Redakce (Kurzy.cz)
Czech markets  |  August 31, 2021 15:36:23

Stažení akcií VGP z hlavního trhu pražské burzyV návaznosti na oznámení pololetních výsledků hospodaření společností VGP NV k 30.6.2021 tímto společnost vydává následující oznámení i v českém jazyce.

Dne 27. srpna 2021 přijala správní rada společnosti VGP rozhodnutí požádat o stažení akcií VGP z hlavního trhu pražské burzy (PSE - Burza cenných papírů Praha, a.s., Reuters Ticker: VGP1.PR).

Akcie VGP byly v roce 2007 kromě primární kotace na burze Euronext Brusel kótovány též na pražské burze. Vzhledem k tomu, že ani při uvedení akcií na pražskou burzu ani poté nedošlo k umístění akcií VGP mezi lokální investory, chyběl klíčový předpoklad likvidity. V důsledku toho se kotace na burze PSE stala spíše technickou záležitostí. Dle dobového tisku tak přistálo na burze UFO, které po 14 letech znova odlétá.

Správní rada se proto domnívá, že vzhledem k tomu, že veškeré obchodování s akciemi VGP probíhá na Euronext Brusel, a s ohledem na pokračující geografickou expanzi skupiny nemá sekundární kótace na pražské burze další opodstatnění.

Vyřazení akcií z obchodování na pražské burze nijak neovlivní kotaci na burze Euronext Brusel, a nebude tak mít pro akcionáře nepříznivý vliv z hlediska objemu obchodování ani likvidity.

Na základě rozhodnutí správní rady podá VGP žádost o vyřazení akcií z obchodování na Burze cenných papírů Praha, a.s., a obchodování s akciemi VGP na pražské burze bude ukončeno do tří měsíců v souladu s burzovními pravidly.

 

 

O společnosti VGP

VGP je celoevropský developer, manažer a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků o aktuální rozloze 8,56 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s cca 300 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 11 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků s podíle 50:50. K červnu 2021 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP, včetně 100 % společných podniků, 4,48 miliardy EURčistá hodnota aktiv společnosti (EPRA NAV) 1,51 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels a na Pražské burze cenných papírů (ISIN: BE0003878957). 
Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0Read also:

July 26, 2016Pražská burza na rozdíl od hlavních trhů mírně oslabila Investiční bankovnictví (Komerční banka)
October 15, 2015Hlavní akciové trhy dnes rostou, pražská burza šla proti proudu Investiční bankovnictví (Komerční banka)
July 29, 2015Hlavní akciové trhy dnes rostou, pražská burza mírně klesla Investiční bankovnictví (Komerční banka)
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.