Příspěvky nebo odpovědi uživatele Petr Morava









Příspěvky nebo odpovědi uživatele Petr Morava. Výpis příspěvků 1 až 14 (14)


přečíst (0) 19.07.22 11:43  Petr Morava  (245593)

Kryptoměny

Oni to právě nesmí přehnat.A funguje to desítky let. Protože jim právě, na rozdíl od vás neuniká, jak je podstatný emitovat jen takové množství peněz, které odpovídá výkonu ekonomiky.To totiž není žádný drobný, nepodstatný detail, jak si to představují fanoušci Bitcoinu. Ti kdyby řídili emisi peněz, to by bylo samý, však to nevadí, vytiskneme jich mnohem víc, výkon ekonomiky nemusíme sledovat. Koho to zajímá u Bitcoinu? Vždyť jsou to stejně jenom papírky a čísla na účtech. A stejně se to tak dělá a dělalo vždycky. A jaká je vlastně hodnota něčeho, vždyť to stejně nikdo neví... Přečtěte si o tom na fórech Bitcoinových fanoušků, jak to centrální banky totálně nezvládají atd, atd :).Dětinké představy fanoušků Bitcoinu o fungování oficiálních měn...Úsměvné pro každého, kdo o realitě něco ví a děsivé, pokud si představí, že se podobní blbouni můžou jednou dostat k moci.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 19.07.22 11:24  Petr Morava  (245593)

Kryptoměny

Dalo by se říct, že reálnost hodnoty čehokoliv je tím vyšší čím vyšší hodnotu to má i přesto, že to nikdo nezbožnuje:).Prostě reálná časem prověřená užitečnost něčeho, bez čeho se nedá jen tak obejít.Z wikipedie:Bitcoin has been described as an economic bubble by at least eight Nobel Memorial Prize in Economic Sciences recipients.[12]Podle vás všechny fiat měny v historii selhaly?Koruna zde stále je - bohužel, dolar, euro taky, tak jako spousta dalších. V širším slova smyslu jsou fiat všechny měny nekryté komoditou. Tedy i kryptoměny. Občas se uvádí ještě dovětek nařízené autoritou, typicky vládou. Kdo stojí za Bitcoinem když víme ,že hodnotově také nic jako u fiat měn?

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 18.07.22 18:30  Petr Morava  (245593)

Kryptoměny

Bohužel tomu nerozumíte správně.Potíž v tom jak se na to díváte spočívá v tom, že zlato a další komodity tady již jsou na trhu a jejich cena právě již nyní odpovídá jejich zastoupení, poptávce po nich a množství, ve kterém se zde momentálně vyskytují.Samozřejmě pokud by se například zlata objevilo 10x víc, tak by taky jeho cena klesla.Ovšem najít např. 1000x víc zlata není zas tak reálné. Přijít v budoucnu s milionkrát takovým množstvím kryptoměn není žádný problém. Nic tomu nebrání.To, že vy považujete pouze Bitcoin za pravou kryptoměnu mu nemůže pomoct.Časem se najdou fanoušci dalších kryptoměn. Možná je to problém velkých čísel.To, že si myslíte, že když je zlata a ostatních kovů hodně a srovnáváte to s množstvím čísel. Víte je hodně a hodně. 10 na 10 je hodně, ale google tedy 10 na 100 je o hodně víc,ale proti 10 na 1000, atd.Muselo by se omezit množství kryptoměn a regulovat je tak jako je to u současných fiat money. Tedy žádná změna.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 18.07.22 18:12  Petr Morava  (245593)

Kryptoměny

Zlato, mušle, původní dolary nebyly fiat many. Nemusely být navázány na produkci. Byly vybrány z řady reálných komodit na trhu. Jako třeba ty cigarety, nebo balíčky čaje. Fiat many, Bitcoin musí, protože nemají vlastní hodnotu. Jsou to jen čísla. Věřím že se to dá rozlišit ne?Pletete pátý přes devátý.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 17.07.22 12:49  Petr Morava  (245593)

Kryptoměny

Ignorujete tu nejdůležitější vlastnost měny.Navázanost na reálnou ekonomiku. Takových různých Bitcoinů může být spousta.Představte si situaci v budoucnu, kdy může být tisíce různých kryptoměn a jejich úhrnná hodnota by byla vyšší než hodnota ekonomiky.Teoreticky by si například mohli všichni za své kryptoměny koupit například 100x hodnotu reálně existujících statků v ekonomice. Jak by se v takovém případě mohla hodnota například Bitcoinu udržet na současné hodnotě?Uvědomte si, jak citlivě reagují všechny oficiální měny na množství nových peněz uváděných do ekonomiky. Když například centrální banka pouští dlouhodobě do oběhu 4% nových peněz ročně při růstu ekonomiky o 2% ročně tak skutečně dosahuje 2% inflace. Historicky ověřeno. To si opravdu myslíte, že se jedná jen o náhodu?

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 08.07.22 18:55  Petr Morava  (245345)

Kryptoměny

Souhlasím, že "sběratelský" věci mají hodnotu danou především vírou v jejich hodnotu. Je to ale jiný než s kryptoměnou. Mají hodnotu vázanou i na svou jedinečnost.Nic nezastupují, jsou tady za sebe. Víc originálů Modrého Mauricia než je už nebude.Lepší než kryptoměny, ale ani umělecká díla nejsou tím, o co by se měla opírat ekonomika. S měnou bych je nezaměňoval jsou to kuriozity, zrovna tak, jako kryptoměny.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 08.07.22 18:04  Petr Morava  (245345)

Kryptoměny

Ta energie na těžbu Bitcoinu je ale spotřebovaná. Bitcoin není baterie. Energii neuchovává.Plýtvat energií na těžbu se vyplatí jen pokud ho od těžaře někdo koupí. Cena Bitcoinu je opravdu podložena jen vírou.Myslím si, že představa některých, že peníze nemusí být podloženy ničím reálným, po čem je trvalá poptávka jako je lidská práce, nebo suroviny apod. je nebezpečný. Připomíná to představy komunistů, že trh není vlastně potřeba, protože oni ví nejlíp jak mají vše nadiktovat, kolik čeho vyrobit apod.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 08.07.22 17:45  Petr Morava  (245345)

Kryptoměny

Pokud by se skutečně všechno zlato nahradilo něčím jiným, nebo pokud by se zlata našlo řádově víc, než ho nyní máme, jeho hodnota by klesla. Jak si ale můžete myslet, že je něco takového reálné v nějaké dohledné době je pro mě opravdu záhada.Zlatý zuby se už moc nenosí a cenu zlata to nepoložilo. Je to poměrně unikátní prvek.Kryptoměna může být nahrazena, nebo doplněna jinou podstatě snadněj.Zlato má svoji vlastní hodnotu díky sým jedinečným vlastnostem. Kryptoměny ne.Kryptoměn může být během pár let tisíckrát tolik. Zlata těžko. Představte si, že máte tisíckrát tolik kryptoměn a velikost ekonomiky se prakticky nezmění. Co to udělá s cenou kryptoměn?

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 08.07.22 13:20  Petr Morava  (245345)

Kryptoměny

Ale ne tak to není. 1. Ano někteří můžou být dezorientovaní a platit za něco víc, než odpovídá reálné hodnotě. To neznamená, že to něco má takovou hodnotu. 2. Kdyby byly oficiální peníze kryty pouze tím, jak si je kdo sám oceňuje, už by dávno ztratily veškerou hodnotu, jako například meziválečná Marka během hyperinflace. To, co si má dlouhodobě udržet hodnotu musí být navázáno na reálné hodnoty. Iluze nevydrží. Nepřipadá vám zvláštní, proč má euro hodnotu cca 25Kč? To si podle vás tak lidi sami oceňují? Přesto, že krátkodobě má nálada lidí a různé paniky vliv na kurz, dlouhodobě je cena dána jen tím čím je daná měna reálně kryta.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 08.07.22 13:02  Petr Morava  (245345)

Kryptoměny

To je určitě potřeba vědět, pokud někoho tak základní věci nenaučili ve škole. Zlato je kryto samo sebou. Má na rozdíl od čísel v paměti počítače vlastní užitnou hodnotu. Hodí se jako vodič na kontakty, do chemického průmyslu, na výrobu šperků atd. Je toho hodně. Zato je zlata na povrchu Země poměrně málo a proto ta vysoká cena.Fiat many, tedy oficiální peníze jsou kryty tím co se v dané zemi, která danou měnu vydává vytváří. Domy, které se postaví, auta, která se vyrobí, chleby, které se upečou, služby, atd, atd...Centrální banka potom hlídá, aby se do oběhu nedostalo o moc víc peněz, než kolik odpovídá vytvořeným hodnotám.Takže část nových peněz se vytvoří například, když si berete hypotéku.Banka, která vám hypotéku schválí, si vás nejprve proklepne, jestli máte na to aby jste ty hodnoty vytvořil - v práci - a splatil i s úroky. I tak si to ještě pojistí u pojišťovny, třeba vás k tomu donutí, a pak může část, kterou jí schválí centrální banka "vytisknout" a na zbytek musí mít z vkladů ostatních klientů. Jinak by to vedlo k hyperinflaci, kterou známe například z meziváleného Německa. Na rozdíl od kryptoměn. Tam kupodivu nikdo nic takového nepožaduje a i přesto se najdou tací, co kryptoměnám věří. To je to jediné co kryptoměnám dává nějakou hodnotu. Iluze.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 08.07.22 08:11  Petr Morava  (234391)

