Final countdown - zombie bankovnictví dlouhodobě nefunguje - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení , příspěvky 11 až 20

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků 11 až 20 (20)
 
přečíst (3) 04.08.13 19:45  ppetr1  (160502)

Energie = lidská práce (a její produktivní síla)

(tj.poměrem mezi úrovní mezd a zisků, včetně daní). - bohuzel ten nepomer je v soucasne dobe katastrofalni - politici a banky jsou pijavice nejhrubsiho zrna - vysavaji vse pro jednotlivce nikoli pro spolecnost !!!!!!!!

proc je USA bohate a EVROPA chuda?? protoze dane v USA jsou vice nez polovicni nez v EVROPE - nenazrani politici vse, dane zvysuji - cloveku se chce akorat brecet - kam to ta sebranka vede - tedy EU - u nas ani nemluve !!!!!!!!

chteji 100% dane kdyz uz jsou dnes na skoro 70% - a kdo bude pak delat??dnes uz nikdo delat nechce - A TO JEN DIKY DANIM !!!!!!!!!!!!!!!!

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 01.08.13 16:34  Pavel Pršala  pprsalazavinacvolny.cz  (157299)

Nemohla by naopak být nadhodnocena cena ropy ve zlatě?

Když se podíváme na ceny uhlí, elektřiny a zemního plynu, skoro to tak vypadá. A co teprve až dojde časem ke zpomalování růstu automobilové dopravy v Číně - i když to potrvá ještě minimálně 10 - 20 let. A to nepočítám s případnými vlivy technického pokroku (např. odlehčení konstrukcí a další snížení měrné spotřeby paliv). Představte si, že ještě před  cca 80 lety stála 1 kWh elektřiny v ČSR (předválečné) zhruba stejně jako dnes - myslím tím NOMINÁLNÍ cenu. Jenže kupní síla 3,50 Kč v roce 2013 je úplně jiná, než kupní síla 3,50 Kč z roku 1933 (půl párku s rohlíkem stálo tenkrát zhruba 1 Kč - dnes stojí většinou 15 Kč - takže dnes zaplatíte za párek (vlastně půl "párku") v rohlíku zhruba stejně jako za 4 kwh elektřiny, zatímco před 80 lety by jste "za 4 kWh" (cca 14 Kč)  pořídili skoro 7 párků (tzn. 14 "půlpárků" - i s odpovídajícím počtem rohlíků).

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 04.08.13 19:49  ppetr1  (160502)

Nemohla by naopak být nadhodnocena cena ropy ve zlatě?

Když se podíváme na ceny uhlí, elektřiny a zemního plynu, skoro to tak vypadá. - myli pane dotace a jen dotace - to vas nenapadlo co ... vsechny ceny????????

proc si myslite ze snazi kazdy okrdat a krast?? - NO PROTOZE TU JSOU DOTECE - TO ALE LIDSTVO ZABIJE TEDY NE DOATACE A LIDSTVO ZABIJI POLITICI A BANKERI !!!!!!!

penize jsou jen carem papiru a maji presne tu hodnotu toho papiru - mozna je toaletak drazsi :-(

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 01.08.13 16:05  Pavel Pršala  pprsalazavinacvolny.cz  (157299)

Apropos komoditní peníze ...

Kdysi v 70. letech jsem četl povídku "Pelageja" od Fjodora Abramova - a z té jsem se dozvěděl, že ještě dost dlouho po válce existovaly "komoditní peníze" i  v SSSR - kupodivu to bylo obdobné jako u starých Slovanů, to znamená, že zejména ženy, např. vedoucí obecní pekárny Pelageja, ukládaly "peníze" (hodnotu "vyvekslovaných" přebytků či "nadproduktu") z jídla do látek, kterých byl sice také relativní nedostatek, ale na rozdíl od potravin je bylo možno alespoň částečně "tezaurovat" (podobně jako tradiční drahé kovy). Voilá!

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 04.08.13 19:53  ppetr1  (160502)

Apropos komoditní peníze ...

chtel jste napsat smenne zbozi :-)))

mam zlato mohu si koupit co chci - ovsem mam vajicka a potrebuji látku na oblek uz to bude smena a k tomu to v dnesni dobe speje.

lide prestavaji mit uctu k penezum - bohuzel ma na tom hlavni podil politik a banker - proste hamiznost a nenazranost !!!!!!!

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 01.08.13 15:39  Pavel Pršala  pprsalazavinacvolny.cz  (157299)

A ještě něco: jak vysoké byly dluhy z obou světových válek?

Evropská část Ruska a značná část Německa (včetně dnešních území v Polsku) vypadaly po 2. světové válce tak žalostně, že by mne opravdu zajímalo, jak vysoký státní dluh byl tím opakovaným válečným šílenstvím vlastně vytvořen - byly to určitě stovky bilionů dnešních USD (na rozdíl od pouhých desítek bilionů "otrávených derivátů", připadajících na cca trojnásobnou světovou populaci). Mnohé země přišly o miliony svých nejproduktivnějších pracovních sil (většinou mladých) - mimochodem, co bylo tehdy národohospodářskou ztrátou pro nás (odsun kvalifikovaných sudetských Němců), bylo pro poválečné Německo přímo požehnáním - kdo by totiž asi jinak nahradil těch pobitých 7 milionů a obnovil s pomocí amerických investic zničenou zemi? Turci nebo Řekové s Italy? Na ty došlo teprve o 15 - 20 let později. Takže, prosím, zacházejme s kvantifikacemi (např. oněch státních dluhů) jako "slušní lidé". Už Božena Němcová proslula výrokem: "Každý slušný člověk by měl znát míru". Asi neměla na mysli "statistiku a pravděpodobnost", ale Ferdinanda Fingerhuta (staršího "Náprstka"), který jí dělal nemravné návrhy se slovy: "Oba jsme inteligentní lidé a víme, že rukávem se to nevypotí."

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (3) 04.08.13 23:58  Rastislav Trecák  (155420)

A ještě něco: jak vysoké byly dluhy z obou světových válek?

Naše míra jednoznačně vychází z informací, které máme k dispozici a kterým věříme. Vy říkáte, že v současnosti existujou toxické detiváty typu CDO nebo CDS jenom v desítkách bilionů USD? Podle mých insider zdrojů v současnosti existuje již přes 1000 bilionů (přes 1 trilion USD) různých finančních derivátů. Kolik z nich je toxických, to ví jenom bůh. Ale určitě to není jenom 30 bilionů USD. 

Pojdme se však přesunout k jiné veličině, aby jsme vyloučili inflaci (30 bilionů v roce 1945 není 30 bilionů dnes), pojďme k poměru dluhu k HDP. Nevím, jaký mohl být celoglobální poměr dluhů k celoglobálnímu HDP po WW II, ale např.poměr dluhu k HDP v USA byl za Trumana v roce 1945 cca 120%. A to bylo hned po válce, takže dluhy byly obrovské, kvúli válečné výrobě. Pak se dluh USA k HDP snižoval a v r. 1982 byl jenom cca 35% HDP. Teď se poměr dluhu k HDP blíží k 105% HDP. Stále si myslíte, že v současnosti nemá největší ekonomika světa problém s dluhy? A co Japonsko, Itálie? Další zadlužování přes tisk peněz už nemůže přinést nic, jenom konečné řešení a to monetární reformu (odepsání dluhů), cenovou inflaci nebo válku. V rámci vaší rovnice, stimulace M byla od roku 2008 v řádech bilionů USD, EUR, Jenů, Juanů a výsledek? Titěrný růst HDP v USA (i když po opětovných manipulacích s CPI indexem by jsem řekl, že USA jsou spíš v recesi), recese v Evropě a Japonsku a snižování růstu v Číně. Tvorba fiduciárních měn v systému frakčního bankovnictví nám způsobila krásný boom, ale i ohromné množství špatně alokovaných finančních prostředků, které by sme měli za normálního fungování kapitalismu odepsat. Volný trh se to snaží odepsat, centrální banky mu v tom brání, a vykrývají tyto ztratové investice tiskem nových měn, čím ale zvyšují dluh. A ten je již tak vysoký, že i když stačí splácet úroky, už i to je problém. Stačí, aby stouply úroky na dluhopisech nad určitou hranici (napr. u Japonska nad 2%) a JAP bude muset dávat skoro všechny daňvoé příjmy jenom na zplácení úroků!!! A když bude v JAP inflace 2% (to je plán ABEho), kdo bude nakupovat tyto dluhopisy, když nepokryjou ani oficiální inflaci? Jsme uzavřeni v dluhové pasti, z které není úniku bez drastických řešení.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 04.08.13 20:09  ppetr1  (160502)

