ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků diskuze ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek, 1 až 12 (12)
 
přečíst (2) 15.10.20 00:49  Jiří  (203022)

Každý si brání vlastní píseček

Ta možnost odložit si s posvěcením státní moci své splátky, byla pouze psychologickou

strategií, jak udržet ovce v klidu. Chápu.

Ale je mi jasné, že té implozi se nevyhneme.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 16.10.20 09:54  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (206221)

Každý si brání vlastní píseček

po zamšlení se jeví tato vaše myšlenka jako odpovídající a výstižná..

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (2) 15.10.20 01:15  PetrT  (211140)

Každý si brání vlastní píseček

Odklad splátek = naprosto nevýhodna akce. Z toho mě vychází pouze 2 veci. Buď ty lidi neumí naprosto počítat, a nebo byli tak zoufalí, že i tato 'berlicka' se jim hodila. Obě dvě možnosti znamenají fiasko. První dlouhodobe, druhé okamžite.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 16.10.20 09:58  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (206221)

Každý si brání vlastní píseček

jasně, chytrý pochopil a rychle doplatí... ti ostaní se mohou dostat do svízele na konci své splátky jakéhokoli úvěru a doplatí taky všechno, bude se ale divit... ti co nespláceli před tím, budou mít potíže jen si užívali pohody déle nežli měli..  nemovitosti které budou nabídnuty při neslácení využíjí dravci v zemi, realitní makléři a samotné banky- sami koupí a pak se ziskem prodají, dělají to nejen realitky, ale i banky..  jako supy z westernu..

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 14.10.20 16:00  Jan Novák  (216107)

Tak ten důvod jsem neviděl nikdy

..třeba by se i někteří dočkali těch laciných zabavených nemovitostí. I když to si nemyslím. Kdo chce, tak místo fňukání nad svým špatným osudem si práci najde..

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 16.10.20 09:53  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (206221)

Tak ten důvod jsem neviděl nikdy

nesouhlas s myšlenkou pane Novák

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 14.10.20 09:37  Ex  (199889)

ČNB je dost bohatá aby podržela banky na veřejných trzích.

Protože tato bankovní trojka je rozhodující pro stav akcií i ceny podílů akciových a smíšených fondů, kde současný stav těžce poškozuje kapitálový trh a je příčinou celkového pesimismu. Ne koronavirus ale ČNB svoji restrikcí škodí více kapitálovému trhu. Docela se divím, že to bankovní radě vůbec nedochází. Nejhorší je to ta nejistota. Mám pocit že v ČNB sedí hodně nekompetentní lidé. A vyjádření pana Rusnoka že nasadí obrácené devizové intervence jen znamená, že mu nejde o blaho českého státu, ale aby divizoví interventi co už vzali zpátečku moc neprodělali.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 14.10.20 15:18  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (213920)

ČNB je dost bohatá aby podržela banky na veřejných trzích.

souhlasím, jen si myslím, že jsou sarkasticky sakra kompetentní ti co vykládají záony a měli by se jimi jako první řídit a ne je porušovat a svým výkladem dávat najevo, že je to správné , to co dělají.. svými kroky poškodili už tako poškozený kapitálový trh.. vědí moc dobře to , co potřebují... parazitovat na majetku jiných, je ale zajímavé, že stát může, ale u druhých je to trestní čin a za poplatek u soudu stát řeší poškozené.. sám sebe ale soudit stát nebude... 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 14.10.20 09:34  Novacek  (215739)

protože na tom prodělávají...to snad ne !!!

druhá vlna bude horší než první a pokud banky nevidí to co naznačuje posledních pár měsíců, tak by měly asi taky být odsouzeny k zániku....

tvrdit, že banky nevidí důvod k odložení splátek je jen krytím jejich nekompetentnosti....vyřešit problém

proč USA prodloužili odklad splátek, proč dotují ekonomiku...?

proč české banky chtějí vracet peníze, místo aby je ponechaly v ekonomice..? Zhoršila se situace bank tak razantně, že již nejsou schopny si půjčovat za extra výhodné sazby????

 

kolik je měsíční celková odložená splátka všech úvěrů, hypoték, půjček??? pár stovek milionu, nebo spíše jednotky miliard... není snad lepší ponechat je v ekonomice, aby podporovaly poptávku , psychickou stabilitu a ekonomickou stabilitu rodin....???

 

ten kdo má zkrachovat, bohužel, zkrachuje a pokud cena peněz je téměř nula, tak prodloužení nemá žádný drastický vliv na změnu nesplácených úvěrů. naopak těm na hraně může pomoci ji překonat do doby než bude vakcina, než se vytvoří základy pro nový skutečný restart ekonomik ....

momentálně se jedná o pouhý marketingový vzestup po tzv. 1. vlně epidemie, kde je růst dán jen asírováním idealistických představ a každý milimetr vzestupu ze dna ve 100 m studni je medii a populisty oslavován jako zázrak.... proto i ceny akcii USA překonávají svá předpandemická maxima

takže 3 biliony USD v USA nemají vliv na pokles, ba právě naopak čím větší zadlužení tím větší ceny a menší zisky,dividendy....