Kryptoměny

Tak tohle je univerzální pravidlo u všeho.Cokoliv bezcenného můžete koupit s vírou, že to prodáte někomu, kdo nemá přehled a koupí to od vás ještě za vyšší cenu. Vždy je otázka jak dlouho se vám to bude dařit, než zjistíte, že jste tím posledním "hejlem". V každém případě to není dobrý recept na pevnou měnu ve funkční ekonomice.Muselo by se stanovit direktivně, jaký bude celkový objem všech měn, aby nepřesáhly hodnotu reálných statků.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 08.07.22 06:25  Petr Morava  (234391)

Kryptoměny

Škoda,že z vaší odpovědi nelze vyčíst, jak tomu rozumíte vy. Argumenty je potřeba rozvést. Když je nemáte, stačí podle některých zřejmě napsat bezobsažnou hlášku.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (17) 07.07.22 21:53  Petr Morava  (234391)

Kryptoměny

Kryptoměny nejsou ničím kryty. Na rozdíl oficiálních měn.Riziko u Bitcoinu je absolutní. Reálná hodnota je 0. Jediné co drží jeho hodnotu je důvěra těch, kteří jej akceptují a kupují. Sorta věřících v posvátný Bitcoin.To, že množství Bitcoinů je omezeno nic neřeší. Ničemu to nepomůže. Množství jiných různých kryptoměn se bude zvyšovat. Zatím mají kryptoměny hodnotu pouze zlomku ekonomiky. Pokud by se v budoucnu přiblížila celková hodnota kryptoměn velikosti ekonomických statků, projeví se to inflací kryptoměn - nekrytých měn - a ty ztratí veškerou hodnotu. Množství peněz v ekonomice musí odpovídat velikosti ekonomiky. Protože to jediné reálné co má hodnotu, jsou vyprodukované statky, ať už jou to domy, průmyslové produkty, know-how, infrastruktůra, služby atd. Peníze jsou jen čísla. Bez vazby na reálnou ekonomiku nemají žádnou hodnotu. Je těžké pochopit, že to platí i pro Bitcoin?

Dosavadní doporučení: přečíst (17)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 30.10.21 21:50  Petr Morava  (234391)

Přirozený čas

Kdysi dávno si naši předkové všimli, že v jistou dobu mezi východem a západem Slubce je Slunce uprostřed své cesty oblohou nejvýš. Je to v polovině jeho každodenní cesty. V tu dobu vrhají předměty nejkratší stín a i podle toho se orientovali v čase. Protože to bylo v polovině dne, začali tomu okamžiku říkat poledne.Tohle je jediný smysluplný bod a argument, proč by měl zůstat přirozený tedy zimní čas. Je to o přírodě a astronomii a taky o chápání přírodních jevů, které je v běžné populaci na ubohé úrovni. Není dobré dětem říkat, že poledne je v půli dne, kdy je Slunce na obloze nejvýš, ale že to už vlastně neplatí, protože lid se rozhodl, že poledne odsune, protože si zvykl na letní čas zavedený kvůli úsporám, kdysi ve dvacátém století. Lidem připadlo, že v létě má být ve 22 hodin ještě světlo, protože si mysleli, že jejich virtuální pojem 22 hodin je důležitější než ten skutečný fyzikální jev nazývaný poledne.Jako by nemohli nechat poledne polednem a naučit se, že to co bylo 22 hodin může být 21 hodin a podobně. Do práce můžeme jít místo v 8 v 7 a Slunce bude v tu dobu stejně vysoko, jak jsme byli zvyklí. Je to jen číslo na hodinách. Posunutý poledne je ale paskvil, který nedává žádný smysl. Je lepší posunout si čas odchodu do práce, zahájení výuky ve skolách a podobně, než rušit smysl těch pár smyslupných pojmů, které ještě nějaký smysl mají. Stejně si dnes lidi posouvají pracovní dobu, jak jim vyhovuje. Do budoucna to bude ještě běžnější.

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:


1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  678.00  +1.19% 
 ČEZ  914.00  -0.76% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 163.00  +2.11% 
 GEN DIGITAL  560.00  0.00% 
 GEVORKYAN  256.00  0.00% 
 KOFOLA CS  282.00  -0.70% 
 KOMERČNÍ BANKA  784.50  -0.19% 
 MONETA MONEY BANK  96.10  -0.41% 
 PHILIP MORRIS ČR A  14 900.00  -0.27% 
 PHOTON ENERGY  44.80  +0.45% 
 PILULKA LÉKÁRNY  177.00  0.00% 
 PRIMOCO UAV SE  800.00  -1.23% 
 VIG  774.00  +0.52% 
Komodity online
 Ropa 83.60 USD 17:22   
 Zlato 2410.01 USD 17:22   
 Stříbro 30.66 USD 17:22   
 Káva 204.06 USD 17:22   
 Cukr 18.19 USD 17:22   
 Bavlna 76.09 USD 17:22   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.