FUTTEC získal od EK 1,8 mil. euro na opravy silnic

FUTTEC získal od EK dotaci 1,8 milionu euro na mikrovlnnou technologii oprav silnic

Mobilní mikrovlnné zařízení FT3 - Celoroční oprava asfaltových povrchů

Inovativní - kvalitní - rychlá - efektivní - ekologická - dlouhodobá - úsporná - flexibilní.

Česká společnost FUTTEC představila na 27. ročníku Silniční konference konané v Českých Budějovicích koncem října 2019 svou mikrovlnnou technologii pro opravy asfaltových povrchů. Patentovaný systém pro včasné a bezespáré zacelení silničních výtluků byl vyvinut ve spolupráci s Ústavem chemických procesů Akademie věd ČR.

Evropská komise (EK) udělila FUTTEC dotaci ve výši 1,8 mil. euro na realizaci aktivit vedoucích ke komercionalizaci tohoto inovativního nápadu, a to v rámci unijního programu HORIZON 2020 SME Instrument. "Tuto podporu jsme právě začali čerpat. Získané finanční prostředky využíváme k dalšímu zdokonalování našeho řešení oprav výtluků s cílem uvést ho nejenom na český, ale také na zahraniční trh," říká předseda představenstva a jednatel FUTTEC Jiří Rušikvas. FUTTEC se řadí k několika českým firmám, které byly v tvrdé mezinárodní konkurenci úspěšné při podání žádosti o dotaci ze zmíněného rámcového programu pro výzkum a inovace HORIZON 2020. Ten s alokací zhruba 80 mld. euro pro období let 2014-2020 implementuje inovační strategii Evropské unie.

PŘEDNOSTI TECHNOLOGIE FUTTEC...

Mobilní zařízení FT3 od firmy FUTTEC - nyní je testováno v Kopřivnici - zahřívá prostřednictvím mikrovlnného záření okolí opravovaného výtluku na přibližně 120 st. C v celém průřezu obrusné vrstvy. Absorpci a koncentraci vyzařované energie a její efektivní přeměnu na teplo umocňuje potření poškozeného místa a jeho periferie patentovaným penetračním nástřikem. Zároveň na stejnou technologickou teplotu prohřívá asfaltovou směs potřebnou k reparaci vozovky mikrovlnná pec. To spolu se zhutněním umožňuje trvalé homogenní spojení podkladu s doplněným materiálem a dosažení maximálně možné rovinnosti.

Vedle vyšší kvality správky představuje bezespárová technologie i dokonalejší prevenci před případným dalším následným defektem silnice: znemožňuje totiž zatékání vody pod povrch vozovky a její následné zimní rozpínaní ve formě ledu. To by jinak vedlo ke vzniku asfaltových výdutí. Kola automobilů je pak na jaře bortí a vzniklé výtluky se dál rozšiřují a prohlubují. Další výhodou oproti konvenčním postupům je větší flexibilita při práci ve ztížených povětrnostních a přírodních podmínkách. Překážkou pro opravu děr a prasklin nejsou ani teploty pod bodem mrazu, vlhkost či větší sklonitost a rovněž ani zimní odstávky obaloven.

Předností je rovněž hospodárnost a ekologičnost. Opravná směs se rovnoměrně zahřeje bez použití tuhých paliv, jen v nezbytném objemu a těsně před použitím. To eliminuje ztráty, včetně tepelných. Aplikovaný asfalt není technologicky degradován zbytečně vysokým lokálním ohřevem. Není potřeba nic frézovat, veškeré nečistoty jsou odfoukány, což minimalizuje odpad. Není tak nutné jej odvážet a likvidovat. To generuje další úspory.

Důležitým kladem je i rychlost a personální nenáročnost. Dvoučlenná posádka vybavená technologií FUTTEC (pro přepravu potřebného zařízení a materiálu slouží kontejner) maximálně do jedné hodiny po svém příjezdu k poničenému místu vozovky provede jeho opravu. Ihned poté je obnovený úsek sjízdný! Dopravní omezení je tedy krátkodobé. Možnost téměř okamžité opravy silnice (i v zimě) je plusem pro její bezpečnost. Znamená v důsledku méně škod na vozidlech, méně nehod, méně úrazů.

...A PRO KOHO JE VHODNÁ

Stroj FT3 je primárně určen na reparaci defektů od velikosti menších prasklin až po výmoly do rozměru 80 x 60 cm. Větší rozbité plochy je však možné renovovat po etapách. Technologie FUTTEC je vhodná nejenom pro firmy specializující se na údržbu a opravu silnic. Díky zajištěnému zaškolení obsluhy ji mohou snadno a efektivně využívat pro údržbu cest, cyklo a jiných stezek, chodníků, parkovišť nebo hřišť také regiony, města, obce či jejich sdružení. Investici s rozumnou návratností představuje rovněž pro soukromé majitele autodromů, letišť, industriálních center, manipulačních ploch a dalších prostor s asfaltovým povrchem.

Kontakt pro další informace:

Mgr. Bc. Natalie Friebelová

Marketing Manager

Email: natalie.friebelova@futtec.cz

www.futtec.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.


Zařazenopo 04.11.2019 09:11:00
Zdrojprotext.cz
Originálprotext.cz/zprava.php?id=32369

Tiskové zprávy
Oppenheimer jmenuje Senior bankéře divize ve Frankfurtu
Knižní novinka Psychopat v mém mozku
Bořislavka Centrum získalo European Property Awards
FUTTEC získal od EK 1,8 mil. euro na opravy silnic
Nadace The Mary Kay Foundation věnovala 3,1 mil. USD
Více zpráv

Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.