Basketbalisté BBK Blansko U17 vybojovali postup na Final 4

10. května 2024, sport , přečteno: 33×

Basketbalisté BBK Blansko minulý víkend odehráli play-off Jihomoravské ligy U17. Soupeřem jim byl tým ze Šlapanic. Play-off se hrálo na dva zápasy, kde se počítalo celkové skóre obou zápasů.

V sobotu jsme se střetli na horké palubovce soupeře. První zápas play-off nebyl podle našeho očekávání. Bohužel se nám nedařilo na útočné ani obranné polovině. Od začátku zápasu nebylo jasného favorita. Celý zápas se skóre přelévalo ze strany na stranu. Po prvním poločase jsme vedli o jeden bod 33:34. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Ani jeden z týmu si neudělal větší bodový náskok a skóre bylo vyrovnané. Bohužel se nám nepodařila poslední část zápasu a prohráli jsme výsledkem 69:63.

Sokol Šlapanice – BBK Blansko 69:63

Basketbalisté BBK Blansko U17 vybojovali postup na Final 4. FOTO: archiv klubu

Druhý zápas jsme odehráli v neděli na domácí palubovce. Do zápasu jsme nastupovali s šestibodovým handicapem z minulého zápasu. Kluci do zápasu vstoupili s bojovnou energií a plně soustředěni na výhru. Od začátku utkání jsme určovali tempo hry. Kluci skvěle bránili a protihráče donutili ke ztrátám, které jsme využili k rychlým bodům. Postupně jsme si vybudovali menší náskok a v poločase jsme vedli o 20 bodů. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré obranné činnosti. Soupeři jsme nedovolili jednoduché zakončení a v útoku plnili dané pokyny. V poslední čtvrtině soupeř snížil náš náskok na deset bodů. Kluci ale v posledních minutách nepustili soupeře na dostřel a zaslouženě vyhráli zápas 53:40.

BBK Blansko – Sokol Šlapanice 53:40

Kluci po prvním prohraném zápase nic nevzdali a dokázali, že první místo po základní části nebylo náhodou! Zaslouženě postupujeme na Final 4, kde budeme bojovat o celkové vítězství.

Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit a pomohli nám vybojovat důležité vítězství.

Přijďte nás podpořit v poslední a nejdůležitější fázi soutěže v sobotu 11. května od 11:00 hodin do brněnské haly Morenda. Soupeřem bude TJ Spartak DDM Uherský Brod.