Oficiální sdělení: Vnitřní informace KOTVA a.s. - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků 1 až 8 (8)
 
přečíst (4) 24.02.05 23:46  HN: 14.08. 1997  (48786)

Kdo je Ing. Richard Harazim ?

Hospodářské noviny: 14.08. 1997 - Forminster je podle minoritnich akcionaru ve spojeni s Trendem…

Forminster je podle minoritních akcionářů ve spojení s Trendem, ten to však popírá
Richard Harazim, který jako místopředseda představenstva Kotvy, zvoleného kyperským majoritním vlastníkem - firmou Forminster Enterprises Limited, podepsal v pondělí smlouvu na prodej nemovitostí Kotvy Stanislavu Devátému, je ve spojení s firmou KHB, a tedy i s bývalým vedením vytunelovaného Trendu. Uvedli to včera zástupci minoritních akcionářů Kotvy.
Podle Johna Moffita - člena představenstva Kotvy zvoleného právě minoritními akcionáři, byl Harazim jednatelem brněnské společnosti Bonit Kapital, s. r. o., která koupila firmu KHB, a to v den, kdy bylo bývalé vedení Trendu vzato do vazby pro podezření z vytunelování Trendu. Představitelé kyperské společnosti Forminster Enterprises Ltd i její mateřské firmy Duna přitom dlouhodobě odmítají jakékoli majetkové či personální propojení se skupinou společností kolem KHB.
Richard Harazim, člen představenstva Kotvy zvolený firmou Forminster Enterprises Limited, nebyl letos v březnu jednatelem brněnské firmy Bonit Kapital a důrazně se distancuje od podezřelých obchodů skupiny firem kolem Královéhradecké brokerské. ČTK to v reakci na včerejší prohlášení minoritních akcionářů Kotvy sdělil člen představenstva Kotvy zvolený kyperským majoritním vlastníkem, firmou Forminster Enterprises Limited, Pavel Henzl. Jak řekl, Harazim byl jednatelem firmy Bonit Kapital v době od 11. ledna 1994 do 27. září 1995. Poté tuto společnost Harazim prodal. V době, kdy tuto firmu vlastnil, přitom podle svého vyjádření žádné obchody s KHB nerealizoval.
Smlouvu o prodeji nemovitostí Kotvy, kterou za Kotvu, a. s., podepsal jako prodávající Harazim, považují minoritní akcionáři za pokračování nelegální činnosti skupiny kolem Královéhradecké brokerské společnosti (KHB) v neprospěch akcionářů Trendu a Kotvy a sloužící k tomu, aby byl návrat majetku do Trendu znemožněn. (ČTK)
Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 24.02.05 22:52  MF DNES 11.04.1997  (78152)

Právníci Trendu chtějí vrátit zcizený majetek zpět do fondu


MF DNES 11.04.1997 - (ČTK) - str. 15


Právníci Trendu chtějí vrátit zcizený majetek zpět do fondu


P r a h a - Uvalení vazby na bývalé majitele fondu Trend a zmrazení majetku jim spřízněných firem jsou sice dílčími úspěchy, podle právníka Radka Bláhy však hlavním cílem zůstává vrátit akcionářům fondu ukradený majetek. John Moffitt ze společnosti Czech Value Fund, která je hlavním akcionářem Trendu, uvedl, že nyní záleží hlavně na tom, aby majetek fondu nezmizel. Jedná se především o 56 procent akcií Kotvy, které byly převedeny na kyperskou společnost Formister Enterprises Ltd. Moffit prohlásil, že Kotva je teď pod přímou kontrolou kriminálních živlů. "Státní instituce musí nyní jednat rychle, aby ji zachránily. Akcie Kotvy byly zmrazeny, ale akcionářská práva nejsou dotčena," dodal. Radek Bláha, jehož kancelář Trend zastupuje, informoval, že je snaha získat majetek fondu zpět jak po stránce předběžných opatření a civilněprávních žalob, tak trestních řízení. Hrubý odhad navrácení majetku odhadl na jeden až dva roky. Společnost Formister získala rozhodující část Kotvy od Královéhradecké brokerské společnosti, která držela rozhodující podíl ve fondu Trend za bývalého správce. Přes 50 procent akcií Kotvy bylo převedeno přes portfolio Trendu do společnosti IFM, jež tehdy patřila stejným osobám jako Trend. IFM akcie prodala fyzické osobě, Jiřímu Marešovi, který je prodal královéhradecké společnosti, a ta je převedla na kyperskou společnost.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 24.02.05 22:54  MF DNES 12.08.1997  (91790)

