Nejnovější názory v tématickém okruhu Zpravodaj


Nejnovější názory v tématickém okruhu Zpravodaj. Výpis příspěvků 1 až 20 (111892)


přečíst (2) 17.02.19 13:16  opportunity  (194386)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Ve hře je řada scénářů, které v situaci s výši dluhů můžou být nastoleny. Jeden z těch na Uhelňáku zvažovaných je stále dohoda Jiříka s Matějkou, možná již zčásti realizovaná právě jeho podržením platnosti stanov, zobchodované nejspíš za jeho prospěch ve sporu s VSP. To může vyústit v případě takto zajištěného úspěchu Matějky v následný odkup této vyhrané pohledávky za HPH Jiříkem, možné i spolu s pohledávkou Olivy, což by Jiříka posunulo do pozice velkého a dominantního věřitele s možností řešit vše již mimo vliv akcionářů.Takto by se v zásadě mohl řízeným prodejem pohledávek naplnit i očekávání Viktora Koženého daleko bezproblémověji, než v rámci zvažované dohody s možností jejího napadání právě z řad akcionářů společnosti. A nemusí se jednat jen o případném prodeji dluhu vůči VSP, v zastoupení Koženého lze pomocí Matějky postupovat s Jiříkem následně v součinnosti, překvapivých alternativ se nabízí hned několik

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (5) 17.02.19 12:21  otázka Jméno 'otázka' používá stále stejný uživatel  (198637)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Počin se zablokováním převzetí pohledávky 450 milionů z účtu Bayera současným vedením HPH bylo myšleno tou šíleností, což mi vypadlo.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (8) 17.02.19 12:17  otázka Jméno 'otázka' používá stále stejný uživatel  (198637)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Jediná zajímavá informace, která mě tady v posledních dnech zaujala je ta, že nějaké zásadnější informace k majetku HPH mají akcionáři dostat neprodleně po skončení úpisu, z jakého zdroje ji pane čekateli máte a jak vám bylo vysvětleno to načasování? Jen připomenu některá čísla, vlastní kapitál k 31.12.2017 činil -34,5 milionů Kč, úpisem se získá 25 milionů Kč, ale i s ním jsou spojeny nemalé náklady, za rok 2018 společnost bude mít ztrátu minimálně 10 milionů Kč, takže výsledkem bude vlastní kapitál cca. -20 milionů Kč k 31.12.2018 a ve hře jsou též souzené dluhy, kdy jen příští týden je nařízené jednání HPH versus VSP o 11.5 milionů s možným značným dopadem na celkovou výši předlužení. Samozřejmě netřeba vzpomínat, že z tohoto pohledu byl počin se zablokováním převzetí pohledávky současným vedením HPH před lety šílenost a podobně se mi jeví i odklady všech majetkových řízení

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 17.02.19 12:06  Michal Peterek  petermichlzavinacseznam.cz  (199850)

Středočeský kraj v přehledu není

V Praze se mi podařilo prodávat byt s realitní kanceláří, která mi před prodejem domu vyplatila zálohu, takže jsem měl opravdu rychle peníze u sebe.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 17.02.19 12:03  r.m.  (197588)

Dotace pro uhlí v ČR - 2mld.Kč

Běžně náš stát dotuje majitele uhelných elektránen miliardou. Posledně dostali o miliardu víc, Brusel větří a chystá se vyšetřovat.

My jsme vážně skrz na skrz prolobovaní šmejdy z normalizačních kolaborantských rodů.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Chlapci, nebuďme k sobě nekritičtí a přiznejme si, že jsme telátka boží, že nápad okrádat právě čurdu a lidi jemu podobné je  nápad hodný volů !

Proč jsme tak nenažraní a snažíme se okrást úplně všechny, proč nemáme vytipováno portfolio   vhodných adeptů lidí typu čekatele Mařana, který sám a naprosto dobrovolně nám k vyšácnutí ze svého nabízí už roky až 50% !

