Zpravodajství, stránka 327

1. Proč ženy berou méně. Běžnou výplatu, vyjádřenou mzdovým mediánem, mají ženy oproti mužům nižší o 15,5 %

2. 36. týden na Energetické burze ČMKB - elektřina 26/27 v nízkém napětí za 2450 Kč/MWh, plyn 26/27 za 870 Kč/MWh

3. 36. týden na trhu pohonných hmot ČMKB - nafta v průměru za 14,68 Kč/litr

4. Průmysl stagnuje a stagnovat i bude

5. ECB and People’s Bank of China extend bilateral euro-renminbi currency swap arrangement

6. Studijní návštěva z Indonéského úřadu pro finanční služby 3. - 5.9.2025

7. Road Circus v Ostravě-Jihu. Burácení silných motorů, freestylová motorkářská show, historická vozidla, soutěže motocyklů, či nabušený speciální dragster (video)

8. Evropská komise hledá experty na AI. Přihlásit se můžete i vy

9. Cestovní ruch na Maledivách pohledem statistiků

10. Trade balance ended in deficit for the first time this year - Czech International trade in goods (change of ownership) - July 2025

11. Double-digit growth of construction output continued - Czech Construction - July 2025

12. Industrial production and orders increased in July - Czech Industry - July 2025

13. The development of the Czech labour market - 2. quarter of 2025

14. Digitální euro jako peněženka budoucnosti?

15. GBP/JPY odolává tlaku a zůstává nad klíčovou podporou

16. ČNB spouští kombinovanou formu kurzů k rozpoznávání padělaných bankovek a mincí

17. Mapa významných oprav ŘSD v Moravskoslezském kraji (září 2025)

18. Dnes může padnout další francouzská vláda

19. Amerika na pokraji infarktu: Ray Dalio, velké cykly a proč se svět mění

20. ČR - obchodní bilance v červenci skončila letos poprvé deficitem - Zahraniční obchod se zbožím - červenec 2025

21. ČR - průmyslová produkce v červenci meziročně reálně vzrostla o 1,8 % - Průmysl - červenec 2025

22. Spotřeba vybraných ropných produktů a zemní plyn - červen 2025

23. ČR - stavební produkce v červenci dále rostla dvouciferným tempem - Stavebnictví - červenec 2025

24. Význam solárních elektráren roste již třetím rokem. Ke konci roku 2024 činil instalovaný výkon elektráren v Plzeňském kraji 709,7 MW

25. Maloobchod zvolňuje, koruna pod 24,90 EURCZK, Fed v září sníží sazby a pozornost upřena na Francii - Rozbřesk

26. ECB tento týden sazby snižovat nebude (Týdenní zpráva z finančního trhu)

27. V pondělí ráno převládají na asijských akciových trzích mírné zisky; japonský Nikkei posílil o téměř 1,5 % - Ranní shrnutí

28. Slabší americké makro, Elonův balíček a halucinace LLM - Ranní komentář (video)

29. Německá průmyslová produkce překvapila pozitivním vývojem

30. Klidný začátek zajímavého týdne - Ekonomický kalendář (8.9.2025)

31. Koruna výrazně posílila po slabých číslech z amerického pracovního trhu

32. Změna vedení zastínila hlubší problémy společnosti - Analýza Nestlé

33. „Naším cílem je, aby finanční tíže rodin neomezovala možnosti jejich dětí vzdělávat se. O tuto pomoc lze žádat například i v případě financování zimních lyžařských kurzů,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí

34. V Ostravě probíhá rozsáhlá oprava Centra duševního zdraví. Pacientům za necelý rok nabídne moderní zázemí, dvojnásobný počet zaměstnanců a rozšířenou péči. (video)

35. Den otevřené dálnice. Na rozestavěný kus D35 Hořice – Sadová se přišlo podívat 6300 lidí. Spousta cyklistů, bruslařů, dětí i dospělých

36. Showers and thunderstorms may produce a localized threat of flash flooding over southern Texas and the Southeast coast and much of Florida

37. Volvo Cars zahajuje výrobu ES90

38. Gen Digital - Ohlásili výsledky a akcie vystřelily o 10 %. Hodnocení šéfa vývoje. (video)

39. ČRO podcast - Plzeň - Můj kraj: Fenomén Škoda (audio)

40. Českem bleskem: Pustevny svůj název dostaly podle poustevníků, kteří tam pobývali v době vrcholné barokní zbožnosti (audio)

41. Zprávy pro Plzeňský kraj: V budově plzeňského rozhlasu je výstava Josefa Ladislava Jíchy. Byl to zlatý člověk, říká jeho dcera (audio)

42. Vybrali jsme pro vás: Jak a kdy nejlépe sledovat zatmění Měsíce? Poradil nám vedoucí libereckého Planetária Martin Gembec (audio)

43. Přibližně za dvě hodiny vyjde nad východním obzorem Měsíc ve fázi úplného zatmění. Na většině území je aktuálně oblačnosti málo, problematické bude pozorování zejména na JZ Čech

44. Matcha mánie proměnila zelený prášek ve zlato

45. Zprávy ze Zlínského kraje: ‚Ještě červenější než obvykle a téměř celý tmavý.‘ Hvězdárny zvou na pozorování zatmění Měsíce (audio)

46. Zprávy pro Liberecký kraj: Vzácné tisky z Kopschovy farní knihovny jsou k vidění v Krajské vědecké knihovně v Liberci (audio)

47. Jihočeské nebe: Jedno z nejdelších úplných zatmění Měsíce v tomto desetiletí nastane v neděli 7. září 2025 (audio)

48. Epiq show car: Odvážná vize nejdostupnějšího plně elektrického SUV od Škody odhalena

49. Zprávy ze Zlínského kraje: V Karolince na Vsetínsku mohli obyvatelé vidět nad sjezdovkou vrtulník. Usazuje díly nové lanovky (audio)

50. Nová 17letá maxima akcií ČEZ dopomohla pražské burze v týdnu k návratu růstu. BlackRock se o prázdninách zbavovala akcií MONETA

51. Zprávy ČRo Ostrava: Místo drahých atrakcí mohou děti v Beskydech hledat lesní bytosti. Vznikají nové interaktivní stezky (audio)

52. World premieres, tech highlights, and iconic products: Volkswagen Group unleashes its full potential as a global technology driver at IAA Mobility

53. World premiere at the IAA: with the ID. CROSS Concept, Volkswagen is presenting a compact SUV for affordable electric mobility

54. Zprávy pro Královéhradecký kraj: Na Masarykově chatě v Orlických horách bylo veselo. Bouda slaví 100 let od svého otevření (audio)

55. Nová odborná studie varuje před šokovým zdražením, které mají od roku 2027 způsobit emisní povolenky pro domácnosti. Ty přijala také česká vláda, v rámci schválení balíku Fit for 55

56. 9/7/25 7AM ET Widespread 90s today with widespread 80s the rest of the week. Rain chances, generally highest across our Florida counties

57. Dezorientace, zapomínání věcí, výpadky paměti – některé z příznaků Alzheimerovy nemoci. Jedná se o nejčastější příčinu stařecké demence. (video)

58. Informace o podmínkách kandidatury ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2025

59. Akcent: Kellner a privatizace v ND: Politické hry prospívají českému divadlu, míní kritik (audio)

60. Kellner. Na cestě k miliardám: Kellner: Na cestě k miliardám. Nová série mapuje dráhu nejbohatšího Čecha (audio)

61. Příběhy z kalendáře: Hana Zagorová. Jak vzniklo okřídlené rčení „nedělej Zagorku“? (audio)

62. Zprávy pro Plzeňský kraj: Hledejte se Západočeskou univerzitou v Plzni kešky provázané s historií a vědou (audio)

63. Likvidace elektroodpadu po povodních. 80 tun elektroodpadu stále čeká na ekologickou likvidaci po loňských povodních. Zpracovat ho mají ve třech recyklačních zařízeních, třeba v Opavě (video)

64. Británie má za sebou rekordně horké a suché léto. Na mnoha místech vedlo ke kritickému poklesu vod v nádržích i pod zemí. Výrazně slabší úroda už zdražila některé potraviny v obchodech. (video)

65. Obří modely letadel v Olomouci, mezinárodní setkání jízdních policií v Ostravě a instalace sousoší s názvem Komunisté v Ostravě-Jihu. (video)

66. Reportáže zahraničních zpravodajů: V Paříži se zavírá říční plovárna na Seině a proto vás tam zavedou Reportáže zahraničních zpravodajů (audio)

67. Zprávy ze Zlínského kraje: První záchranné centrum pro lvy otevřeli ve Zlíně. Lidé na něj přispěli více než třemi miliony korun (audio)

68. O vzniku oddělení Státní bezpečnosti na Moravě, rozhodl zemský národní výbor v Brně 4. září 1945. (video)

69. Do čtyř let chtějí švýcarské úřady obnovit alpskou vesnici Blatten, na kterou se v květnu sesunul ledovec. První z místních by se domů mohli vrátit už příští rok. (video)

70. Zavedli jsme valorizační mechanismus zvyšování minimální mzdy. Místo chaosu předvídatelný systém

71. Pochoutkový rok: Pistáciové oříšky jsou zrádné. Když některý nejde rozlousknout, vzdáme se ho, radí Ladislav Špaček (audio)

72. Co obraz, to příběh a okamžik. Martin Velíšek v pražské Špálově galerii představuje na výstavě Momenty okamžiků své vzpomínky na náhodná setkání – většinou se ženami (video)