Právníci Trendu chtějí vrátit zcizený majetek zpět do fondu


12.08.1997 - (idi) - str. 12


Do sporu o akcie obchodního domu Kotva vstoupil Devátý


P r a h a - Bitva akcionářů o obchodní dům Kotva zřejmě zdaleka neskončila. Nemovitosti, které tomuto podniku do včerejška patřily, totiž za téměř tři miliardy korun koupil od představenstva zvoleného kyperskou firmou Forminster Enterprises bývalý ředitel BIS Stanislav Devátý. Touto zákonnou kličkou chce právní zástupce Forminsteru Petr Toman ochránit majetek Kotvy před minoritními akcionáři, jejichž představitele do představenstva zapsal minulý týden rejstříkový soud. "Po včerejším kroku nemůže zvolené představenstvo minoritních akcionářů nakládat s majetkem. Devátý není skutečným majitelem těchto nemovitostí, ale osobou, která na základě uzavřené kupní smlouvy bude blokovat majetek Kotvy v katastru nemovitostí do doby, něž soud rozhodne, kdo obchodní dům smí řídit," uvedl Toman. Podle Tomana soud rozhodl při zápisu představenstva minoritních akcionářů protiprávně, a proto podal proti tomuto usnesení valné hromady žalobu. "Soud v tomto případě nezvážil, že byly z valné hromady předloženy dva zápisy dvěma skupinami majitelů, a jednostranně se přiklonil k návrhu minoritních akcionářů," dodal Toman. Podle Johna Moffita, člena nového představenstva zvoleného drobnými majiteli, však rozhodnutí soudu bylo zcela v souladu se zákonem. "Soudkyně měla k dispozici dva zápisy z valné hromady a rozhodla na základě předložených důkazů," uvedl Moffit. Podle něho soud usoudil, že Forminster jedná ve shodě s firmami kolem Královéhradecké brokerské, jejíž představitelé jsou vyšetřováni v cause vytunelování fondu Trend, kterému akcie Kotvy původně patřily. Zapsané představenstvo proto podle něho bylo potvrzené soudem naprosto legálně. Spor o Kotvu však bude zřejmě nadále gradovat. Podle Tomana je jednání minoritních akcionářů bezprecedentní. Naopak Moffit tvrdí, že zástupci Forminsteru jsou pouze bílí koně, za nimiž stojí osoby, které podvodně vylákaly akcie obchodního domu z fondu Trend.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 24.02.05 22:57  MF DNES 20.01.1997  (43870)

Právníci Trendu chtějí vrátit zcizený majetek zpět do fondu


20.01.1998 - (kk) - str. 14 MF DNES


Okolnosti přesunů akcií Kotvy se začínají pomalu vyjasňovat


P r a h a - Klubko nepřehledných transakcí a vztahů kolem největšího tuzemského obchodního domu Kotva, kde proti sobě stojí dvě skupiny vlastníků, se pomalu rozmotává. Zástupci menšinových akcionářů Kotvy, reprezentovaní od října loňského roku britskou firmou Flow East, totiž včera zveřejnili důkazy o spojení bývalého šéfa fondu Trend Miroslava Hálka a majoritního vlastníka, kyperské společnosti Forminster Enterprises Limited. "Vyplývá z nich, že Forminster je přímo napojen na Miroslava Hálka, bývalého předsedu představenstva fondu Trend, z něhož zmizely akcie Kotvy za více než miliardu korun. Přitom Hálek, který je nyní ve vazbě, i Forminster doposud tvrdili, že mezi nimi neexistuje žádné spojení," uvedl James Woolf z Flow Eastu. Podle něho je nejdůležitějším důkazem neomezená plná moc, kterou má Hálek k veškerému jednání a podepisování za Forminster, což znamená faktické řízení společnosti. Prokázat spojení kyperské firmy s Hálkem a osobami z bývalého vedení Trendu potřebuje Flow East proto, aby byl prodej akcií Kotvy anulován a ty byly navráceny zpět do vytunelovaného fondu. Společnost Forminster podle svého právního zástupce Petra Tomana důkazy zná z konce loňského roku a prověřuje je. "Nový majoritní vlastník Forminsteru Jean-Pierre Coutard je akcionářem od loňského května a o podivných převodech mu nebylo nic známo," uvedl Toman. "Spojíme se s bývalým vlastníkem Forminsteru a budeme ho žádat o vysvětlení," dodal. Akcie Kotvy jsou nyní soudem zmrazeny na účtu Forminsteru. Loni v prosinci převedla tato firma výkon vlastnických práv v obchodním domě na Český investiční holding. Pokud přitom soud rozhodne ve prospěch Forminsteru, získá i akcie. "Český investiční holding bude respektovat rozhodnutí soudu," uvedl pou-ze Roman Bajčan z agentury Technika, která holding mediálně zastupuje.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 24.02.05 22:45  ČTK  (54182)

Podivné transakce s akciemi KOTVY

Podivné transakce s akciemi KOTVY

Dne 12.2.2002 proběhl na RMS další zajímavý přímý obchod s akciemi KOTVY, který přinesl společnosti SPRINT,a.s. ztrátu téměř 160 milionů Kč z prodeje 14% balíku akcií KOTVA v ceně 334 Kč za akcii, které předtím koupila za šestinásobek uvedené prodejní ceny.

Lidové noviny dne 12.1 2001 ve svém článku o podivných transakcích s akciemi KOTVY popisují jak společnost SPRINT,a.s. koupila balík 14 % akcií KOTVA,a.s. od společnosti XODAX, která na podivných transakcích s akciemi KOTVY získala naopak majetkový prospěch ve výši 143,1 milionu korun . V článku Lidové noviny uvádějí, že společnost XODAX prodala v říjnu 2000 v přímých obchodech na mimoburzovním trhu RM-Systém 97 753 kusů akcií KOTVY společnosti SPRINT za cenu 1964 korun, což jí vyneslo zhruba 192 milionů korun. Celkem při tomto obchodu změnilo majitele čtrnáct procent akcií největšího tuzemského obchodního domu. XODAX však koupil akcie mnohem levněji. V lednu 2000 je totiž získal za "pouhých" 48,9 milionu korun od společnosti Český investiční holding (ČIH). Převod akcií obchodního domu proběhl přes přepážky ve Středisku cenných papírů (SCP). Cena akcie u tohoto obchodu byla 500 Kč. To je téměř čtyřikrát menší cena, než byla při prodeji akcií o devět měsíců později. Rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou vynesl společnosti XODAX zisk 143,1 milionů Kč. Jak dále uvedly Lidové noviny, podivný obchod a vývoj s obchodováním akcií KOTVY začala prošetřovat Komise pro cenné papíry, která případ na začátku prosince 2000 předala útvaru ministerstva financí, které se specializuje na boj proti praní špinavých peněz. Společnost SPRINT byla až do loňského ledna majetkově propojena s firmou ČIH. Vlastnila totiž přes třiadvacet procent akcií ČIH, které loni v lednu získala firma Tropex Limited.

Majoritní balík 56% akcií KOTVA je stále zablokován jako zajištěný majetek státním zastupitelstvím v SCP na účtu kyperské společnosti Forminster Enterprises Limited (FEL) v trestně-právním řízení v kauze vytunelovaného fondu TREND. Vedení fondu TREND podepsalo v prosinci 1999 se společností FEL dohodu o mimosoudním narovnání ve sporu o návrat části zcizených aktiv fondu TREND. V dohodě se TREND vzdává svých dosavadních nároků na zablokovaný majetek (56% akcií KOTVA v SCP a 2 miliony USD v Lichtenštejnsku ) za úplatu 350 milionů Kč( tj. 700 Kč za akcii KOTVY ). Na úhradu této částky však akcionáři fondu TREND čekají dosud marně déle než 2 roky . Vedení KOTVY mezitím založilo dceřinou společnost KOTVA NEMOVITOSTI,a.s. se sídlem v Brně se základním jměním 2.2 miliardy Kč. Ve sdělení pro ČTK na jaře loňského roku uvedl Martin Benda z FEL , že KOTVA bude prodána za cenu minimálně 1 miliardy Kč (odpovídá 1400 Kč za akcii KOTVY) nejpozději do konce roku 2001.
Očekávaná mimořádná valná hromada KOTVY má schválit navýšení základního jmění KOTVY o 450 milionů Kč upsáním nových akcií v nominální hodnotě 1000 Kč novým majoritním vlastníkem. Hospodářské noviny dne 23.1.2002 uvádějí sdělení Martina Bendy o tom, že prostředky z navýšení ZJ budou použity na úhradu dohodnutých závazků FEL vůči vytunelovaným fondům TREND (350 milionů Kč) a MERCIA (30 milionů Kč). Mimořádná valná hromada KOTVY byla však již podruhé (21.12.2001 a 25.1.2002) z neznámých důvodů odvolána.

Minoritní akcionáři KOTVY očekávají od nového majoritního vlastníka KOTVY v rámci nabídky převzetí také odkup svých akcií minimálně ve výši nominální hodnoty akcií KOTVA.

Sdružení minoritních akcionářů společnosti KOTVA,a.s.


13.2.2002 08:05, http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=10752


Související subjekty

60193808: KOTVA a.s.
63078228: TREND, investiční společnost, a.s. - v likvidaci
15054101: Investiční fond MERCIA, a.s. v likvidaci
63079755: SPRINT a.s. - konkurz
26229048: KOTVA NEMOVITOSTI, a.s.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 24.02.05 22:59  MF DNES 26.02.1998  (82122)

Podivné transakce s akciemi KOTVY


26.02.1998 - (kk) - str. 14 MF DNES


Současní vlastníci Kotvy perou špinavé peníze, míní fond Trend


P r a h a - Spor mezi dvěma znepřátelenými skupinami v obchodním domě Kotva - minoritními akcionáři, reprezentovanými firmou Flow East i fondem Trend, a majoritními vlastníky kolem Českého investičního holdingu, který Kotvu nyní řídí, se opět přiostřil. Trend totiž včera napadl firmy, které Kotvu ovládají, že perou špinavé peníze pocházející právě z vytunelovaného Trendu. "Uvádí se to ve správě Úřadu pro cenné papíry," tvrdí John Moffitt z Trendu. Podle něho se na praní peněz podílejí Egretta, Forminster, Atlanta Safe, Severní brokerská, Dynamic Partners, Sokolovský fond a fyzické osoby Anatolij Salamatin a Jiří Mareš. "Praní se provádí organizováním zdánlivých obchodů či bankovními operacemi ve třetích státech," říká Moffitt.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 24.02.05 22:38  LN  (74316)

Miliardový majetek OD Kotva zablokován pro odškodnění akcionářů TRENDU.







Jedenáct lidí půjde před soud kvůli vytunelovanému fondu Trend.  Miliardový majetek OD Kotva zablokován pro odškodnění akcionářů TRENDU. Probíhá šetření zinscenovaného konkursu s fondem TREND.


http://lidovky.centrum.cz/clanek.phtml?id=326911

Akcie obchodního domu KOTVA blokují soudy kvůli vyšetřování


Jedenáct lidí půjde před soud kvůli vytunelovanému fondu Trend. Vyšetřování je u konce.

PRAHA - Jako jedna z největších loňských transakcí na tuzemském realitním trhu se dosud uváděl prodej obchodního domu Kotva. Ten měli koupit irští investoři Sean Mulryan a Paddy Kelly.
Za druhý největší realitní obchod, který byl údajně ve výši 65 milionů dolarů, prodej označila i renomovaná KPMG. Vypořádání obchodu přitom vůbec neproběhlo. Kvůli složitým sporům ohledně investičního fondu Trend, který akcie Kotvy vlastnil, je tento majetek stále zablokován policií a soudy.
Šestapadesátiprocentní podíl na majetku Kotvy, o který v obchodu šlo, tak nadále leží na blokovaném účtu kyperské firmy Forminster Entreprises Limited (FEL).
Podle dosavadního šetření totiž právě na účty této firmy byla většina majetku fondu Trend vyvedena. FEL založil Miroslav Hálek, který je klíčovou osobou kauzy Trend. "Majetek je stále zablokován," uvedl pro LN ohledně akcií Kotvy žalobce František Fíla z Vrchního státního zastupitelství v Praze, které se případem zabývá. Podle Fíly totiž existuje podezření, že došlo k odlivu majetku. Akcie tak nadále leží v centrálním depozitáři a obchod nemůže být vypořádán do chvíle, kdy dojde k odblokování. O tom však musí rozhodnout soud.
Fíla dále potvrdil, že policie v lednu ukončila vyšetřování 11 osob v kauze Trend. Šetření trvalo skoro osm let. "V únoru chceme k soudu podat obžalobu," doplnil Fíla. Podle dřívějších vyjádření hrozí Hálkovi až 12 let vězení.
Podle odborníků je nicméně možné, že miliardová transakce s akciemi Kotvy proběhla, vypořádána však bude až ve chvíli, kdy bude rozhodnuto o odblokování.
Šéf Kotvy Richard Harazím odmítl převod akcií Kotvy komentovat. "Případný obchod s irským investorem bych nechtěl komentovat. Nicméně fakt, že některý z akcionářů Kotvy má zablokovaný majetek, neznamená, že by společnost Kotva nemohla rozhodnout o prodeji některých svých aktiv," poznamenal.
Kauzu Trend provází řada komplikovaných sporů. Minoritní akcionáři napadají kroky současného konkursního správce Trendu. Ten totiž podle nich majetek Trendu výrazně podhodnotil. Poté prodal pohledávku Trendu za FEL, (akcie Kotvy plus 2 miliony dolarů), britské Suringham Enterprises za údajný zlomek ceny - 120 milionů korun. Suringham je navíc podle některých zdrojů spřízněna právě s FEL.
Okolnosti průběhu konkursu na Trend podle informovaného zdroje nyní vyšetřuje Nejvyšší státní zastupitelství v Brně. To se nicméně včera k této záležitosti nestihlo vyjádřit, dostupný nebyl ani správce konkursu Trendu Vítězslav Hálek (není spřízněný s obviněným).
Škoda, kterou měly obviněné osoby způsobit akcionářům Trendu je vyčíslena na téměř 1,2 miliardy korun.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 24.02.05 23:05  ČTK 08.11. 1997  (91422)

...


08.11.1997 - (ČTK, kk) - str. 15


Lichtenštejnsko zmrazilo účty Forminsteru


P r a h a - Po zablokování některých účtů v C. S. Fondech se právníkům vytunelovaného investičního fondu Trend povedl další krok. Peníze na účtech kyperské firmy Forminster Enterprises Limited, které vzešly právě z nezákonného odcizení fondu Trend, totiž zmrazil v těchto dnech lichtenštejnský soud. Právníci Trendu však nevědí, kolik peněz z více než 1,2 miliardy zmizelých korun na účtech v Lichtenštejnsku vlastně je a kdy se případně přesunou zpět do tuzemska. "Částku neznáme, je to bankovní tajemství. Ne všechny ukradené peníze jsou však v Lichtenštejnsku, něco je tady na peněžních účtech, něco v akciích. Kdy se případně přesunou peníze zpět domů, musí rozhodnout soud v Lichtenštejnsku," upřesnil včera člen představenstva Trendu John Moffitt. Podle něj není v tuto chvíli podstatná částka, která byla na účtech zablokována, ale fakt, že lichtenštejnský soud byl schopen do jednoho týdne zareagovat na podněty Trendu. "Soud v Lichtenštejnsku rozhodl na základě podezření z praní špinavých peněz pocházejících právě z fondu Trend. Potřeboval jen týden, aby zjistil, že Forminster byl pouze pračkou na očištění majetku ukradeného akcionářům Trendu," dodal. Nyní musí lichtenštejnský státní zástupce podle Moffitta rozhodnout, kdo z právnických a fyzických osob zastupujících Forminster bude stíhán. Zástupci Forminsteru se k zmrazení účtů nevyjádřili, neboť krok lichtenštejnského soudu teprve prověřují.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:


Diskuze Oficiální sdělení: Vnitřní informace KOTVA a.s., další stránky: 1

Odkazy k diskuzi Oficiální sdělení: Vnitřní informace KOTVA a.s.

Oficiální sdělení: Vnitřní informace KOTVA a.s. - zdrojová stránka k tématu diskuze Oficiální sdělení: Vnitřní informace KOTVA a.s..

Zasílání Denního souhrnu názorů na Oficiální sdělení: Vnitřní informace KOTVA a.s. e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Oficiální sdělení: Vnitřní informace KOTVA a.s..

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  635.00  +0.16% 
 ČEZ  854.50  +0.65% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 116.00  +0.22% 
 GEN DIGITAL  491.00  -3.16% 
 GEVORKYAN  252.00  -0.79% 
 KOFOLA CS  272.00  +0.37% 
 KOMERČNÍ BANKA  862.00  +0.06% 
 MONETA MONEY BANK  97.00  -6.19% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 960.00  +1.01% 
 PHOTON ENERGY  44.40  0.00% 
 PILULKA LÉKÁRNY  180.50  -0.55% 
 PRIMOCO UAV SE  900.00  +1.69% 
 VIG  728.00  -2.02% 
Komodity online
 Ropa 88.70 USD 26.04   
 Zlato 2339.74 USD 26.04   
 Stříbro 27.21 USD 26.04   
 Káva 223.33 USD 26.04   
 Cukr 19.43 USD 26.04   
 Bavlna 80.92 USD 26.04   
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.