Já vím, proti našim představám je to stále nemnoho, ale vždyť tím později myšleným squeeze-out na současném ocenění aktiv si naše skóre právě i k těmto gumákům jako Mařan stejně ještě vylepšíme! Jak píši, jsme opravdu telátka když vidíme, jak to s některými to jde jako po máslíčku, za ticha po pěšině, jak by řekl básník Ševčík, co stvořil tu prvotinu o „Tvrdém trustovém zrnu“ ...

Na Čurdu a jeho spolek hoši bacha, jak to zde proti nám hrne, tak kdo ví, jestli stejně aktivně ten náš gulášek jejich spolek nezahrnuje infem i policajty včetně Babiše, kterého už jednou rozhýbali k aktivitě a přiměli ho popostrčit ty spící soudce z letargie!

Hoši bacha ať nás ta naše nenažranost a snaha okrást úplně všechny nakonec překvapivě NESEMELE, I S TĚMI VYŠÁCNUTÝMI STAMILIONY, A DÁ LI SE MAŘAN, TAK DOKONCE S MILIARDAMI !!!!!!!

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 17.02.19 10:04  Jan B  1768zavinacemail.cz  (199848)

lidumil Soros

Ten senilní dědek má pravdu , ale nesmí zapomínat , že se podílel na rozpadu SSSR , podporoval bordel na Ukrajině a strkal svůj frnák do věcí po kterých mu nic není tím , že tam dával mrzké  peníze ! Táhni k čertu ty filantrope ! 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 17.02.19 10:01  Safranek  (199847)

není možné ale jisté

podle mě je to jen otázka času, kdo bude "vytříděn" a nakolik to bude bolet ... ekonomicky i lidskými životy .. (nájezdníci)

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (11) 17.02.19 08:09  pnoits  (195655)

Děláš taky něco jinýho ?

Čurdo Cyprus Marián, co děláš v životě jinýho kromě blití na této diskuzi ?

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (11)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (8) 17.02.19 07:26  Thomas Cyprus vysmátej  (198617)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Vydržať - snažit se majetková řízení blokovat - a majetek akcionářů si rozebrat

Likvidátoři Tomko a Mixová, opřeni o členy orgánů HPH se mohou pochlubit dalším obrovským vítězstvím nad Častorálem, neboť i proti vůli soudů se jim jak řízení s HCC o 100 milionů 7.2.2019, tak s Daventree trustee o 450 milionů 8.2. 2019 přeci jen podařilo zastavit, byť si muselo pomoci kličkou s odvoláním k Nejvyššímu soudu, což přinese dalších pár měsíců odkladu. Inu když se daří, tak se daří a v klidu se může pracovat na tom šikovně zmáknutém úpise !

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 17.02.19 07:24  infos Jméno 'infos' používá stále stejný uživatel  (193697)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

 

Komentáře k řízení ze dne 12.2. 2019 ve věci platnosti stanov  a následné diskuse:

Opportunity

Podle hodnocení zdroje z prostředí soudu výsledek jednání nelze hodnotit jako "smetení žaloby ze stolu", ale jako postup žalobce, nesoucí znaky "zobchodování výsledku" tohohle řízení.

Jirka

Dosahnout mimosoudní vyrovnání s Matejkou nemohla byt prekazka pro team Jirik, Sevcik a Sedlacek v situaci, kdy se dotycni snazi ovladnout majetek stovek tisic akcionaru v hodnote nekolika miliard.

 Dalsi prekazku - rizeni VSP o zaplacení 11,5 milionů Kc proti HPH, narizene na 20.2.2019 prekonaji urcite podbne snadno, jinak prohra pro HPH znamena okamzite podani insolvencniho navrhu. Zdroje na plneni formou náhrady ujmy nebude jiste pro vyse uvedeny team problém nekde dlouho hledat

Ziskový investor

Čurdo, nikdo ani na okamžik mimo Kaňovského nepochyboval, že se v HPH vždy najde někdo ochotný sáhnout do portmonky a kladný výsledek jakéhokoli pro nás důležitého řízení tím pojistit, vždy je to jenom o počtu nul za číslicí jedna.Sám často opakujete, že na pohledávkách leží ladem tři a půl miliardy, dost slušná motivace se snažit i o nestandardní kroky. Vy pořád běžíte a běžíte a vlak se Vám vzdaluje :-) NA HARVARD POZOR !