lidi začnou utrácet, až si vytvoří přiměřené rezervy...po zkušenosti.....pak utratí vše navíc.... no bohužel zrušení SHMzdy dá peníze navíc jen bohatším, ale většíně lidí, schovávajících se pod mediánem příjmů nepřidá nic max. pár stovek.....a to rozhodně nepovede k vytvoření psychologických úspor po jejichž naplnění budou zase rodiny utrácet.....

opět to co jsem již psal....

zvyšte odpočitatelné položky na osoby

zvyšte bonusy na děti

prodlužte moratorium na splátky

neodpouštějte sociální, zdravotní.... dejte to Ústavně čistě všem dle předchozích bodů

tím že odpustíte soc. zdr. řekněte, že tím pádem bude menší důchod a zdravotní systém přijde o další finance...v době epidemie ????

 

at bary a další zavřou, jdou na úřad práce a až bude poptávka tak mohou zkusit znova otevřít... sociální systém pořád funguje a i samoživitelky z něj musely v minulosti vyžít.....tak hold několik tisíc lidí střední třídy skončí na dávkách alespoń si zkusí žít za to co v minulosti obhajovali a prosazovali  jako je životní minimum a dávky v nouzi...

aby to zase nevyznělo komunisticky.... podnikatelé riziko podnikání se naplnilo, neste své důsledky a nežebrejte s nataženou rukou... sociální systém tu funguje už 30 let.

 

třeba se i díky tomu změní systém a nebudeme mít v budoucnu lidi žebráky na dávkách....

 

 

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 14.10.20 15:02  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (213920)

protože na tom prodělávají...to snad ne !!!

musím soulasit, tady něco jakžtakž fungovalo před coronou a stát se bušil do prsou jak to klape... corona však ukázala jak nesmyslné záony byly tlačeny polečností.. ukázaly se v plné nahotě .. 30let se stát vysmíval prostřednictvím dobře placených stát.zaměstnanců lidem kteří skončili svou obživu u popelnice.. né všichni si zato mohli, byli donuceni se hrabat v poplnicích tedy v nádobách kam ti, co mohli utrácet odhazovli nepotřebné věci.. nefunguje ve státě nic... jen někteří z nás jsou hýčkáni státem a dobře placeni... socialisticky pracovat, a platy rozhodně západní.. to se to potom chodí k volbám..

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (6) 14.10.20 09:50  Bejvoč Jméno 'Bejvoč' používá stále stejný uživatel  bejvoczavinacseznam.cz  (201373)

protože na tom prodělávají...to snad ne !!!

Klasické bloševické. Hodit problém na někoho jiného. Banky nemohou za to, že vláda zaškrtila ekonomiku a ožebračuje lidi. Vláda nařídila, ať si to vládá vyžere.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 14.10.20 15:12  roman  sedmihlavydrakzavinacseznam.cz  (213920)

protože na tom prodělávají...to snad ne !!!

je jasné, že stát zastavil ekonomiku.. nikdo jiný.. lidé pokud se nepodřídí, budou sankce a vysoké... a tady mě napadá i nedávno zvednutá částka za trestný čin částka nastavena na 10.000Kč a zdůvodněno  ... že se dost dlouho nezvedala.. i částka 5000Kč byla dosti vysoká a stále měla platit částka pro trestní čin 3000Kč.. jelikož se krást nemá !! lííná policie, úředníci státu, soudci a zástupci státu si hrají zvolna tu svou hru.. nesmyslně stanovil pro celý národ zdravotní výběry, sociální výběry a pokuty pokud neplníš, stát dělá levárny na své občany a tváří se , že je vše v naprostém pořádku:: " Lůďo, to je ale naprosto v pořádku".. jak může stát určovat výši mezd státních úředníků?? , když nic nevytváří, pouze konzumuje..

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:


Diskuze ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek, další stránky: 1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek

ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek - zdrojová stránka k tématu diskuze ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek.

Zasílání Denního souhrnu názorů na ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu ČBA: Banky už nevidí důvod pro prodloužení moratoria na odklad splátek.


 Burza Prime 16:25 
Název Kurz Změna
 AVAST  144.95  -0.92% 
 ČESKÁ ZBROJOVKA GR  290.00  0.00% 
 ČEZ  470.00  -0.42% 
 ERSTE GROUP BANK A  653.00  +1.62% 
 KOFOLA CS  230.00  0.00% 
 KOMERČNÍ BANKA  588.00  +1.73% 
 MONETA MONEY BANK  68.00  0.00% 
 O2 C.R.  241.00  +0.84% 
 PFNONWOVENS  774.00  -0.51% 
 PHILIP MORRIS ČR A  14 820.00  +1.93% 
 VIG  509.00  -1.17% 
Komodity online
 Ropa 48.27 USD 27.11   
 Zlato 1787.40 USD 27.11   
 Stříbro 22.68 USD 27.11   
 Káva 124.40 USD 27.11   
 Cukr 14.84 USD 27.11   
 Bavlna 73.27 USD 27.11   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | M Mobil verze
Menu Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce COVID Diskuze

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange