cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
Kryptoměny  |  20.05.2020 11:21:12

Bitcoinová aktivita na darkwebu v prvním kvartálu 2020 vzrostla


Ač je bitcoin v současnosti využíván již spíše k jiným účelům než k ilegálním obchodům skrz dark web, za poslední kvartál se nám poměrně výrazně zvýšila hodnota bitcoinových transakcí na něm, minimálně ve srovnání s prvním kvartálem roku 2019. Zajímavé však je, že i když byla přesunuta výrazně vyšší hodnota v dolarech, samotný počet přesunutých bitcoinů mírně klesl.

Bitcoin si i přes velký zájem i masových médií stále drží alespoň u části veřejnosti titul měny, která je používána spíše k ilegálním účelům, tedy např. transakcím na dark webu či k praní peněz. Podle studie od společnosti Chainalysis z minulého roku to tak ale vůbec nemusí být. Podle nich totiž z celkového objemu bitcoinových transakcí je na dark webu jen necelé jedno procento z nich.

I přes to ale v prvním kvartálu letošního roku oproti prvnímu kvartálu toho loňského poměrně rapidně vzrostla hodnota, která byla přesunuta na dark webu s využitím bitcoinů. To popisuje nejnovější analýza od Crystal Blockchain Analytics, za kterou stojí společnost Bitfury. Z 240 000 000 USD, které přijmuli prodejci na dark webu v Q1 2019 se tato hodnota vyšplhala až na 384 000 000 USD v Q1 2020. I to ale znamenalo přibližně čtvrtinový pokles zde utracených bitcoinů. Za to ale samozřejmě může průměrná dolarová cena za bitcoin, která byla letos více než dvojnásobná, co v kvartálu loňském.

340% růst hodnoty transakcí v bitcoinu na dark webu

Že ale adopce bitcoinu a jednoduchost jeho používání stoupá i v ilegálních vodách. Oproti prvnímu kvartálu roku 2017 byla totiž hodnota přesunutá v bitcoinech na dark webu v prvním kvartálu letošního roku přibližně 340%. I tak ale podíl bitcoinových transakcí na dark webu z počtu transakcí obecně dlouhodobě spíše klesá. V poslední době by se totiž mělo jednat o zmíněné méně než 1 %, což je oproti přibližně 7 %, které přisoudila také společnost Chainalysis roku 2012 s plně funkční Silk Road, rozhodně značný pokles.

Zajímavostí je pak to, že díky zlepšujícím se analytickým nástrojům na bitcoinu a zvýšené míře soukromí některých altcoinů stoupá k ilegálním účelům právě obliba dalších alternativních měn. Mezi ty v současnosti prodejci na dark webu velice oblíbené kryptoměny patří např. Monero či Litecoin.

CryptoKingdom.cz

Jsme mostem mezi starým a novým světem. Provedeme tě světem kryptoměn a ukážeme ti cestu k největší příležitosti 21. století.

Crypto Kingdom je největší kryptoměnová komunita na CZ/SK scéně. Pomohli jsme již několika tisícům začátečníků se v kryptoměnách zorientovat.

Připoj se k nám a my tě provedeme: https://start.cryptokingdom.tech


Více zpráv k tématu Bitcoin & Kryptoměny

Bitcoin onlineLitecoin online
Ne 12:52  Superpočítače napadeny za účelem těžby kryptoměn cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
20.05.2020  Bitcoinová aktivita na darkwebu v prvním kvartálu 2020 vzrostla cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
18.05.2020  Jak vypadal první týden po halvingu Bitcoinu cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Bitcoinová aktivita na darkwebu v prvním kvartálu 2020 vzrostla

Diskuze a názory uživatelů na téma: Bitcoinová aktivita na darkwebu v prvním kvartálu 2020 vzrostla

Na dané téma nejsou žádné názory.


Poslední zprávy z rubriky Kryptoměny:

Čt 12:43  Grayscale nakupuje 1,5násobek nově vytěžených bitcoinů cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
St 13:49  Tencent Holdings a 70miliardová investice do fintechu včetně blockchainu cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
24.05.2020  Superpočítače napadeny za účelem těžby kryptoměn cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
20.05.2020  Každá bublina k něčemu dobrá Patria (Patria Finance)
20.05.2020  Bitcoinová aktivita na darkwebu v prvním kvartálu 2020 vzrostla cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Koronavirus