On the road

Může to být s Pavlem i jinak, Jiřík se měl nechat slyšet, že ze svého do Matějky peníze strkat nebude a měla vzniknout dohoda, že výměnou za stanovy Pavel bez problému oplátkou vyhraje svoji pohledávku spojenou s VSP, souzenou 20/2, tím se náklady na umetení cesty vloží na hrb hph a vyvolá potřebu navýšení úvěru. Co s tím zamýšlejí dál je otevřeno

Fušér

Přesně tak náhodný kolemjdoucí, jedinej machr na podvody, gigantické zpronevěry a mega lži je pouze inženýr Ševčík, ne nadarmo čerpal zkušenosti jak u Kožky, tak Bořka Vostrého.

Tomu se žádná zlodějna nepodělá a navíc u něj je garance, že pokud okrade i stovky tisíc akcionářů, tak je to vždy práce na profesionální úrovni, kterou dokáže promlčet. Pro něj nic není problém, neboť vytřít si zadek i se státními zástupci je jeho specialitkou. To dokázal jak s akciemi Beria a Harmsu, nuceně darované harvardu, ale ještě předtím vykradené o úpisová práva se zajištěním úpisu milionů nových akcií a tím cesty k dokončení té kyperské rabovačky.

 On na ta práva upíše miliony akcií, dokončí tím tu promlčenou kyperskou akci v klidu a decentně odkráčí s napěchovanými konty. Co to je koupit si nějakého Matějku a odblokovat tím cestu k vašim penězům pro machra jeho typu, na kterého poctivec Kaňovský fakt nemá.

Prosím o POTLESK, NEŽ NECHÁ ŚEVČÍK SEMLÍT PENÍZE STATISÍCŮ AKCIONÁŘŮ PŘEPOSLÁNÍM NA KONTA SVÉ BABIČKY, MÁMY, DĚDY, STRÝCE, VNUKŮ, DĚTÍ A BÍLEJCH KONÍ !

Otázka

On ten Tonda vlastně popsal i můj příběh. Když tehdy přišel ing. Ševčík na valné hromadě s tou pohádkou, že zrychlí vyplacení našich peněz z harvardu jejich přeposláním na naše účty místo přes Komerčku zkratkou přes Mosambik, Ulanbátár, Panamu, Kostariku, Honolulu, Belize a Kypr, tak jsem byl pochybovač, to se přiznám.

A jak to dopadlo, když spustil ty oblbující blafy o deseti letech výplatního období a  dával garance na bezpečnost našich peněz na Kypru uložených, neváhal jsem ani chvíli, on mi stačil jeden pohled na pana inženýra a bylo mi jasné, že ten blahobytný vzhled 200 kil váhy musel získat buď krádežemi poživatin v samoškách, nebo tunelováním fabrik, jak bylo v té době módní. Zato slušňák Kaňovský nepochyboval a férovosti slov pana inženýra a uvěřil, aby taky v jeho očích někdo okrádal bližní své, no znáte to, jak na svět hledí normální lidé, poctivci.

 No já to zkrátím, stihl jsem s penězi z nenechavých pracek pana inženýra Ševčíka bez váhání utéct, zato pan Kaňovský ne, myslím že ho to poučilo a na Ševčíka od té doby hledí jako na nenechavého lumpa, kterému není radno věřit jediné slovo.

 

Navíc si jako matematik spočítal, kolik milionů akcií s budoucím výtěžkem i na jeho úkor jako nevyplaceného akcionáře trustů podnikavý inženýrek upsal za vybrakované akcie Beria a Harmsu, následně vynuceně a velmi komicky darované h ...

