Zpracování osobních údajů z veřejných zdrojů


Zpracování osobních údajů z veřejných zdrojů na serverech Kurzy.cz a Podnikání.cz


Správcem údajů je provozovatel webů Kurzy.cz a Podnikání.cz, společnost Kurzy.cz, spol. s r.o., IČ 26192454, Na poříčí 19, Praha 1, email: info@kurzy.cz.

Správce poskytuje v souladu s Nařízením (EU) 2016/679 (GDPR) (dále jen "Nařízení") a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, tyto informace ke zpracovávání osobních údajů z veřejných zdrojů:

Účelem zpracování je informování veřejnosti a klientů správce o detailech podnikatelských subjektů a vztahů mezi nimi navzájem a o detailech vztahů podnikatelských subjektů k veřejnosti a dále pro statistické účely (výpočty počtu podnikatelů dle různých charakteristik). Zpracování probíhá na základě oprávněných zájmů veřejnosti, správce a jeho klientů; tento zájem je vyjádřen mimo jiné zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění, dle kterého jsou zpracovávané informace zveřejňovány jako otevřená dataSprávce je dále oprávněn na základě svých oprávněných zájmů zpracovávat síťové identifikátory subjektu údajů (čl. 6 odst. 1 písm. f) Nařízení).

Zpracovávána jsou výhradně pouze data poskytovaná jako otevřená data, případně data, která jsou zveřejněna orgánem státní správy, nebo je správce jako zpracovatel osobních údajů získal na základě smlouvy s jiným správcem. Zdrojem zpracování je k 25. 5. 2018:

 • centrální evidence volných pracovních míst,
 • seznam fyzických osob, podnikajících fyzických osob, právnických osob a orgánů veřejné moci, které mají zřízenu a zpřístupněnu datovou schránku,
 • seznam o osobách zapsaných v České republice ve veřejném rejstříku,
 • živnostenský rejstřík,
 • sbírka listin veřejného rejstříku,
 • registr ekonomických subjektů vedený ČSÚ,
 • informace o kandidátech a zvolených osobách ze serveru www.volby.cz zveřejněné ČSÚ,
 • databáze ochranných známek v ČR a EU,
 • údaje z katalogu ŽivéFirmy.cz.

Správce nezpracovává žádné zvláštní kategorie osobních údajů.

Zpracovávanými údaji jsou jméno a příjmení, případně tituly subjektu údajů, adresa bydliště, datum narození, případný vztah k právnických osobám, IČO u fyzických osob podnikatelů. Z evidence volných pracovních míst a katalogu ŽivéFirmy.cz pak i emailová adresa a telefonní číslo, jde-li o zveřejněné pracovní emailové adresy a telefonní čísla. Informace o kandidátech a zvolených osobách ze serveru www.volby.cz pak navíc i věk a politická příslušnost.

Osobní údaje fyzických osob zveřejňované na webových stránkách správce jsou až na dále uvedené výjimky částečně anonymizovány tak, že z nich obvykle nelze bez dalších informací konkrétní fyzickou osobu identifikovat. Anonymizace probíhá tak, že není zveřejňováno datum narození a plná adresa (pouze obec, případně okres či stát bydliště) subjektu údajů. Výjimkou jsou údaje z evidence volných pracovních míst a katalogu ŽivéFirmy.cz, kde může být zveřejněno kontaktní jméno a příjmení, pracovní emailová adresa či telefonní číslo, a dále údaje o kandidátech a zvolených osobách, kde může být zveřejněno plné jméno a příjmení a politická příslušnost, a údaje týkající se ochranných známek, kde může být zveřejněno jméno a příjmení majitele ochranné známky.

Správce nevyužívá získané osobní údaje k marketingovým ani jiným účelům, než výše uvedeným. 

Osobní údaje správce ukládá pouze po dobu, po kterou jsou přístupné na zdrojích, po uplynutí této doby budou smazány; správce však může mazané údaje statisticky zpracovat a výsledky dále uchovávat.

 

Uživatel má k osobním údajům získaným správcem údajů tato práva: 

 • právo požadovat přístup k osobním údajům* (čl. 15 Nařízení), jejich opravu*, jsou-li v rozporu se zdrojovými daty, (čl. 16 Nařízení) nebo výmaz* (čl. 17 Nařízení), popřípadě omezení zpracování* (čl. 18 Nařízení),
 • právo na přenositelnost osobních údajů* (čl. 20 Nařízení),
 • právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů* (čl. 21 Nařízení),
 • právo podat stížnost u dozorového úřadu, tj. u Úřadu pro ochranu osobních údajů, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, https://www.uoou.cz (čl. 13 odst. 2 písm. d) Nařízení).

 

* Své žádosti či připomínky správci posílejte na email info@kurzy.czVzhledem k tomu, že správce nezískal osobní údaje od subjektu údajů, nebude obvykle schopen identifikovat subjekt údajů pouze na základě jména a příjmení (osob se stejným jménem a příjmením bude mít správce v evidenci více). Bude-li uživatel např. žádat o výmaz či bude vznášet námitku, urychlí vyřízení své žádosti tím, že uvede přesnější identifikaci své osoby kromě jména a příjmení, např. bydliště, datum narození, případě uvede webové stránky správce, na kterých je zmiňován.

 

 


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2023

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V