Příspěvky nebo odpovědi uživatele Welsh

Příspěvky nebo odpovědi uživatele Welsh. Výpis příspěvků 1 až 20 (119)


přečíst (0) 16.06.21 10:50  Welsh  (228868)

Vývoj na trhu bydlení je podle ČNB

Bohužel, ale 70% populace o něčem takovém neví, vůbec jí to netrápí, protože je utopená ve svých každodenních starostech. 20% to ví a je jim to jedno a necelých 10% to ví, dělá všechno možné, ale stejně se nevyhne následkům - pokud padně měna, tak zkrachují státy i většina firem.

V roce 1928 také FED trvrdil, jak je vše pod kontrolou a podobný žvásty. Nezbývá než doufat, že už ten virtuální tisk zastaví nebo zpomalí - jako běžný občan s tím nezmůžeš zhola nic. Leda uchovat alespon část hodnot ve hmotných statcích (proto jsou ceny nemovitostí ve stratosféře - to je při každé bublině ukazatel nedůvěry). Kde je ale hranice? To je důležitá otázka.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 14.06.21 18:17  Welsh  (228868)

Akcie Komerční banka

Když u některých lidí je obtížný změnit jejich vlastní pohled na svět, když jsou skálopevně přesvědčeni, že mají pravdu. Žádné emoce a kor v obchodech nikdy nic dobrého nepřinesly.

To, že nabídku a poptávku ovlivňují fondy a velcí hráči, kteří aby ušetřili, používají armády AI automatů, je všeobecně známo. Z nastavení algorytmů jsou potom vypozorovatelné jisté pravidelnosti v pohybu nabídky a poptávky a tím i ceny. Když prodávají nebo nakupují velcí hráči cena se hýbe a to hodně. Technická analýza není samospasitelná - že z grafů a vzoců něco vypadne, je mylná představa (viz neustálé narážky na čmárání grafů) - klíčem je její užívání v kombinaci s informacemi, proč se tak či onak děje (Graf je jen zjednodušené vyjádření...). Děje se A, tak je 80% šance, že automaty udělají XY.

Ve vztahu k běžným opakujícím se každoročním událostem, lze pohyby v řádu měsíců předvídat poměrně bez obtíží - jen se občas spojují s jinými ne příliš častými anomáliemi (např. nyní virtuální tisk a nárůst oběživa). Na zkladě zkušeností, je pak spojení několika faktorů a informací k nim z minulosti materiálem k poskytnutí relativně přesné predikce.

Abych jen nežvanil. Cílovku u KB bych viděl kolem 800 Kč - cokoli nad je přestřelená hodnota. A když se tak stane - tak u řečí typu - já to říkal, je nutný si položit otázku, jak dlouho se nad danou lajnou cena udrží? Když víc jak rok, rád uznám, že jsem se mýlil ;) 1000 Kč je sci-fi - leda by tam cenu mimo veškerá čísla dočasně vyhnaly vrtulníkový prachy.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 10.06.21 11:41  Welsh  (228868)

Uškrcení US ekonomického růstu

Korporátní daň 28%

Daň z kapitálových příjmů 39%

To už nikdo nebude dělat nic. Firmy neutečou do daňových rájů jen centrálou, ale i výrobou. Pokud tyto daně v US projdou začne tam po vyprchání balíkových steroidů vleklá recese. Nejbohatší lidé zemi opustí i se svým kapitálem, pracovní místa zmizí a vyšší daně zaplatí zdecimovaná střední třída.

Trochu mi to připomíná historickou paraleru, proč finanční kruhy zdrhly z Anglie do USA na začátku 20. století a s nimi mnoho milionů Evropanů za prací. A ve stejné době kolaps Čínské říše a velkou čísnkou diasporu do USA, a zemí JV Asie, kde tito bohatí Čínané dodnes tvoří politickou a ekonomickou elitu.

Země svobody se nám zdá se - odpusťte mi ten výraz - bolševizuje.

https://www.kurzy.cz/zpravy/594647-jakym-smerem-se-usa-vydaji-komentar-fincentrum--swiss-life-select/

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (2) 02.06.21 17:57  Welsh  (228279)

Diví výplata

Tak to se naběháš, než po 270k ty prachy ze Spořky vynosíš :)

Spořka tradičně vypořádává platby z CDCP, ale všechno lze normálně hnát přes účet v této tradiční české (rakouské) bance ;)

Jinak individuální účet na CDCP se vyplatí někomu, kdo jej aktivně využívá pro vyšší než jsou šestimístné částky. Představa, že člověk s nižšími oběmy bude kvůli každé položce lítat na pobočku pro divi v hodnotě pár tisíc je úsměvná.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (2) 02.06.21 11:30  Welsh  (228279)

Znovu

No banky jsem z větší části vysypal už v listopadu, ale pár desítek kusů držím jako zkušební balíček dosud z doby předcovidové. Za 2,5 roku nebyla jediná kačka z divi; a hodnota se vypařila - z hlediska školného dobrá investice. Z hlediska peněžního - propadák. Tedy čekat a vysedět (lepší než na jaře 20 zrealizovat 50% ztrátu). Kdo si počká...

