Díky penězům z Evropy je v kraji 83 kilometrů opravených silnic

Zpráva

Díky penězům z Evropy je v kraji 83 kilometrů opravených silnic

Za poslední čtyři roky „přiteklo“ do dopravní infrastruktury v regionu skoro 1,3 miliardy korun. Díky této podpoře z Evropy a od státu se podařilo vybudovat, zrekonstruovat nebo zmodernizovat cca 83 km silnic. Moravskoslezský kraj na tyto projekty přispěl ze svého rozpočtu 468 milionů korun. Celkově se tak zrealizovalo 24 projektů za 1,746 miliardy korun.

„Kvalitní dopravní infrastruktura je pro rozvoj regionu nepostradatelná. Jsem rád, že se nám na modernizace cest podařilo získat tak velkou finanční podporu. Je to důležité pro několik oblastí, například pro nové investice, cestovní ruch nebo bezpečnost. Za poslední čtyři roky je v regionu 83 kilometrů zmodernizovaných silnic, dalších 30 kilometrů by mělo přibýt do roku 2023, tedy do konce stávajícího období operačních programů,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro evropské projekty, regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a dodal, že se na mnohých stavbách finančně podílely také obce a města.

„Mezi nejdůležitější projekty, které se nám podařilo dokončit, patří například rozsáhlá rekonstrukce Výškovických mostů v Ostravě. Tato stavba přišla na bezmála 400 milionů korun. Významná byla také rekonstrukce estakády kolem fotbalového stadionu na Bazalech nebo rekonstrukce Opavské a Plzeňské ulice. Zásadní byla také výstavba nové cesty, takzvané prodloužené Mostní, která odklonila intenzivní dopravu z Hrabové,“ vyjmenoval náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Jakub Unucka s tím, že aktuálně běží dvě dopravní stavby, na které kraj získal peníze z EU. Za více než sto milionů korun bude zrekonstruována Těšínská ulice, která vede z Ostravy až do Havířova a silnice mezi Frýdkem-Místkem a Lískovcem. Před zahájením jsou další tři projekty o celkových nákladech 218 milionů korun.

Stavby spolufinancované z evropských dotací musí být propojené na transevropskou dopravní síť. Toto kritérium splňují silniční komunikace napříč celým krajem. Zrekonstruovány tak byly například silnice Jablunkov – Návsí, Sádek – Osoblaha, silnice z Heřmanovic až k hranicím s Olomouckým krajem nebo Nádražní ulice v Třinci.


21. srpna 2020

Zařazenopá 21.08.2020 00:08:00
ZdrojMoravskoslezský
Originálmsk.cz/cz/doprava/diky-penezum-z-evropy-je-v-kraji-83-kilometru-opravenych-silnic-149468/
Kategorie1897

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2026

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.