Souhrnnou rozpočtovou rezervu města posílí 231 milionů korun

Z loňského finančního vypořádání rozpočtu města má Hradec Králové přebytek volných zdrojů více než 231 milionů korun. Tato částka by měla posílit souhrnnou rezervu městského rozpočtu na rok 2024 a umožní financovat další záměry města a údržbu jeho majetku, se kterými schválený rozpočet na tento rok zatím nepočítal. Výsledky hospodaření města a jeho příspěvkových organizací v tomto týdnu projednala rada města, v příštím týdnu budou zprávu schvalovat zastupitelé.
Tisková zpráva

Oproti schválenému rozpočtu na loňský rok, který počítal se schodkem 172 milionů korun, je výsledkem hospodaření města Hradce Králové záporné saldo ve výši necelých 53 milionů korun. „Téměř všechny rozpočtové kategorie vykázaly oproti předchozímu období nárůst. Celkové příjmy města byly 3,283 miliardy korun, což je o 248 milionů korun více, než předpokládal upravený rozpočet. Konečné výdaje pak byly na úrovni 3,336 miliardy, z nichž většinu tvořily běžné výdaje. Oproti plánu se nám tyto provozní výdaje podařilo snížit o 133 milionů korun, což je důležitá úspora, která významně přispěla ke konečnému finančnímu vypořádání,“ říká ekonomický náměstek primátorky Hradce Králové Miroslav Hloušek.

Podle oblastí téměř čtvrtina (24,5 %) výdajů směřovala do dopravy, tedy zejména na veřejnou hromadnou dopravu, dokončení inteligentního dopravního systému (IDS) či na opravy a investice do komunikací. Zhruba pětinou výdajové části rozpočtu město financovalo oblast sportu a zájmové činnosti, kde velkou část těchto položek tvořila stavba nového fotbalového stadionu.

Na investice město Hradec Králové loni vynaložilo 1,027 miliardy korun. „Jedná se o nejlepší dosažené plnění za posledních deset let. Z těch největších akcí, které se loni podařilo dokončit nebo posunout do další fáze, je fotbalová aréna, IDS, nástavba pavilonu odborných učeben ZŠ Úprkova nebo rekonstrukce ZUŠ Střezina. Dalších 722 milionů si z loňského rozpočtu převádíme jako finanční krytí investic nových či pokračování již zahájených. Téměř sto milionů půjde do multifunkce fotbalového stadionu, desítky milionů jsou připravené na pokračování rekonstrukce ZUŠ Střezina nebo na přístavby ZŠ Habrmanova,“ dodává náměstek Miroslav Hloušek.

Podle zákonem stanovených pravidel rozpočtové odpovědnosti je pro poměr zadluženosti a čtyřletého průměru příjmů limitní hranice šedesát procent, avšak Hradec Králové se s částkou zadlužení ve výši 457 milionů korun aktuálně pohybuje na úrovni 17 procent. Ke konci roku město disponovalo nenačerpanými úvěrovými prostředky ve výši 400 mil. Kč, které je možné vyčerpat do konce roku 2024.


Tiskové oddělení MmHK
Zodpovídá: Ing. Petr Vinklář
Vytvořeno / změněno: 26.4.2024 / 26.4.2024

Zařazenopá 26.04.2024 12:04:00
ZdrojHradec Králové
Originálhradeckralove.org/vismo/dokumenty2.asp?id_org=4687&id=84312
guid84312

Zprávy o koruně

Další zprávy k tématu "Koruna spodek"Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.