny nebo jiné rozlišující označení. V případě virtuální kanceláře připadá v úvahu více možností. Opět neznáme detaily vašeho podnikání.

Potom označuji místo kde bydlím a kde mám místo podnikání nebo místo, kam chodím právě na ty hodiny, kdy mám objednané klienty? – Viz předešlá odpověď.
Dobrý den! Prosím o podání základních informací o podnikání. Pobírám starobní důchod a chtěla bych provozovat internetový obchod s potravinami - zdravá výživa. Jsem středoškolačka. Budu platit nějaké pojištění a kolik? Děkuji za odpověď.
20.03.2013 - Základní informace o zahájení podnikání najdete v článku Start podnikání a jednání s úřady (http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/faq-start-podnikani-jednani-s-urady-5869.html). K provozování uvedené živnosti vám bude postačovat vhodný obor živnosti volné.

Jste-li poživatele starobního důchodu a současně začnete s podnikatelskou činností, pak je podnikání považováno za vedlejší činnost. Z tohoto důvodu nemusíte hradit v prvním roce podnikání zálohy na zdravotní pojištění ani na sociální pojištění. V dalším roce podnikání se případné zálohy stanoví v závislosti na dosaženém zisku za předchozí zdaňovací období.

Stránka otázek:  1   2  3  4 


?
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.