A ještě něco: jak vysoké byly dluhy z obou světových válek?

:-))))))

faktem je ze na druhe svetove valce vydelalo hlavne USA - proc asi ??

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 01.08.13 12:01  Pavel Pršala  pprsalazavinacvolny.cz  (157299)

Znáte skvělou rovnici Irvinga Fishera (V*M = P*T) pane Trecáku?

Tak si ji, prosím, pořádně prostudujte a zamyslete se nad vztahem jednotlivých veličin v ní, zejména pak "V" označující průměrnou rychlost oběhu peněz v ekonomice, stejně jako "T" označující úhrn veškerých transakcí globálního hospodářství (včetně emisí CDSek v objemu cca 30 bilionů !!! USD a dalších finančních, či spíše "virtuálních" derivátů - pokud dobře počítám je to 30000 mld.USD/85 mld.USD = 353 měsíců, tzn. skoro 30 let). A co vám říká tzv. "druhý Fisherův efekt", kterým definoval (už před zhruba 80 lety) důsledky deflace jako výsledku neregulovaného "liberálního šílenství"? Vám to, samozřejmě, s ohledem na předmět vašeho "fetišistického podnikání"  vyhovuje, protože na strachu a panice se nejlépe vydělává.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 04.08.13 23:19  Rastislav Trecák  (155420)

Znáte skvělou rovnici Irvinga Fishera (V*M = P*T) pane Trecáku?

"Skvělou" agregovanou rovnici směny M*V=P*T (transakční rovnice je M*V=P*Q, kde Q je reálný produkt), která má matematicky formalizovat kvantitativní teorii peněz samozřejmě znám, ale neuznávám ji. A protože se pokládám za přívržence Rakouské ek. školy, moje úvahy a myšlenky vycházejí v mém článku z této teorie a né z neoklasické školy, z které pak vycházeli keynesiáni a monetaristé, pro které je tato rovnice modlou. Proto Vám asi moje názory vyjádřené v článku moc nevoněli. Ale vraťme se k rovnici směny, s kterou jako první přišel angličan John Stuart Mill a Irving Fisher ji jenom matematicky naformuloval. V rovnici souhlasím s tím, že tisk peněz (zvyšování M) vede k vyšším cenám. Minimálně k vyšším, než by byly bez tisku. Tzn. i když klesají, tak klesají o méně, než by klesly. Ale to je tak všechno, co si z této rovnice chci vzít. O nízké výpovední schopnosti této rovnice pro pochopení příčin a důsledků ekonomické reality napsal pan Jan Mašek, také jako já zastánce Rakušanů a ABCT. Vybírám z jeho článků například tyto teze:

- ta rovnice nám říká, že dvacet korun, které vydal Alois, se rovnají dvaceti korunám, které přijal Bedřich. Nic víc. Absolutně nic dalšího z toho nevyplývá. To jistě není nic, co by nám pomohlo zjistit faktory, které určují cenovou hladinu, jak znělo Fisherovo zadání. Fisher ale jde dále a tvrdí, že to můžeme číst tak, že 20 korun má stejnou hodnotu jako 10 rohlíků. Ale to v žádném případě není pravda – pro Aloise mají rohlíky větší hodnotu než 20 korun a pro Bedřicha naopak. Fisher by to měl vědět, neboť toto tvrdil dlouho po objevení subjektivní hodnoty Mengerem a spol., konceptu, ke kterému se jinak Fisher hlásil. Takže není pravda, že jedna strana je strana peněz a druhá je strana zboží. Obě strany jsou strany peněz.

 i kdyby hodnota byla stejná, tak z rovnice nevyplývá, co je příčinou a co je důsledkem. Nevyplývá z ní, že cena je určena zbývajícími veličinami, které jsou nezávislé. Všechny veličiny jsou totiž závislé – na subjektivním hodnocení jednajících lidí. Cena nemůže být určena neživými věcmi, jako je množství rohlíků a množství peněz. Cenu určují lidé, pro které ovšem v této rovnici není místo. Absurditu rovnice můžeme ukázat na této nové rovnici směny: 20 korun = 10 rohlíků krát počet právníků krát 2 koruny děleno počtem právníků. Najednou je jedním z „určujících faktorů“ ceny počet právníků.

- situace je ještě horší, pokud se díváme na agregovanou verzi rovnice, tj. M * V = P * T. Jedinou smysluplnou z těchto čtyř veličin je M : počet korun v oběhu. Co je T? Jak lze (doslova) sčítat jablka a hrušky? Jak lze sčítat rohlíky a divadelní představení? Co to je P? Pokud má být cenová hladina P průměrnou cenou, tak každý průměr musí mít společného jmenovatele. Když cena rohlíku je 2 koruny za rohlík a cena auta je 300 000 korun za auto, jaká je cenová hladina? 150 001? Asi těžko. Vážený průměr? Ale jak posoudíme váhu? Problém s rychlostí oběhu V je ten, že to není vůbec definovatelný pojem, taková věc nereprezentuje nic v reálném světě, a proto nelze o něm mít žádné předpoklady. Jediná smysluplná definice, i když pomineme nesmylnost P a T, je ta, že V se rovná P * T / M. Je to prostě číslo, které vyjde z této rovnice, anglicky balancing figure. Rovnice využívající veličinu, která existuje jen v ní samotné, nemůže popisovat reálný svět.

- rovnice je nezbytně statická a ignoruje čas. I kdyby popisovala reálný svět, tak j ...

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:


Diskuze Final countdown - zombie bankovnictví dlouhodobě nefunguje, další stránky: « Předchozí | 1 | 2
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Final countdown - zombie bankovnictví dlouhodobě nefunguje

Final countdown - zombie bankovnictví dlouhodobě nefunguje - zdrojová stránka k tématu diskuze Final countdown - zombie bankovnictví dlouhodobě nefunguje.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Final countdown - zombie bankovnictví dlouhodobě nefunguje e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Final countdown - zombie bankovnictví dlouhodobě nefunguje.

 Burza Prime 12:08 
Název Kurz Změna
 COLT(CZG)  667.00  -0.60% 
 ČEZ  957.00  +0.16% 
 ERSTE  1 111.00  -0.58% 
 GEN(NORTON)  570.00  0.00% 
 GEVORKYAN  256.00  +0.79% 
 KB  773.50  -0.19% 
 KOFOLA  299.00  +0.67% 
 MONETA  98.60  +0.10% 
 PHOTON  43.60  -0.91% 
 PILULKA  144.00  -1.71% 
 PM  14 960.00  0.00% 
 PRIMOCO   800.00  -0.62% 
 VIG  730.00  +0.27% 
Komodity online
 Ropa 79.81 USD 11:50   
 Zlato 2339.31 USD 11:50   
 Stříbro 30.54 USD 11:50   
 Káva 230.86 USD 11:50   
 Cukr 19.16 USD 11:50   
 Bavlna 74.18 USD 11:50   


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.