Patria (Patria Finance)
Akcie v ČR  |  22.09.2020 09:42:50, aktualizováno 26.09.2020 09:02:42

IPO České zbrojovky detailněji: Cenové rozpětí stanoveno na 290 až 370 Kč za akcii


Česká zbrojovka Group SE oznamuje zahájení veřejné nabídky svých akcií. Společnost dnes zveřejnila prospekt a oznámila cenové rozpětí v intervalu 290 až 370 za akcii. Investoři budou s jejími akciemi moci začít obchodovat zřejmě od 2. října 2020. Z výpočtů Reuters vyplývá, že IPO oceňuje firmu na 13,6 miliardy při horní hranici stanoveného cenového rozpětí při plné emisi nabízených nových akcií.

Čistý výtěžek z IPO chce použít k úplnému nebo částečnému financování investičních nákladů a výdajů spojených s realizací projektu výrobního závodu ve městě Little Rock v Arkansasu. Zde počítá s částkou z IPO 40 milionů USD až 50 milionů USD. Zbylou část chce využít k posílení provozního kapitálu a na další firemní účely, včetně financování možných akvizičních příležitostí. Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Primární veřejnou nabídku lze stručně charakterizovat těmito parametry, které dnes společnost představila:

• Nabídka akcií zahrnuje veřejnou nabídku drobným investorům v České republice a dále neveřejnou mezinárodní nabídku určitým institucionálním investorům mimo Spojené státy americké v souladu s předpisem Regulation S a kvalifikovaným institucionálním investorům ve Spojených státech ve smyslu pravidla 144A či v souladu s jinou platnou výjimkou dle amerického zákona o cenných papírech (U.S. Securities Act) z roku 1933.

• Časové období, během něhož mohou investoři podávat své objednávky, začíná 22. září 2020 s předpokládaným koncem 1. října 2020 v 17:00 SEČ pro institucionální investory a 1. října 2020 v 16:00 SEČ pro drobné investory. Společnost se může rozhodnout Nabídkové období prodloužit nebo zkrátit.

• Nabídka je tvořena až 6 911 638 nových akcií, které budou společností vydány, a dále nejméně 2 024 621, nejvíce však 4 859 091 stávajících akcií firmy, které jsou v současnosti v držení společnosti Česká zbrojovka Partners SE, která v této transakci vystupuje jako prodávající akcionář.

• Minimální velikost objednávky je 10 akcií. Maximální velikost objednávky není omezena.

• Cenové rozpětí nabídky bylo stanoveno na 290 až 370 za jednu akcii.

• Předpokládá se, že konečná cena nabídky bude stanovena v rámci stanoveného cenového rozpětí na základě tržní kapitalizace společnosti ve výši 10,7–13,0 mld. po ukončení nabídky. Konečná nabídková cena za nabízené akcie pro drobné investory nepřekročí horní mez cenového rozpětí. V případě institucionálních investorů může konečná nabídková cena horní hranici cenového rozpětí přesáhnout. Společnost předpokládá zveřejnění konečné nabídkové ceny a celkového počtu akcií, které budou prodány, okolo 1. října 2020.

• K pokrytí případného navýšení nabídky poskytne prodávající akcionář až 1 214 773 stávajících akcií, tedy množství odpovídající přibližně 10 procentům maximálního celkového počtu akcií v IPO.

• Pokud se zaměstnanci skupiny rozhodnou k účasti v nabídce, mohou se jejich alokace lišit od alokací ostatních drobných investorů.

• Za předpokladu, že bude cena nabídky ležet uprostřed cenového rozsahu, a že prodávající akcionář prodá maximální počet akcií a manažer stabilizace nabídky uplatní opci navýšení v plné výši, se bude celková hodnota nabídky pohybovat kolem 4,3 mld. .

• Po dokončení nabídky bude celkový počet akcií společnosti dosahovat až 36 749 638 akcií.

• Předpokládaný hrubý výtěžek nabídky, za předpokladu, že všechny akcie budou prodány za cenu uprostřed cenového rozpětí a při uplatnění opce navýšení v plné výši, bude přibližně 2 mld. pro společnost a 2 mld. pro prodávajícího akcionáře.

• Po dokončení nabídky bude prodávající akcionář nadále vlastnit a ovládat většinový podíl ve společnosti.

• Prodávající akcionář bude souhlasit s omezením prodeje (lock-up) na své zbývající akcie ve společnosti v délce trvání 720 dní. Na firmu se bude rovněž vztahovat lock-up v délce trvání 180 dní na jakékoliv nově vydávané akcie, až na obvyklé výjimky.

• Společnost podá k BCPP žádost o přijetí nových akcií k obchodování na hlavním trhu BCPP (Prime Market).

• Očekává se, že po dokončení nabídky se při nabídkové ceně uprostřed cenového rozpětí bude free float pohybovat mezi 23 % až 34 % všech akcií firmy, za předpokladu, že společnost prodá 6 073 864 akcií a prodávající akcionář v prvním případě prodá minimálně 2 024 621 akcií, v druhém případě 6 073 864 akcií (při uplatnění opce navýšení v plné výši).

Prezident a předseda představenstva společnost Česká zbrojovka Group Lubomír Kovařík k dnešnímu oznámení uvedl: „Jako Česká zbrojovka Group považujeme nabídku akcií za skvělou příležitost pro naše investory účastnit se našeho rozvoje a úspěchu. Věříme, že společně s nimi dokážeme sehrát zásadní roli v očekávané konsolidaci segmentu ručních palných zbraní a stát se klíčovým partnerem pro ozbrojené složky a uznávanou prémiovou značkou v Evropě a Spojených státech amerických. Výtěžek z prodeje akcií bude použit především k výstavbě nových výrobních kapacit ve Spojených státech, abychom zde dokázali uspokojovat vysokou poptávku po našich produktech.“

Jan Drahota, místopředseda představenstva CZG, uvedl: „Finanční výsledky a úspěchy v posledních letech jasně ukázaly, že CZG je díky svému robustnímu obchodnímu modelu, silnému růstu, výborným hospodářským výsledkům a celkovému postavení na trhu perfektně vybavena pro to, aby dokázala naplnit svou vizi. Plány na expanzi ve Spojených státech jen potvrzují náš cíl stát se v oboru střelných zbraní skutečně světovým hráčem.“

Akcie firmy byly s účinností od 1. června 2020 zapsány na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha. Společnost podá žádost o přijetí nových akcií k obchodování na hlavním trhu BCPP. Společnost předpokládá, že nově vydané akcie budou k obchodování na hlavním trhu BCPP přijaty ve dnech kolem 7. října 2020 pod symbolem CZG a že investoři budou moci s akciemi začít obchodovat od 2. října 2020 nebo kolem tohoto data.


Patria.cz je investiční portál společnosti Patria Finance a.s. s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou podporu z oblasti financí, makroekonomiky a investic. Samozřejmostí jsou také aktuální investiční tipy a dlouhodobá investiční doporučení. Akcie, měny, komodity, investice, doporučení - vše přehledně na jednom místě.

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

IPO České zbrojovky detailněji: Cenové rozpětí stanoveno na 290 až 370 Kč za akcii (2)

Diskuze a názory uživatelů na téma: IPO České zbrojovky detailněji: Cenové rozpětí stanoveno na 290 až 370 Kč za akcii
26.09. 16:56  Rozpětí IPO (t.)
26.09. 11:51  Rozpětí IPO (Dino)


Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | M Mobil verze
Menu Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Pojištění COVID Volby

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Uživatel:
Upravit profil
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Zapomenuté heslo ?
Registrace nového uživatele