Příspěvky nebo odpovědi uživatele dacan.strom

Příspěvky nebo odpovědi uživatele dacan.strom. Výpis příspěvků 1 až 20 (365)


přečíst (0) 29.03.23 16:23  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Jiříkovy vidění :D

Hotový Notordamus, to už začaly růst houby?
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 08.03.23 22:02  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Řešení

OSVČ nemá dovolenou, ubytování s plnou penzí může fakturovat zákazníkům, auto, telefon, internet, oblečení, ... napíše na firmu a ve výsledku může těch 10 000 celkem v pohodě na živobytí stačit. Veškerý zisk reinvestuje do firmy, v padesáti ji prodá za pár mega a odstěhuje se na Kanáry.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 05.03.23 18:37  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Zrušení dvou svátků

A proč ne? Lidé pak budou mít míň času na roupy a utrácení, zbude jim jen nedělní kostel, takže jim bude stačit i poloviční plat. Z nedostatku jiné zábavy pak budou po večerech "budovat stát".
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (3) 05.03.23 16:43  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Naši x cizinci

Desítky let tu je 200-400 tisíc legálních ukrajinských pracovníků, jejich agentury platí zdravotní pojištění, někde musí bydlet, stravovat se, relaxovat, ... to jsou další miliardy zisku pro jiné a další miliardy z jejich daní + miliardy z daní firem, kde pracují na pozicích, které by našinec nedělal. Ukrajinci jsou pro nás to samé, jako Turci pro Němce - jsou s nimi občas problémy, ale stát a hospodářství na nich jednoznačně vydělává. Bez nich by tu spousta firem dávno nebyla a své daně by platily někde jinde.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (5) 05.03.23 16:31  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Bravo

S tou dobou placení sociálka to není tak jednoznačné. Jak píšete, 20-68, 2-4 roky mateřská, 5 týdnů dovolené, občas pracák, 13 svátků, ... / 17-60, mateřská rok, 3 týdny dovolené, 6 svátků (za některé byly pracovní soboty). Ve výsledku se ta odmakaná doba moc neliší, na rozdíl od tempa, to bylo za socíku hodně volnější. Na druhou stranu si ale pořídili víc dětí, které jim teď na důchody platí, proto třeba ve Francii mají nižší věk odchodu do důchodu, protože jim Marokánci zařídili vyšší porodnost a na papíře vypadá jejich populační strom lépe.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (13) 05.03.23 15:49  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Zrušit svátky?

Sice je článek jen jakési "zamyšlení" Kovandy, což diskutujícím nedošlo (asi je to na ně moc dlouhé a stačil jim jen titulek), ale stejně nechápu, proč národ neznabohů má tolik náboženských svátků.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (13)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (3) 05.03.23 15:44  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Zrušení dvou svátků

To je pravda, snížit plošně důchody na 5000,- a do pár let jsme bez dluhů, ... a bez důchodců.
Dosavadní doporučení: určitě nečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 19.02.23 22:54  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Je to jen o prioritách

Jak píšu, je to o prioritách, v mládí jsem šel za prachama, tak mi nevadilo být z baráku, nebo cestovat za prací, dnes už prachy pro mě nehrají takovou roli a tak mi to za to nestojí. Průměrnou mzdu jsem si dokázal vydělat i v tom pohraničí a teď mám sice podprůměr, ale neřeším to. Jak jsem taky psal, žiju skromně a tak jsem v poho. Školy byly tehdy "zadarmo", ale i tak padla na autobusy a intry pro mě a bráchy skoro celá mámina výplata a ten barák naši z jejich výplat stavěli asi 10 let, vyšel je na cca 50 jejich měsíčních příjmů, což je podobné, jako dnes (1. auto - ojetého moskviče, si koupili po 15-ti letech společného života), takže ta doby, kdy ČSSR rozdávala peníze spřáteleným zlodějským režimům nebyla zas tak úžasná, jak někteří "pamětníci" tvrdí. Státní finance sice odpovídají tomu, co si lidi volí, ale zdejší ekonomika je mnohem lepší kondici, než kdy před tím a je věčná škoda, že ji naši rodičové nechali komouše tak zhuntovat.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (1) 18.02.23 12:25  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Je to jen o prioritách