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:

přečíst (9) 17.02.19 07:22  infos Jméno 'infos' používá stále stejný uživatel  (193697)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Přehled dalších jednání soudu ve věci HPH, zatím se všechna řízení daří novým likvidátorům omluvenkami systematicky blokovat a oddalovat

VSP o zaplacení 11,5 milionů Kč  - Obvodní soud pro Prahu 1, jednání nařízeno na 20.2.2019

Neplatnost VH 29.4.2017 -  jednání nařízeno na 22.2.2019

Vaberg o cca. 1,4 miliony Kč  -  Obvodní soud pro Prahu 1, jednání nařízeno na 15.3.2019 po mnoha odkladech

Neplatnost VH 13.9.2018, na které bylo schváleno snížení kapitálu a úpis - probíhá doplňování důkazů

HCC 100 milionů Kč - Obvodní soud pro Prahu 4, jednání  7.2.2019  - jako  obvykle  stiženo obstrukcí ze strany HPH a poněkolikáté odloženo

Daventree Trusties proti JUDr. Bayerovi a HPH o  20,5 mil USD  8.2.2019, jednání nařízené na 7.2.2019 se též podařilo likvidátorům Tomko a Mixová  odložit

V případě neplatnosti usnesení poslední VH řeší situaci s úpisem § 466 ZOK

business.center.cz/business/pravo/zakony/obchodni- ...

Akcionáři Harvardu se s finančními prostředky do společnosti zatím nehrnou

www.kurzy.cz/zpravy/476196-akcionari-harvardu-se-s ...

Stránky akcionáře Kaňovského

www.kanovsky.cz/hph-kanovsky.php

Likvidátor společnosti o pokračujících  podvodech v HPH

Pokračující tanečky dalších likvidátorů ve slepé uličce ?

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2019/02/01. ...

www.hph-castoral.cz/

Aspen - jediné řízení, které se nepodařilo novým likvidátorům zastavit a uspat do doby, než bude společnost ovládnuta kyperskami v korunovém výprodeji akcií.

iapps.courts.state.ny.us/iscroll/SQLData.jsp?Index ...

(Na první stránce vyplnit kód)

Informace  k personálním vazbám,  majetku HPH a trestné činnosti člena DR ing. Ševčíka

leteckaposta.cz/799986018

Původní stránky HPH likvidátora Častorála, převzaté novými likvidátory

www.hph-likvidace.cz/

Archív stránek OSMA (Karel Staněk)

www.osma1997.cz/osma-hph/

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (8) 17.02.19 07:20  infos Jméno 'infos' používá stále stejný uživatel  (193697)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

 

Pokračující tanečky dalších likvidátorů ve slepé uličce ?

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2019/02/01. ...

Připravili další likvidátoři JUDr. D. Mixová a Ing. M. Tomko největší  podvod na majetku HPH ?

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/12/03. ...

Další likvidátoři přivedli společnost HPH a akcionáře do slepé uličky ?

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/12/01. ...

Výzva k žaloběna stát JUDr. Dagmar Mixové a Tomko a partneři, v.s.o.

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/10/01. ...

VH v režii Ing.V.Jiříka a JUDr.D.Mixové

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/10/01. ...

Na hlavu opakovaně postavená VH 13.9.2018

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/09/03. ...

Výzva dalším likvidátorům

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/09/02. ...

Připravili další likvidátoři největší podvod na majetku HPH?

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/09/01. ...

Bude největší podvod realitou

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/07/01. ...

K příloze k účetní závěrce 2017

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/07/01. ...

Na hlavu postavená VH

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/07/01. ...

Stop - Potvrzuje se příprava k realizaci dalšího velkého podvodu ?

 

www.hph-castoral.cz/wp-content/uploads/2018/06/01. ...

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 17.02.19 07:18  infos Jméno 'infos' používá stále stejný uživatel  (193697)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Insider

Tak co se zde  opět urodilo, u tohoto fóra mě baví jeho otevřená upřímnost a bezprostřednost.

Například když autor luxusní přezdívky „kožešinka“, suplující zde asi módní styl tlustých zlatých řetězů, omotaných kolem tučných krků se neznale optá, proč vlastně ti tři akcionáři ovládající HPH vahou držených hlasů a stojících za organizováním toho megapodvodu s úpisem  opakovaně odhlasovávají na valných hromadách  do orgánů společnosti osoby, tolerující jejich kriminální záměry?