73. Policie ČR varuje před rostoucí vlnou kybernetických podvodů. Na takové kyberútoky existuje linka 7726

74. Zprávy z Vysočiny: V Moravských Budějovicích s předstihem dostavěli železniční most. Pražská ulice bude zas průjezdná (audio)

75. Jablonec nad Nisou - Ulici Liberecká uzavře výměna plynovodu

76. Zprávy ze Severu: ‚Dostat se na takovou výstavu je obrovská čest.’ Ústečtí studenti převezli svá díla na Paris Design… (audio)

77. Českem bleskem: Slovenská strela svým aerodynamickým tvarem i technickým řešením předběhla dobu o celá desetiletí (audio)

78. Zprávy pro Pardubický kraj: ‚Vpravo v bok, pochodem vchod.‘ Žáci vojenské školy v Moravské Třebová místo klasické výuky cvičí p… (audio)

79. Vlakem z Prahy do Lysé nad Labem se nyní bude jezdit rychleji a bezpečněji. Mezi Mstěticemi a Čelákovicemi byla dokončena modernizace trati: napřímena trať, obnoveno 18 železničních mostů

80. Všechno, co jste kdy chtěli vědět o dnešním zatmění Měsíce (ale báli jste se zeptat). (video)

81. Pojďte s námi do zoo: Zoo Jihlava má nového jedovatého obyvatele: korovce mexického (audio)

82. Zprávy pro Liberecký kraj: Vzácná návštěva renesančních panovníků. Na zámku Frýdlant si můžete prohlédnout čtyři unikátní busty (audio)

83. Východočeské výlety: V pardubickém parku Červeňák jsou památky vojenské minulosti (audio)

84. Radikální, tedy úplné odstranění nádoru se v páteřní chirurgii řadí k nejsložitějším výkonům. Zároveň ale zvyšuje šanci na úplné vyléčení. (video)

85. Vyrážíme k vám a zjišťujeme, co je ve vaší obci zajímavého. Tentokrát nás náhoda vyslala do obce Ledce na Brněnsku. (video)

86. Zahradní model železnice v Dolní Lomné. Horská trať inspirovaná Švýcarskem – k vidění je v Dolní Lomné na Jablunkovsku (video)

87. Dzień dobry w niedzielę. W dzień na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami okresowo wzrastające do dużego. Na wschodzie przewaga zachmurzenia dużego (video)

88. Vybrali jsme pro vás: Nejen informace o přírodě, ale i o vojenské historii Ralska nabízí turistům naučná stezka Jeřáb (audio)

89. Host Radiožurnálu: Metodik: Musíme zlepšit vztah mladých k životnímu prostředí (audio)

90. Casablanca: Nejkrásnější hory jsou ty, kde jsem ještě nebyl. Jakub Cejpek vylezl na všechny čtyřtisícovky Alp (audio)

91. Za snížení daní Češi zaplatí jejich zvýšením, ovšem i s úroky. České veřejné finance nedostal do dluhu stovek miliard ani covid, ani válka na Ukrajině, ani důchody, ani Dukovany, ani Trump a zbrojení, ale něco docela jiného, ryze českého původu…

92. Prognoza burzowa na dziś (niedziela, 07.09.2025) Ważność: 08:00–20:00 Nad wschodnią i północno-wschodnią Polską utrzymywać się będzie strefa frontowa z płytkim niżem

93. Prognoza burzowa na noc (niedziela/poniedziałek, 07/08.09.2025) Ważność: 20:00 – 08:00 W nocy możliwe będzie ponowne uaktywnienie się burz, jednak warunki będą słabsze niż poprzedniej nocy

94. V noci na dnešek byla obloha většinou jasná, k ránu se místy vytvořily mlhy. Teploty klesaly znatelně níže než během předchozích nocí

95. Čtení snímků z meteorologického radaru může být na první pohled složité, ale s pochopením několika základních principů se v nich brzy zorientujete

96. Jak jednoduše pomoci firmě a spokojenosti zaměstnanců - Víkendář

97. Zítra budeme moct pozorovat po delší době úplné zatmění Měsíce. A co víc, na většině území bude jasno. Proto neváhejte

98. Maloobchodní tržby v ČR v červenci rostly pomaleji než v červnu

99. Vedle pozorování zatmění Měsíce večerní obloha nabídne ISS či Muskův vesmírný vláček

100. Dobruška, Opočno, Solnice – 6.28 km od Dobrušky je možný výskyt bouřky - Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký

<< První < Předchozí stránka, 326 Další stránka, 328 >

Seznam všech firem a subjektů kapitálového trhu >>
Seznam všech akcií, akcie v ČR a zahraničí >>
Seznam zpráv ve zpravodajství >>
Letenky do celého světa. >>
Předpověd počasí ve světě. >>

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2026

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.