Mrtvá jsou myslím silná slova, ale žádná terno růstovka to není - to ženou na horu cenu retail a vrtulníkový prachy. Říkám jako někdo, kdo v tom vlaku sedí - poslední rok bych do KB peníze nedal. Za 800 by to koupil jen blázen, před covidem měla banka při stejný ceně mnohonásobně lepší ukazatele se ziskem z jiného světa než nyní.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 02.06.21 11:16  Welsh  (228279)

Akcie Komerční banka

Výplatní poměr už tu zazněl...

2025 : To mají sakra dobrou křišťálovou kouli "já ji taky chci, mami" /cynický sarkasmus/

Mě to přijde jako vějička na nazkušené blázínky, aby Kobu, co nejvíc nabrali teď za tu přemrštěnou áplku, aby ji někdo mohl vysypat nad 900. Vhledem k ziskovosti v posledních dvou letech, by mě zajímalo, kdy bude vyplacena dividenda 2019, 2020 případně 2021. Těch 70 Kč by odpovídalo akumulovanému zisku za poslední dva roky (ale možná jsme blbě počítal). Vezmu-li v potaz že 2019 byl normální rok bez krizové situace, tak reálná divi k tehdejšímu ekonomickému výkonu by byla kolem 40 Kč max. Ekonomický výkon v současnosti není. Je jen nabobtnalá cena. Jediné plus mohu říci, je že banka má silnou rozvahu a že jí alespoň tento rok nehrozí krach (u takové Kofoly si myslím, že krach je reálný).

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
určitě přečíst (12) 01.06.21 15:31  Welsh  (228279)

Ten ČEZ už nikoho nezajímá....

Kapitalističtí manažeři, co chceš...mezi nimi a skutečnými kapitalisty je brutální rozdíl ;)

Uplatnit opce a nabrat za levno a na burze prodat retailu to umí i retardovaná a necvičená opice. Pokud by trochu mysleli, mohli by prodat před divi podstatně dráže. Akcie pro tento rádoby management není investice, ale jen jinou formou platu. Proto firma vypadá, jak vypadá - tu drží jen státní monopol na výrobu energií.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (12)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 01.06.21 15:13  Welsh  (228279)

Akcie Kofola

To už jsme zde řešili před pár týdny, když se řešila inflace. Tedy byla Koba za 650 cca a byla relativně levná.

Bohužel lidí s dobrým názorem je málo (také by mě zajímalo, kdo to sem sype). BCPP je většinou předražená. Na long tu nepořídíš zhola nic. Tedy buď čekat nebo volný cash svézt na růstové vlně v akciích, které mají dobrý fundament a reálný majetkový základ. V dubnu jsem zde avizoval maďarský MOL, pro malé částky jako ideální. Nebo čekat...nový výkles vždycky přijde. Možná se budeme na konci léta divit ;)

Drž se ;)

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (6) 01.06.21 14:56  Welsh  (228279)

Akcie Kofola

Tady byl Lišák opravdu lišák, budiž mu přáno :)

Jestli to vydrží, tak se zbavím malého zbytku KB z předcovidového nákupu bezeztrát - i pár tisíc potěší :)

Až se situace vrátí do normálních kolejí a vyprchají účinky podpůrných balíků a jiných steroidů, bude pokles - jen je obtížný odhadnout jaký, když čísla v tomhle šílenství nehrají žádnou roli.

Možná se mýlím, třeba už konečně vymysleli perperum mobile na peníze a nekonečný růst, až za nebe do vesmíru. To víš Nová doba - nové možnosti ;)

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
spíše nečíst (12) 28.05.21 15:26  Welsh  (228279)

Tentokrát o duševním zdraví.....

To už jsem řešil ráno na vláknu Tabáku Bohužel kapitalisty v čele fimy, aby pohledat; tohle jsou obyčejní zaměstnanci, kteří prodeji akcií splácí svým patronům prebendy, co dostali - kapitalista by neprodával měsíc před rozhodným dnem.

