Zpracování osobních údajů z veřejných zdrojů


Zpracování osobních údajů z veřejných zdrojů na serverech Kurzy.cz a Podnikání.cz


Správcem údajů je provozovatel webů Kurzy.cz a Podnikání.cz, společnost Kurzy.cz, spol. s r.o., IČ 26192454, Na poříčí 19, Praha 1, email: info@kurzy.cz.

Správce poskytuje v souladu s Nařízením (EU) 2016/679 (GDPR) (dále jen "Nařízení") a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, tyto informace ke zpracovávání osobních údajů z veřejných zdrojů:

Účelem zpracování je informování veřejnosti a klientů správce o detailech podnikatelských subjektů a vztahů mezi nimi navzájem a o detailech vztahů podnikatelských subjektů k veřejnosti a dále pro statistické účely (výpočty počtu podnikatelů dle různých charakteristik). Zpracování probíhá na základě oprávněných zájmů veřejnosti, správce a jeho klientů; tento zájem je vyjádřen mimo jiné zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, a nařízením vlády č. 425/2016 Sb., o seznamu informací zveřejňovaných jako otevřená data. Správce je dále oprávněn na základě svých oprávněných zájmů zpracovávat síťové identifikátory subjektu údajů (čl. 6 odst. 1 písm. f) Nařízení).

Zpracovávána jsou výhradně pouze data poskytovaná jako otevřená data, případně data, která jsou zveřejněna orgánem státní správy, nebo je správce jako zpracovatel osobních údajů získal na základě smlouvy s jiným správcem. Zdrojem zpracování je k 25. 5. 2018:

 • centrální evidence volných pracovních míst,
 • seznam fyzických osob, podnikajících fyzických osob, právnických osob a orgánů veřejné moci, které mají zřízenu a zpřístupněnu datovou schránku,
 • seznam o osobách zapsaných v České republice ve veřejném rejstříku,
 • živnostenský rejstřík,
 • sbírka listin veřejného rejstříku,
 • registr ekonomických subjektů vedený ČSÚ,
 • informace o kandidátech a zvolených osobách ze serveru www.volby.cz zveřejněné ČSÚ,
 • databáze ochranných známek v ČR a EU,
 • údaje z katalogu ŽivéFirmy.cz.

Správce nezpracovává žádné zvláštní kategorie osobních údajů.

Zpracovávanými údaji jsou jméno a příjmení, případně tituly subjektu údajů, adresa bydliště, datum narození, případný vztah k právnických osobám, IČO u fyzických osob podnikatelů. Z evidence volných pracovních míst a katalogu ŽivéFirmy.cz pak i emailová adresa a telefonní číslo, jde-li o zveřejněné pracovní emailové adresy a telefonní čísla. Informace o kandidátech a zvolených osobách ze serveru www.volby.cz pak navíc i věk a politická příslušnost.

Osobní údaje fyzických osob zveřejňované na webových stránkách správce jsou až na dále uvedené výjimky částečně anonymizovány tak, že z nich obvykle nelze bez dalších informací konkrétní fyzickou osobu identifikovat. Anonymizace probíhá tak, že není zveřejňováno datum narození a plná adresa (pouze obec, případně okres či stát bydliště) subjektu údajů. Výjimkou jsou údaje z evidence volných pracovních míst a katalogu ŽivéFirmy.cz, kde může být zveřejněno kontaktní jméno a příjmení, pracovní emailová adresa či telefonní číslo, a dále údaje o kandidátech a zvolených osobách, kde může být zveřejněno plné jméno a příjmení a politická příslušnost, a údaje týkající se ochranných známek, kde může být zveřejněno jméno a příjmení majitele ochranné známky.

Správce nevyužívá získané osobní údaje k marketingovým ani jiným účelům, než výše uvedeným. 

Osobní údaje správce ukládá pouze po dobu, po kterou jsou přístupné na zdrojích, po uplynutí této doby budou smazány; správce však může mazané údaje statisticky zpracovat a výsledky dále uchovávat.

 

Uživatel má k osobním údajům získaným správcem údajů tato práva: 

 • právo požadovat přístup k osobním údajům* (čl. 15 Nařízení), jejich opravu*, jsou-li v rozporu se zdrojovými daty, (čl. 16 Nařízení) nebo výmaz* (čl. 17 Nařízení), popřípadě omezení zpracování* (čl. 18 Nařízení),
 • právo na přenositelnost osobních údajů* (čl. 20 Nařízení),
 • právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů* (čl. 21 Nařízení),
 • právo podat stížnost u dozorového úřadu, tj. u Úřadu pro ochranu osobních údajů, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, https://www.uoou.cz (čl. 13 odst. 2 písm. d) Nařízení).

 

* Své žádosti či připomínky správci posílejte na email info@kurzy.czVzhledem k tomu, že správce nezískal osobní údaje od subjektu údajů, nebude obvykle schopen identifikovat subjekt údajů pouze na základě jména a příjmení (osob se stejným jménem a příjmením bude mít správce v evidenci více). Bude-li uživatel např. žádat o výmaz či bude vznášet námitku, urychlí vyřízení své žádosti tím, že uvede přesnější identifikaci své osoby kromě jména a příjmení, např. bydliště, datum narození, případě uvede webové stránky správce, na kterých je zmiňován.

 

 


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat    

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.