 To je stejně inteligentní otázka  jako se ptát, proč je těch  3.5 miliardy v účetnictví  vedeno  s nulou  při vědomí faktu, že po milionech akcií jsou nově upsané listinky převáděny právě na kyperské firmy těchto výtečníků?

Jezuskote pane ing. Ševčíku, taky se zeptám podobně chytře,  proč  ti dva divní  likvidátoři Tomko s  Mixovou nespěchají s rozhřešením majetkových řízení před soudy, aby se místo toho proti jejich snaze rychle rozhodnout naopak odvolávali až k  nejvyššímu soudu?

Ještě veseleji ve společnosti zasažené trestnou činností  zní upřímné vyznání akcionáře, opakovaně postihovaného jednou majetkovou  ranou osudu za druhou a jenž hodlá vkládat do účelově  neprůhledně režírovaného úpisu značné rodinné úspory, že on je naprosto spokojen se stavem, kdy zásadní informace k majetku společnosti mu budou prozrazeny managementem HPH až těsně po  skončení toho úpisu.

Kdy teprve zjistí, jak na tom společnost majetkově je, zda je reálné dostat část sporného majetku do předlužené společnosti dříve avizovanou dohodou rychle a bezproblémově, tím skokově zvýšit hodnotu upisovaných podílů ze dne na den ve stonásobcích, anebo zda se díky vykutálenému managementu s kriminální minulostí může domnívat, že díky neřešené záporné hodnotě jmění právě probíhajícím úpisem se může domnívat, že majetek ze společnosti bude ona společnost ovládající  parta vytahovat po vzoru z dřívějška  na vybrané subjekty jiným způsobem.

Jako by dotyčné jelito na sebe prozrazovalo, že u něj mozkové pleny, obalující nervové buňky suplují  špejle na jeho obou koncích, bránice tak účinněji úprku zoufalých neuronů z tak neuvěřitelně blbé hlavy ! 

Novák

Nebohý Mařane, schéma, které se teď aplikuje v hph a nese český název tunelování není charakteristickým prvkem obchodování ani na burzách, natož při provozu bank, právě naopak je takzvaná kriminalita bílých límečků všude ve světě postihován nejtvrdšími a nejvyššími tresty  ......

 

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 17.02.19 07:18  infos Jméno 'infos' používá stále stejný uživatel  (193697)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

 

Takže rekapituluji psané, vlastní kapitál k 31.12.2017 činil -34,5 milionů Kč, úpisem se získá 25 milionů Kč, ale jistě ten proces stojí nemalé peníze (třeba se někdy dozvíme, kolik to stálo celkem), ale za rok 2018 společnost bude mít ztrátu minimálně 10 milionů Kč, takže výsledkem bude vlastní kapitál cca. -20 milionů Kč k 31.12.2018.

 

A přidejme buzeraci s nutností šesti návštěv sídla v Praze, nebo omezenou účast v úpise a skutečnost, že i tento sporný krok.

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 17.02.19 07:17  infos Jméno 'infos' používá stále stejný uživatel  (193697)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Víte co mi přijde legrační, že se tady kváká stále dokola o tom zpytlíkovaném úpisu, který musí rozhodnout soud a který možná spadne do kanálu, a nikdo se nezajímá o to podstatné, jak je to s majetkem společnosti?

Je reálné na nějaký dosáhnout, jsou k dispozici nějaké právní analýzy  jednotlivých sporných pohledávek, abych měl představu, jaké šance něco získat vlastně máme, také bych se zajímal, jestli je společnost po vystrnadění Častorála z rozhodování v dobrých rukách a likvidace někam směřuje, nebo naopak je v rukách lemplů, kteří ani po dvou letech intensivního vyjednávání nejsou schopni naznačit, jestli dohoda s druhou stranou je reálná, nebo není a pokud ano, jak jsou nastaveny mantinely rozdělení sporného majetku.