O rozfofrovaným majetku raději ani nemluvě. Je český zázrak, že i s takto mizerným mamagementem firma funguje a dokáže být stále zisková

Do jara 2023 za ni budu muset najít náhradu, pokud se situace nezlepší.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (12)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (6) 28.05.21 15:10  Welsh  (228279)

Akcie Komerční banka

To jsem tu už řešili pár týdnů nazpět ;) že tisk a inflace přiteče do celého světa (akciový růst napříč burozou bez ohledu na výsledky je toho myslím důkazem.

US hlavní banky tvoří FED, FED ovládá dolar, FED masivně tiskne nekryté dolary, daolar je rezervní měnou =

= všechny ostatní centrální banky jsou nuceny také natisknout, aby se urdžel měnový kurz a jejich domácí vývozci zůstali konkurenceschopní = inflace bude do konce roku globálním jevem, kdo drží cash prodělá kalhoty.

Příležitost z jara 2020 se jen tak opakovat nebude akcie přechází i díky inflaci do vzestupného cyklu. Trochu mi to připomíná rok 2009 touto dobou - kdo ví, oč šlo - dohledá si a pak se zařídí. Včera jsem napsal, že Koba je relativně levná, ale za poslední týdny toto už přestává platit...za což se omlouvám.

 

Jinak ted zcala mimo akcie: Ta modrá barva na grafech nebylo štastný řešení, a ČEZ nám přejmenovali na ÉEZ (jen s obráceným aksanem)

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (17) 28.05.21 10:23  Welsh  (228279)

Akcie ČEZ

Kapitalističtí manažeři si zase vyplácejí odměny z našich peněz!

https://www.kurzy.cz/zpravy/595079-sef-cez-prodal-firemni-akcie-za-vice-nez-114-milionu-korun/

Asi je utopie chtít pro tuto zemi, aby v čele velkých strategických firem seděli skuteční kapitalisté (co znají slova jako hospodárnost, zisk, odpovednost k majetku akcionářů), ne zaměstnanci, kteří si na ně jenom hrají asi potřebují prachy na vyplacení kamarádíčků, kteří je do jejich funkcí dosadili.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (17)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (8) 28.05.21 10:16  Welsh  (228279)

Photon - SIR

Stačí si přečíst rozvahu. Kolonka Pasiva ze 127 milionů celých 114 spadá na dluh. Co to pro investora znamená snad nemusím vysvětlovat.

Od kdy? Netuším a je mi to jedno, když v tom vlaku nejedu ;)

 

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (8)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (2) 27.05.21 14:34  Welsh  (228279)

Akcie AAL

Jj díky, spíš mě zajímalo, jak jsi to myslel.

Na spekul podle pohybu ceny, proč by ne. Je to jen věc odlišné strategie, ale když člověk ví, co dělá ;) V podstatě využít masivního nástupu Amíků s vrtulníkovýma prachama a včas vystoupit. Jen si říkám, jestli už není pozdě ;) AAL si osobně myslím, že došel dech a po dílčím poklesu by semohla znovu nadechnout k výstupu. Záleží, jak budou Bidenovci navnadění to kupovat.

Podle mého aerolinky nebudou už nikdy tak výnosným byznysem, jakým byly v 70.-90. letech 20. století. Internet je v tichosti srazil na kolena. Spíš se divím bláznům, co do toho sypou peníze bez sebemenších informací. asi tak

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 27.05.21 14:01  Welsh  (228279)

Photon - SIR

Je dobrý, že se ti podařilo bez větších ztrát vystoupit. To, co jsi zde popsal je ukázkový způsob, jak vypadnout z neperspektivní pozice. Podobným způsobem jsem rozředil cenu v pozici s Erste z předcovidových hodnot, abych ji mohl uzavřít a nasypat do ČEZu a vyhnul se šílený ztrátě.

Bohhužel v tuto chvíli v PRaze není nic pořádného k mání (snad jen E4U nebo Orlen mají zajímavý ukazatele - ale ta první je brutálně předlužená a druhá má růst za sebou, a relativně levně se dá koupit akorát Koba).

Ať se Ti daří ;)

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 26.05.21 16:04  Welsh  (228279)

Akcie AAL

Z čeho tak usuzuješ?

