Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
Markets  |  August 10, 2021 11:54:13, updated

Bernstein: Větší bublinu na trzích jsem ještě nikdy neviděl. Na její splasknutí to ale zatím nevypadá, na trhu je příliš mnoho likvidityJeden z nejuznávanějších investorů současnosti Rich Bernstein v posledním rozhovoru uvedl, že se akciové trhy nyní nacházejí v bublině jakou za celou svou kariéru zatím nezažil překonávající dřívější bubliny spojené s fenoménem dot.com éry či bubliny na realitním trhu.

Podle Bernsteina je klíčem postup Fedu, který svými podpůrnými kroky pokřivil dlouhý konec výnosové křivky, že dlouhodobá aktiva si začala žít svým vlastním životem s tím, že všichni, kdo se v této vlně vezou nuceně věří v její další pokračování a nezvyšování dlouhodobých úroků. Dlouhodobá aktiva jako velké technologické firmy nebo kryptoměny jsou výrazně fundamentálně nadhodnocené.

Na adresu možného splasknutí bubliny Bernstein uvádí, že to je u tohoto jevu to jediné, co není všeobecně známo. Jako obranu vyzdvihuje investor především diverzifikaci portfolií směrem k sektorům schopným cenotvorby v jinak inflačním prostředí. Především tedy jde o sektory navázané na komodity, materiály a energie.

Podle Bernsteina současný stav připomíná pilu. Dokud bude na trhu dostatek likvidity, je pravděpodobnost pádu trhu do nějakého zásadního medvědího trendu spíše jen velmi malá.Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0


Last news from the section Markets:

Čt   9:56  Co způsobilo poslední propad ceny bitcoinu? Tisková zpráva (Tisková zpráva)
Čt   9:45  Sazka Entertainment mění jméno na Allwyn Research (J&T BANKA)


Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Ochrana dat     Mobil version

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.