Já měl ale i s bráchy hezké dětství a naši právě dělali doma, pohraničí za pár šupů, dohromady měla naše 6-ti členná rodina příjem asi 4-5 tisíc kčs v 80. letech a přežili jsme bez dluhů a podpor, které tehdy ani nebyly. Táta místo ježdění po montážích postavil barák a spoustu nás toho naši naučili, hlavně to, že se máme spoléhat jen sami na sebe, nečekat, že nám někdo něco dá, nechtít nic, na co nemám, nepůjčovat si na kraviny, naučit se něco, co mě uživí, ... k vánocům nám stačil jeden dárek, nejezdili jsme k moři, na horách jsme byli jen se školou a ani dnes mě to nikam neláká. Když vidím známé, co moc nevydělávají, jak utrácí za kraviny a jediný výstup z té jejich mizérie je, že za to může pětikolka, tak mi jich ani líto není.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 17.02.23 18:49  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Je to jen o prioritách

Většina rodin a domácností nemá malé děti na škole a ti starší z venkova jsou stejně přes týden na intrech a kolejích. V dojezdu 100 km se vždy najde solidní zaměstnavatel, jen málokdo je ochoten jezdit dál, jak 20 km. Zrovna tak se dá i pár let vydržet týdenní absence živitele rodiny, nebo si děcka musí vybrat, jestli chtějí mít značkové mikiny a iPhony, nebo tátu přes týden doma. Jestli ale táta dřepí doma, nebo v hospodě nadává na poměry, tak to děcka stejně nevyhrály a nejspíš skončí stejně.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 16.02.23 16:18  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Chtěl bych být ekonom.

Šikovný pokrývač má v padesáti svoji partu a po střeše už neleze, když nám dělali střechu tak taky všichni nebyli na střeše, pořád byl někdo dole, kdo dělal přípravu, vozil materiál, řešil věci s domácím, ...
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 16.02.23 16:09  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Je to jen o prioritách

Tak samozřejmě, že každý nežije v mnohatisícovém městě, kde je logicky větší výběr, než na vsi. Zrovna tak pracovní příležitosti nejsou jediné kritérium, jestli tam má smysl dál žít a každý si to musí přebrat v hlavě sám. Češi nejsou ochotni se za prací stěhovat a radši budou na svém rodném gruntu třít bídu s nouzí, než aby šli za lepším, nebo aby se sami přičinili a něco podnikli sami. Taky jsem si radši zvolil klid venkova před možnostmi velkoměsta i s vědomím, že to tu s prací není bůhvíjaké a nelituji, ani si nestěžuji. Stačí mi to a kvůli pár tisícovkám navíc se nebudu stresovat a honit, za to mi to fakt nestojí. ;) Dřív, nebo později firmy s nízkou produktivitou a výdělkem skončí, logicky tam nikdo šikovný dělat nebude a ta firma se bude plácat životem stejně, jak její zaměstnanci a vystačí si s kdejakou levotou a to vůbec nezáleží jaký pas má majitel. Dobré jméno se buduje léta a to taky táhne a ti si pak můžou zaměstnance vybírat, šmejdi a levota pak zůstane pro ty na pracáku, je to jen nabídka a poptávka, kdo nic nenabízí, tak nemůže ani nic čekat.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 15.02.23 18:21  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Chtěl bych být ekonom.

Takhle to možná fungovalo před 100 lety, kdy ve fabrice bylo na 100 výrobních zaměstnanců 10 nevýrobních (z toho v kanclu seděl jen účetní a mistr), ale dnes stejnou práci ve vyšší kvalitě odvede deset výrobních dělníků, 10 nevýrobních a 10 dalších vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří udržují tu vysokou produktivitu a kvalitu. Nevýrobní / režijní zaměstnanec není hned kancelářská krysa, ale jsou to ještěrkáři, skladníci, nástrojáři, seřizovači, programátoři, šoféři, ostraha, správa budov, fakturanti, mistři, technologové, konstruktéři, účetní, ekologové, bezpečáci, energetici, ... dnes už se špony od oleje nehážou za plot, zaměstnanec není trhan v děravých botách a když mi někde nabídnou blbé podmínky, tak jdu jinam. Makat jak šroub můžu do 40-50 a do té doby se musím postarat, abych měl na zbytek let do důchodu jiný šolích. Kdo na to celý život kašlal a profesní vývoj u něj skončil výučním listem (nebo ani to ne) - jeho problém. Je plnoletý, svéprávný a má občanku, všechno ostatní jsou jen výmluvy.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 12.02.23 15:57  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Chtěl bych být ekonom.

Živil jsem se těžkou manuální prací, na stroji ve fabrice i v kanclu a z vlastní zkušenosti vím, že k šedesátce klesá výkon ve všech oborech a nikdo nikoho nebude platit jen za to čumění do monitoru. Ve výsledku je jedno, jestli vyhodí zaměstnance, protože ztratil zdravotní způsobilost, nebo výkon. Pravidelné zdravotní prohlídky jsou dnes běžné, nebo povinné ve skoro každé profesi. Nikdo nikdy netvrdil, že člověk musí celý život dělat jednu a tu samou práci.
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 12.02.23 15:45  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Chtěl bych být ekonom.

Za 20 let, až to bude aktuální, tak těch strojvedoucích už beztak moc nebude a stejně si budou muset hledat něco jiného. Nikdo taky netvrdí, že by měl někdo do 67 lézt po střechách, nebo lešeních a taky se už několik let jedná, že určité profese půjdou do důchodu dřív, jako horníci, takže nakonec ti pokrývači a zedníci nebudou muset lézt ve výškách ani v 65, jako teď, ale někdo pak bude celkem reálně hákovat do 70. Prostě se bude muset poměr výdělčných a nevýdělečných udržovat na nějaké udržitelné hodnotě. Nebo chcete radši do důchodu v 60 letech platit 80% daně?
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 06.02.23 23:23  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Navyšování věku odchodu do důchodu

I přes zrušení superhrubé mzdy je dnes vyšší zdanění mezd, než před jejím plánovaném zrušením v roce 2014, kdy byla sleva na dani 10% průměrné mzdy a která se od té doby skoro nezměnila, na rozdíl od té průměrné mzdy, čímž plíživě vzrostlo její zdanění o cca 3%.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (5) 06.02.23 22:37  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Jak je možné že na nic nejsou peníze?

Díky té zemi jsme se z průmyslově rozvinuté země stali zaostalou a zkorumpovanou banánovou republikou - vybydlená a rozkradená země se zhuntovaným průmyslem bez konkurenceschopné výroby a výrobků se zničenou přírodou, zdravotní péčí rozvojových zemí, kde se národ skládá na vybavení nemocnic, školstvím a vědou, které ve světě až na výjimky nikdo neuznává, ... Trvalo 30 let a stálo to desítky bilionů investic za vybavení a technologie, než byl náš průmysl něco kloudného vyprodukovat.
Dosavadní doporučení: určitě nečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 06.02.23 18:12  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Stavební spoření je přežitek

Není levnější a jednodušší hypotéka?
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (2) 06.02.23 18:05  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

Pokud

Smysl obnovení stavebka v 90.letech byla podpora bytové výstavby. Při tehdejších cenách to dávalo smysl a pro stát to bylo levnější a rychlejší, než kdyby stavěl tisíce nových bytů. Dnes už jsou ale ceny jinde a po několikátém vykuchání už je z toho dávno mrtvý produkt. Zrušení státní podpory je jen rána z milosti.
Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 04.02.23 16:43  dacan.strom  dacan.stromzavinacseznam.cz  (220120)

ČEZ potřebuje stovky miliard na nové zdroje

Stát / vláda ČEZ půjčí miliardy, aby měl na zajištění obchodů a když konečně má nějaké prachy tak mu je zase sebere a rozdá všem bez rozdílu, přitom by to drtivá většina dala i bez toho a aspoň by se zamysleli nad budoucností. Neznám nikoho, komu vraceli tisíce na doplatcích, kdo by to investoval do úspor, topení, zateplení, ... řešili dovolené a dárky na vánoce. Místo toho, aby si ČEZ díky vyšším ziskům začal dělat rezervu na nové zdroje, tak ho vláda vydojí, prožere a pak bude vymýšlet dotace a státní podpory na nové zdroje. To nevymyslíš! :D
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50


 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  582.00  +1.22% 
 ČEZ  1 051.00  +3.24% 
 ERSTE GROUP BANK A  718.80  -0.83% 
 GEN DIGITAL  379.00  0.00% 
 KOFOLA CS  239.00  +0.84% 
 KOMERČNÍ BANKA  717.50  +0.63% 
 MONETA MONEY BANK  87.00  +2.72% 
 PHILIP MORRIS ČR A  17 620.00  +0.69% 
 PHOTON ENERGY  58.80  -1.34% 
 PILULKA LÉKÁRNY  620.00  +2.48% 
 VIG  582.00  0.00% 
Komodity online
 Ropa 79.90 USD 31.03   
 Zlato 1969.94 USD 31.03   
 Stříbro 24.05 USD 31.03   
 Káva 170.56 USD 31.03   
 Cukr 22.32 USD 31.03   
 Bavlna 82.69 USD 31.03   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2023

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V