Chápu, že to je firma, která má opravdu majetkový fundament, je o řád více zadlužená...ale ten graf mi přijde, že má růstovou tendenci s věštšími propady, než jako to má ČEZ, kde se střídají růstové a klesající trendy. Jen od podzimu 20 nabral ten růst větší obrátky (tady mají s ČEZem společný bod obratu), al u ČEZu to je otočení klesajícího trendu a u AAL je to zvětšení mnoha let trvajícího růstového trendu.

https://www.patria.cz/akcie/4ce8548b-a01e-4761-8da2-c7dc7bd7086a/anglo-american/graf.html

Zkrátka šlapající ekonomika potřebuje kovy na všech úrovních. Ale ten růst se o toliko neznásobí, dojde k upuštění o řekněme 1/4 ceny a pak zase růst, jako tomu bylo mnohokrát v minulosti (Covidový propad vezměme stranou - to je mimořádka)

 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 22.05.21 17:26  Welsh  (225777)

Master účet x klasický obchodní účet FIO

Pouze neinvestované nad 25 tis. EUR...To by musela banka krachnout ve chvíli, kdy zrovna vysypeš větší pozici.

Ale je dobrý, že při založení brookera u FIO automaticky dávají rovnou Master účet bez speciálního zeptání, takže majitelem akcií se stává jeho vlastník - tedy ty jako investor.

FIO funguje jako veřejná banka od let 2010 tuším, v 90tkách fungovalo jako brooker se systémem kanceláří - což dnes v době internetu zní úsměvně,

Patria nebo Lynx byli mnohem dál, když přišli do ČR, ale FIO se jim stalo důstojným soupeřem - navíc v českých rukou. Tady je vidět jak v 90. letech velké banky ČS, KB nebo i ČSOB tehdy i IPB zaspaly a v podstatě ztatily monopol s nástupem internetu.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 22.05.21 11:48  Welsh  (225777)

Master účet x klasický obchodní účet FIO

Díky, Lišáku

https://warengo.com/stories/150046-co-se-stane-s-vasim-investicnim-portfoliem-kdyz-vas-broker-zitra-zkrachuje

https://www.fio.cz/akcie-investice/dalsi-sluzby-fio/master-ucet

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 21.05.21 16:50  Welsh  (225777)

Master účet x klasický obchodní účet FIO

U akcií kupuješ podíl ve firmě a je naprosto jedno pod jakým brookerem! ;)

Podle příslušnosti účtu k fyzické nebo právnické osobě je rozdíl ve způsobu danění podle dvou zcela rozdílných zákonů - hlavně v kapitálových příjmech (nákup-prodej) to si lze dohledat ve svírce zákonů o dani z příjmu fyzických nebo právnických osob ;)

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 21.05.21 16:46  Welsh  (225777)

Akcie ČEZ

Podle mne jde o ryze inflační růst, kdy se us podpůrné balíky (virtuální tištění peněz) přelilo na akciové trhy. A spouta lidí náhle v době znehodnocování měn objevila že eistuje akciový trh. Toto jsme zde řešili již v březnu, že k něčemu podobnému může dojít.

Děje se tak na akciích s reálným základem i na těch, co jsou jen prázdný slupky kolektivně bez rozdílu. Před třemi týdny se holt rozjela další vlna - s masivní inflací lidi hledají jakýkoli uchovatel hodnoty ( ted objevili akcie..to už bylo i v roce 2009 při prvních větších podpůrných balících.

Spíš ted přemýšlet, kdy se účinek této vlny vyčerpá ;) každý podpůrný balík jenou skončí a pak to sjede jak po tobogánu. Kdo v březnu - nejpouději v dubnu chytil pozici na akciích se silnou rovahou se s tou vlnou sveze a tobogán nebude tak drastický, kdyby náhodou nestihl vystoupit. Zde nemá smysl dělat nějaké predikce vycházející z reálných čísel - byla by to ztráta času.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50


 Burza Prime 16:22 
Název Kurz Změna
 AVAST  144.20  +0.45% 
 ČESKÁ ZBROJOVKA GR  430.00  0.00% 
 ČEZ  626.50  -1.65% 
 ERSTE GROUP BANK A  856.80  -0.02% 
 KOFOLA CS  283.00  0.00% 
 KOMERČNÍ BANKA  781.50  -0.32% 
 MONETA MONEY BANK  78.10  -0.19% 
 O2 C.R.  283.00  -1.05% 
 PHILIP MORRIS ČR A  14 460.00  -0.28% 
 VIG  595.00  +0.34% 
Komodity online
 Ropa 74.08 USD 16.06   
 Zlato 1829.43 USD 16.06   
 Stříbro 27.32 USD 16.06   
 Káva 155.82 USD 16.06   
 Cukr 17.04 USD 16.06   
 Bavlna 85.85 USD 16.06   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.