Protože pokud budu přesvědčen, že společnost je v rukách nýmandů, kteří ji nechávají rozkrádat partou nenažraných lumpů s kriminální minulostí, tak se jim na úpis z vysoka vybodnu, nebudu jim přispívat na režii drancovačky harvardu a naopak budu podnikat kroky, kterými jim tu zpytlíkovanou zlodějnu spláchnu do kanálu. Kvákat tady ale o tom, jestli upsat jít a nebo ne, když na rozdíl od pobertů ovládajících společnost nemám o majetku harvardu žádné informace mi přijde komické ..

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (7) 17.02.19 07:16  Thomas Cyprus vysmátej  (198617)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Chlapci nebojme se přiznat, že ta vychytávka se změnou pravidel úpisu několik hodin před zahájením třetího kola se  vymyslela narychlo, aby se těch akcií co nejvíce podařilo získat pouze tvůrcům  pravidel úpisu z řad těch, co se v orgánech o harvard starají v čele se Ševčíkem a dalšími borci, upisujících miliony akcií, nebo co tam mají nastrčené spřízněné osoby.

Ono při pohledu do věstníku tam tyhle nové vychytávky v pravidlech  opravdu nikdo nenajde.

Hoši v tomhle úpisu je už jedno, že se mění pravidla hry za pochodu jen hodiny před dalším kolem, vždyť víte, že k falšování se stejně muselo už sáhnout několikrát, tak snad na nějakém dalším podfuku už snad nesejde !

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (7)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (8) 17.02.19 07:14  points Jméno 'points' používá stále stejný uživatel  (194323)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

Většina těch dotazů mi přijde zcela racionální a na valné hromadě nebyla zodpovězena a ani opakované reakce nadáváním na likvidátora, který s vámi nejede v jedné lajně nám odpovědi nenahradí.

 Už takřka dva roky je akcionářům slibovaná rychlá dohoda o odblokování části soudem blokovaných aktiv a informace o stavu jednání jsou tajeny, proč ?

 To je přece zcela zásadní pro rozhodování akcionářů, nemyslíte?

Je asi rozdíl vědět, že zkrachovala a nebo naopak, že na jednotlivé pohledávky byly dány nabídky, viz asi nechtěně prozrazený Aspen, vedený s nulovou hodnotou, přestože jeho hodnota byla vyjádřena zcela reálnou nabídkou stovky milionů korun. Bude li úpis pro nějaká pochybení napaden a projednáván u soudu, právě absence podobných informací mu může přispět dát poslední ránu.

No schválně se svého právníka poptejte, co to znamená v situaci, kdy jsou akcionáři nuceni činit investiční rozhodnutí a dostávají zkreslující informace o hodnotě aktiv.

NESPRÁVNÉ OHODNOCENÍ AKTIV

Nesprávné ohodnocení aktiv představuje zveřejnění úmyslně podhodnoceného nebo nadhodnoceného ocenění majetku společnosti, za účelem páchání podvodných jednání nebo jejich zakrytí.

Nekorektní hodnotu mohou mít také držená aktiva, nejčastěji pohledávky a zásoby, neboť společnost musí dodržovat zásadu opatrnosti a uvádět majetek v jeho skutečné výši (tedy takové hodnotě, za kterou by bylo možné aktivum v případě potřeby prodat).

TUNELOVÁNÍ

Smyslem tunelování je snaha odčerpat prostředky ze společnosti například prostřednictvím pro podnik nevýhodných obchodů.

 Jinou formou tunelování je také snižování hodnoty podniku zkreslováním skutečné situace (snižování aktiv, navýšení pasiv apod.), důvodem je snaha současného managementu koupit levně podíl této firmy či vyhovět úmluvě s dalším zájemcem.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (8)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (7) 17.02.19 07:13  points Jméno 'points' používá stále stejný uživatel  (194323)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

1/ zveřejní společnost  ještě před zahájením úpisu dostatek informací ke stavu majetku, k jednotlivým pohledávkám a stavu jednání o odblokování pohledávek , jež jsou předmětem soudních sporů ?

