Okresní kolo dopravní soutěže

Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Tábor – Písek – Mladí cyklisté z Táborska a Písecka soutěžili o postup do krajského kola.

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů pro rok 2024 proběhlo dne 21. května v Táboře v areálu Dětského dopravního hřiště u Jordánu.

Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Koordinační rada Ministerstva dopravy – BESIP.

Pořadatelem okresního kola v Táboře byl Aktiv BESIPu při MěÚ Tábor ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Táboře, Územním odborem Policie ČR Tábor, Městským úřadem a Městskou policií Tábor, Automotoklubem Malý Jordán Tábor, Oblastním spolkem ČČK v Táboře, Střední zdravotnickou školou v Táboře, Vojenskou policií Tábor a VOŠ a SZeŠ v Táboře. Akce se konala za finanční podpory Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Počasí příliš soutěžícím nepřálo, přesto byla účast hojná.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. V první kategorii byli zařazeni do družstvech 4 žáci (2 chlapci, 2 dívky) ve věku 10–12 let. Letos se v této kategorii zúčastnilo 7 družstev z Táborska a 4 družstva z Písecka. Ve druhé kategorii soutěžila rovněž čtyřčlenná družstva (2 chlapci, 2 dívky) ve věku 12–16 let a v této kategorii se zúčastnilo 5 družstev z Táborska a 5 družstev z Písecka.

Soutěžící prokazovali své znalosti dopravních značek a pravidel silničního provozu, vyzkoušeli si jízdu zručnosti a prověřili svůj orientační smysl. Podíleli se na záchraně člověka v bezvědomí, ošetřovali rozbitá kolena a ruce.

Výsledky Tábor:

V první kategorii za Táborsko se na prvním místě umístili žáci ze základní školy ZŠ a MŠ Měšice, druhé místo si vybojovali žáci ze ZŠ a MŠ Želeč a třetí místo získali žáci ze ZŠ a MŠ Choustník.

Ve druhé kategorii za Táborsko si vítezství vybojovali žáci ze ZŠ a MŠ Jistebnice. Ne druhém místě se umístili žáci ze ZŠ a MŠ Choustník a třetí místo získali žáci ze ZŠ a MŠ Mikuláše z Husi v Táboře

V jednotlivcích se v mladší kategorii zvítězila za dívky Amálie Broumová a za chlapce Václav Bambas. Ve starší kategorii zvítězila za dívky Monika Kubartová a za chlapce Tomáš Petráň. Za své výkony získali cyklistické dresy.

Výsledky Písek:

V první kategorii za Písecko se na prvním místě umístili žáci ze ZŠ Chyšky, druhé místo si vybojovali žáci z 1. ZŠ T.G.M. Milevsko a třetí místo získali žáci ZŠ a MŠ Bernartice.

Ve druhé kategorii za Písecko si vítezství vybojovali žáci ze ZŠ Chyšky, druhé místo si vybojovali žáci ze ZŠ T. G. Masaryka Písek a třetí místo získali žáci z 1. ZŠ T. G. M. Milevsko.

Vítězná družstva, kterým ze srdce gratulujeme, postupují do krajského kola. To se bude konat dne 29. května 2024 opět na dopravním hřišti v Táboře.