2/ na valné hromadě byly podány informace k majetku společnosti zmatečné, tak jako zmatečně byly podány informace k samotnému úpisu, neboť v účetnictví společnosti jsou vedeny s nulovou hodnotou i ty pohledávky, za které je ochoten  zájemce zaplatit stovky milionů korun, bude zpřesněna jejich hodnota?

3/ jakou budou mít prodejní cenu listinné akcie, pokud bude likvidátorka Mixová udržovat stav s nulovým  ocenění  aktiv HPH ?

4/ pokud by na základě rozhodnutí soudu došlo k zneplatnění akcií, jakým způsob dojde k výměně listinných akcií za upsané peníze   ?

5/ zpracovala společnost analýzu s odpovědí,  kdy, kde a za kolik  bude možné upsané akcie  zpeněžit  v případě, že úpis neodstraňuje  záporného jmění společnosti ?

6/ může o zneplatnění upsaných akcií rozhodnout soud a jaká tím vznikne akcionářům škoda, pokud jsou vydané akcie podloženy aktivem s nulovou, respektive zápornou  hodnotou ?

7/ když vydané listinné akcie zneplatní soud, kdo ze pochybení společnosti uhradí vzniklou škodu ?

8/ nebude úpis a vydání listinných akcií jen další  zbytečné zadlužování společnosti ?

9/ pokud nebude úpis zbytečným zadlužením, jak zabrání po  splacení dluhu EH možnost insolvenčního návrhu ze strany  VSP, vytvoří rezervu likvidity ?

10/ proč nemohou akcionáři ze vzdálených oblastí vyřídit souhlas s úpisem ověřenou formou korespondenčně?

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (8) 17.02.19 07:12  points Jméno 'points' používá stále stejný uživatel  (194323)

Účetní manipulací a podhodnocením aktiv k podvodnému ovládnutí HPH úpisem ?

 

Odpovědnost likvidátorů a dozorčí rady Společnosti za účetní závěrku.

Kontrolním orgánem společnosti, který dohlíží na výkon působnosti představenstva je tříčlenná dozorčí rada.

Likvidátoři Společnosti odpovídají za sestavení účetní závěrky podávající věrný a poctivý obraz v souladu s českými účetními předpisy, a za takový kontrolní systém, který považují za nezbytný pro sestavení účetní závěrky tak, aby neobsahovala významné (materiální) nesprávnosti způsobené podvodem nebo chybou.

Za dohled nad procesem účetního výkaznictví ve Společnosti odpovídá dozorčí rada.

 Odpovědnost auditora za audit účetní závěrky                              

 Přiměřená míra jistoty je velká jistota, nicméně není zárukou, že audit provedený v souladu s výše uvedenými předpisy ve všech případech v účetní závěrce odhalí případnou existující významnou (materiální) nesprávnost.

Nesprávnosti mohou vznikat v důsledku podvodů nebo chyb a považují se za významné (materiální), pokud lze reálně předpokládat, že by jednotlivě nebo v souhrnu mohly ovlivnit ekonomická rozhodnutí, která uživatelé účetní závěrky na jejím základě přijmou.

Odmítnutý podnět  dozorčí radě i s odpovědí  zde :              

 

www.kanovsky.cz/odpoved20180816b.pdf

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (8)
Vaše doporučení:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50


 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 AVAST  87.50  +1.16% 
 CETV  75.90  +0.66% 
 CEZ  552.00  +1.28% 
 ERSTE GROUP BANK  818.80  +2.17% 
 KOFOLA CS  299.00  -0.99% 
 KOMERCNI BANKA  943.00  +0.75% 
 MONETA MONEY BANK  76.10  -0.26% 
 O2 C.R.  246.00  -0.40% 
 PFNONWOVENS  836.00  -0.24% 
 PHILIP MORRIS CR  14 300.00  +0.14% 
 VIG  557.50  +0.81% 
Komodity online
 Ropa 66.34 USD 15.02   
 Zlato 1324.80 USD 15.02   
 Stříbro 15.76 USD 15.02   
 Káva 101.65 USD 15.02   
 Cukr USD    
 Bavlna 71.86 USD 15.02   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí